Akademia Jednorożców. Matylda i Perła

Okładka książki Akademia Jednorożców. Matylda i Perła Julie Sykes
Okładka książki Akademia Jednorożców. Matylda i Perła
Julie Sykes Wydawnictwo: Wilga Cykl: Akademia Jednorożców (tom 9) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Akademia Jednorożców (tom 9)
Wilga
2021-01-01
2021-01-01

POZNAJEMY TU MATYLDĘ I PERŁĘ💚🤗🌈🦄 POLECAM NA POPRAWĘ HUMORU I DLA RELAKSU🤩👏🏻🤩☺😊DODATKOWY PLUS ZA FENOMENALNĄ LEKTORKĘ KAMILA BRODACKA 🎧📖😊

Julie Sykes „Akademia Jednorożców. Matylda i Perła”
Jak przekonać dziecko do lektury książki? W przypadku mojej młodszej córki jest to bez wątpienia okładka z jednorożcem i do tego koniecznie trzeba dodać trochę błyszczących elementów.
W ten sposób moja niespełna 4- latka namówiła mnie na zakup poprzedniej części „Akademii Jednorożców”, mimo że książka dedykowana jest dla trochę starszych dziewczynek.
Jest to doskonała propozycja dla dzieci, które dopiero zaczynają czytać samodzielnie. Duża czcionka, krótkie rozdziały i czarno-białe ilustracje na pewno zachęcą je do lektury. Oprócz tego mamy historię pełną magii i silnej więzi jaka łączy dziewczynki i ich jednorożce. Nie zabraknie również szczypty dreszczyku.
Polecamy całą serię.

Julie Sykes „Akademia Jednorożców. Matylda i Perła”

Matylda to dosyć roztrzepana uczennica Akademii Jednorożców. Jej hobby to rysowanie, któremu poświęca każdą wolną chwilę, niejednokrotnie zawalając szkołę i obowiązki.

Jednoczenie wciąż czeka aż Perła, jej jednorożec, odkryje swoją moc a między nimi pojawi się magiczna więź.

Kiedy podczas szkolnego biwaku w lesie odkrywa z towarzyszkami, że ktoś kradnie magię z Serdecznego Drzewa, sprawy mocno się komplikują...

Czy będzie potrafiła zrobić to co należy i porzucić szkolne zawody? Czy uda się jej nawiązać więź z Perłą i obronić magiczne drzewo?

Przeczytajcie, a sami się dowiecie 😉

"Akademia Jednorożców. Matylda i Perła" to pełna humoru opowieść o przyjaźni i wyborach między tom co latwe, a tym co słuszne, która z pewnością skradnie serca starszaków.

Bardzo fajna i szybko się czyta. Polecam .

Bardzo fajna i szybko się czyta. Polecam .

Akademia Jednorożców - cóż za świetny pomysł na książeczki dla dziewczynek... bo która by nie chciała mieć jednorożca za towarzysza i uczęszczać do takiej magicznej szkoły? (pytanie retoryczne) "Matylda i Perła" to już 9 tom w tej serii, ale spokojnie, można czytać jak się chce, choć są nawiązania do tego, co działo się w poprzednich częściach. Jednak nie czułam się niekomfortowo i czytało mi się to dobrze... bo to moje pierwsze spotkanie z książeczkami Akademii Jednorożców.
Matylda jest roztrzepaną dziewczynką, która uwielbia rysować i żyje w swoim świecie. Jeszcze nie wytworzyła ze swoim jednorożcem - Perłą - więzi, ale w tym tomie czeka dziewczęta i chłopców ze szkoły biwak, więc wszystko może się zdarzyć. Czy przyjaźń okaże się wystarczająco mocna? Czy Perła i Matylda odkryją w sobie moc? I czy wyjdą cało z niebezpiecznej sytuacji? Przeczytajcie i sami sprawdźcie.
Ujął mnie pomysł na te książki. Myślę, że małe dziewczynki z przyjemnością staną się posiadaczkami tej magicznej serii. Julie Sykes stworzyła miłą, ciekawą opowieść o jednorożcach, która potrafią wiele, ale jeszcze więcej potrafią, gdy mają obok siebie przyjaciółkę - dziecko, które je kocha i w nie wierzy.
"Matylda i Perła" jest pozycją napisaną prostym językiem, bez podtekstów i zawiłości. Lucy Truman zaś bardzo ładnie zilustrowała tę historię i w konsekwencji to naprawdę ładna książka, wygodna w trzymaniu, czytaniu, lekka i miła w dotyku. To nie są drogie rzeczy i myślę, że każdy rodzic może swojej córeczce podarować całą serię Akademii Jednorożców.

przyjaciółki na zawsze
6/10