Akademia Jednorożców. Alina i Szept

Okładka książki Akademia Jednorożców. Alina i Szept Julie Sykes
Okładka książki Akademia Jednorożców. Alina i Szept
Julie Sykes Wydawnictwo: Wilga Cykl: Akademia Jednorożców (tom 8) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Akademia Jednorożców (tom 8)
Unicorn Academy: Arian and Whisper
Wilga
2021-04-14
2021-04-14
Marta Mortka

To książka która nazywa się Akademia Jednorożców "Alina i Szept" i jest jednym z lubianych przeze mnie cyklów książkowych. Bohaterka przeżywa emocjonującą przygodę ze swoim jednorożcem Szeptem. Ona po jakimś czasie odkrywa, że jej magiczny rumak ma uspakajającą i na krótko oswajającą magiczną moc. Ten jednorożec ma czerwono fioletową grzywę. Oznaką łączącej ich więź jest kosmyk włosów jeźdźca, który przybierze taki sam kolor jak grzywa i ogon rumaka.

Książka bardzo mi się podoba, bo jest w niej tak wiele magii.

To już ostatnia dawka recenzji książek o Akademii Jednorożców, które zachwyciły moje córki. Już same kolorowe okładki przyciągają dziecięcy wzrok, a treść dotycząca jednorożców, przyjaźni i wielu perypetii bohaterów pozwala na miłe, ale też pouczające, spędzenie czasu.
"Alina i Szept" to ósmy tom serii i dotyczy kolejnego, nowego rocznika dzieci, które uczestniczą na zajęciach w Akademii. Niestety nie mieliśmy okazji przeczytać siódmego tomu, ale to nie przeszkadzało w odbiorze, ponieważ Autorka przypomina, co się działo w poprzednim. Alina lubi porządek, jest zorganizowana, przez co inaczej patrzy na swoje koleżanki, które różnią się od niej. Boi się, że będzie miała trudność z zaprzyjaźnieniem się z dziewczynkami z Sali Diamentowej. Zwierzęta zamieszkujące pobliski las opuszczają go, szukając schronienia między innymi w Akademii. Mieszkanki Sali Diamentowej będą szukały przyczyny tego zjawiska, aby zwierzęta mogły wrócić do swojego domu.

Książeczki napisane są prostym językiem, dzięki czemu treść jest zrozumiała i przejrzysta dla młodszych czytelników. Czarno-białe ilustracje dopełniają historie zapisane na kartach książek. Rozdziały są dość krótkie, a całość liczy nieco ponad 100 stron, więc czyta się bardzo szybko. Perypetie koleżanek z Sali Diamentowej dostarczają czytelnikowi nowych przygód, dzięki którym spędzą miło czas i będą mieli możliwość porozmawiania z rodzicami o emocjach i sytuacjach towarzyszącym bohaterkom. Moje córki są zachwycone i prawie codziennie sięgają po książeczki, by przynajmniej obejrzeć ilustracje i przypomnieć sobie o perypetiach w Akademii Jednorożców. My z czystym sumieniem polecamy.

"Alina i Szept" to 8 tom serii książek dla dzieci "Akademia Jednorożców" od wydawnictwa Wilga. Jest to przyjemna opowieść o dziewczynce (mojej imienniczce) Alinie i jej jednorożcu o imieniu Szept. Alina została przyjęta do Akademii Jednorożców, gdzie dzieci uczą się jak zostać obrońcą wyspy oraz jak chronić żyjące na niej zwierzęta. Każdy z uczniów Akademii ma nadzieję zbudować więź ze swoim jednorożcem. Nasza główna bohaterka nie za bardzo dogaduje się ze swoimi współlokatorkami z pokoju. Uważa, że przez jej upodobania dziewczęta jej nie lubią. Alina jest zorganizowana i lubi porządek. Jednak, gdy dzikie zwierzęta z lasu zaczynają dziwnie się zachowywać, dziewczyny mobilizują siły i działają razem.
Było to nasze pierwsze spotkanie z tą serią i nawet udane. Julka uwielbia konie, a zwłaszcza jednorożce, więc nie mogło być inaczej. Z pewnością sięgniemy po wcześniejsze tomy. Plusem jest to, że nie trzeba ich czytać w kolejności. Są tutaj krótkie rozdziały i dość duża czcionka, która ułatwi dzieciom samodzielne czytanie. W środku, cudowne, czarno-białe ilustracje umilą czas przed książką. Jest to idealna historia dla dzieci w wieku 6-8lat. Napisana przyjemnym i prostym językiem. Fabuła ciekawa, a akcja dość żwawa. Na pewno dzieci przy niej nie będą się nudzić. Nas trochę irytowała główna bohaterka, która zbyt często narzekała na bałagan i bała się pobrudzić. Jednak, gdy trzeba było się poświęcić dla dobra ogółu to nie zawahała się ani chwili. Polecam!

KOLEJNE PRZYGODY UCZENNIC AKADEMII JEDNOROŻCÓW WRAZ Z ZABARWIONĄ TĘCZĄ AKCJĄ!!!🌈🦄🦄 TYM RAZEM POZNAJEMY ALINĘ I SZEPTA🌈🦄✨ POLECAM 🏇🏻🏇🏻😘😊

• MUSZĘ KONIECZNIE PRZECZYTAĆ!!!! 😂😊😊🤗👏🏻👏🏻
  • 📖 Przeczytane w 2022r. 📖