Akademia Jednorożców. Alina i Szept

Okładka książki Akademia Jednorożców. Alina i Szept
Julie Sykes Wydawnictwo: Wilga Cykl: Akademia Jednorożców (tom 8) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Akademia Jednorożców (tom 8)
Unicorn Academy: Arian and Whisper
Wilga
2021-04-14
2021-04-14
Marta Mortka

"Alina i Szept" to 8 tom serii książek dla dzieci "Akademia Jednorożców" od wydawnictwa Wilga. Jest to przyjemna opowieść o dziewczynce (mojej imienniczce) Alinie i jej jednorożcu o imieniu Szept. Alina została przyjęta do Akademii Jednorożców, gdzie dzieci uczą się jak zostać obrońcą wyspy oraz jak chronić żyjące na niej zwierzęta. Każdy z uczniów Akademii ma nadzieję zbudować więź ze swoim jednorożcem. Nasza główna bohaterka nie za bardzo dogaduje się ze swoimi współlokatorkami z pokoju. Uważa, że przez jej upodobania dziewczęta jej nie lubią. Alina jest zorganizowana i lubi porządek. Jednak, gdy dzikie zwierzęta z lasu zaczynają dziwnie się zachowywać, dziewczyny mobilizują siły i działają razem.
Było to nasze pierwsze spotkanie z tą serią i nawet udane. Julka uwielbia konie, a zwłaszcza jednorożce, więc nie mogło być inaczej. Z pewnością sięgniemy po wcześniejsze tomy. Plusem jest to, że nie trzeba ich czytać w kolejności. Są tutaj krótkie rozdziały i dość duża czcionka, która ułatwi dzieciom samodzielne czytanie. W środku, cudowne, czarno-białe ilustracje umilą czas przed książką. Jest to idealna historia dla dzieci w wieku 6-8lat. Napisana przyjemnym i prostym językiem. Fabuła ciekawa, a akcja dość żwawa. Na pewno dzieci przy niej nie będą się nudzić. Nas trochę irytowała główna bohaterka, która zbyt często narzekała na bałagan i bała się pobrudzić. Jednak, gdy trzeba było się poświęcić dla dobra ogółu to nie zawahała się ani chwili. Polecam!

KOLEJNE PRZYGODY UCZENNIC AKADEMII JEDNOROŻCÓW WRAZ Z ZABARWIONĄ TĘCZĄ AKCJĄ!!!🌈🦄🦄 TYM RAZEM POZNAJEMY ALINĘ I SZEPTA🌈🦄✨ POLECAM 🏇🏻🏇🏻😘😊

Dodaj cytat z książki Akademia Jednorożców. Alina i Szept