Młot na czarownice. TOM II

Okładka książki Młot na czarownice. TOM II Heinrich Kramer, Jacob Sprenger
Okładka książki Młot na czarownice. TOM II
Heinrich KramerJacob Sprenger Wydawnictwo: Wydawnictwo Graf-ika Iwona Knechta historia
historia
Malleus Maleficarum
Wydawnictwo Graf-ika Iwona Knechta
2022-01-01
2022-01-01
Jakub Zielonka

Okładka książki Młot na czarownice. Pars Tertia. Malleus Maleficarum. Heinrich Kramer, Jacob Sprenger
Młot na czarow... Heinrich Kramer, Ja...
Okładka książki SECRET SERPENT, nr 1 / styczeń 2022 Michał Knihinicki, Heinrich Kramer, Joseph McCabe, Order of Nine Angles, Jacob Sprenger
SECRET SERPENT... Michał Knihinicki,&...
Okładka książki Młot na czarownice Tom 1 Heinrich Kramer, Jacob Sprenger
Młot na czarow... Heinrich Kramer, Ja...
Okładka książki Młot na czarownice. Malleus Maleficarum Heinrich Kramer, Jacob Sprenger
Młot na czarow... Heinrich Kramer, Ja...

Tom II Młota na czarownice dostarcza nam informacji o zasadach jakimi musi kierować się czarownica przy rzucaniu zaklęć, lekarstwach zapobiegających zaczarowaniu i tych które usuwają rzucony czar oraz uleczaniu dotkniętych magią.
Kramer i Sprenger opisali także w jaki sposób przed czarami mogą bronić się zwykli ludzie, np modlitwą, okadzaniem poświęconymi ziołami.
W książce znajdziemy informacje o tym w co potrafiły ingerować czarownice, rolę inkwizytorów.Bardzo duża dawka wiedzy, której nie znajdziemy nigdzie nigdziej.Tak jak w części pierwszej pracy tłumacza podjął się Jakub Zielonka.Dzięki temu otrzymaliśmy rzetelne dzieło poświęcone ludziom, obyczajom, zabobonom i historii.Doskonała lektura okalająca o wiele tematów.
Ten tom jak i pozostałe wydane zostały przez Wydawnictwo Graf_ika.Na okładce podziwiać możemy obraz Francisco Goya-Lot czarownic.

W...

Książka umożliwia zrozumienie co kierowało ludźmi podczas przeprowadzania procesów czarownic oraz jak tragiczne losy spotkały torturowanych ludzi. Dzieło napisane w 1487 r. doskonale ilustruje poziom wiedzy i liczne zabobony, które funkcjonowały w społeczeństwie. Książka zawiera liczne przypisy, które umożliwiają zrozumienie pełni tekstu. Lektura dzieli się na rozdziały poświęcone charakteryzacji kobiet - czarownic i mężczyzn - czarowników. Mimo opisów jak rozpoznać osobę, która włada magią, czytelnik pozna również XVw. sposoby leczenia objawów czarów (uroku nie można było całkowicie odczynić).

Wydawnictwo Graf_ika postanowiło przetłumaczyć ,,Młot na czarownice” w całości. Wcześniejsze wydania książki zawierały wyłącznie niektóre fragmenty (tłumaczenie z 1614r. S. Ząbkowica). Teraz czytelnik ma możliwość poznać pełnię lektury, która przez swoją obszerność została podzielona na trzy tomy.

,,Młot na czarownice. Tom 2” umożliwia poznanie poglądu na świat ludzi z XVw. Czytelnik może dostrzec jak niewiedza oraz strach rodziły w umysłach ludzi chęć znalezienia wytłumaczeń i motywacji do pozbycia się kłopotów. Polowania na czarownice, zyskiwały na popularności, co wpływało na powstawanie książek, takich jak ,,Młot na czarownice” - swoistych podręczników dla łowców.

• L'histoire
  • Być kobietą, być kobietą