Manifest antykomunistyczny

2022-02-10
2022-02-10

Złoto

Złoto

Książka porusza istotny temat marksizmu w dzisiejszych czasach.
Zdawałem sobie wcześniej sprawę z zagrożenia ideologicznego tych wszystkich ruchów LPG, feministek i innej psychozy. Lektura poszerza wiedzę, odwołując się do konkretnych źródeł.
Na minus zdecydowanie forma oraz pióra autora, no ale pocieszam się że nad warsztatem pisarskim trzeba pracować i kolejne pozycje będą zdecydowanie lepsze pod tym względm

Książka porusza istotny temat marksizmu w dzisiejszych czasach.

Dla mnie troche nierówna, ideologicznie sie zgadzam, ale ogolnie forma mnie meczy, tylko chwilami wciąga

Daje 10 (to dla mnie ewenement),mimo zastrzeżeń co do konstrukcji, zawartości, sposobu przedstawiania problemów i nie do końca celnej argumentacji. Daje 10 z czystej złośliwości i zazdrości, że to nie ja napisałem.
(jakkolwiek w treści czuje się facebookowe i internetowe korzenie, i to mi jednak przeszkadza, wymagam (jednak) troszkę więcej literackiej poprawności i tego "czegoś" w stosowanym języku)

Edit: zagalopowałem się :) - jednak mocna 6!

Rewelacja ale tego właśnie po Razprozaku się spodziewałem. Byłoby świetnie gdyby tę książkę przeczytał ktoś z drugiej strony barykady ale to chyba marzenie ściętej głowy.

Z jednej strony książka mocno subiektywna, nacechowana negatywnymi emocjami w stosunku do "lewej strony", z drugiej podparta solidnymi argumentami i konkretnymi przykładami upadku moraloności i zasad dzisiejszego z lewaczałego zachodniego świata.

Książka warta przeczytania zawiera mnóstwo przykładów, faktów i prawdy. Kiążka dla tych którzy chcą i potrafią myśleć samodzielnie.

Dobrze udokumentowana krytyka marksistowskiej psychozy - choć pisana stylem facebookowego felietonisty co z uwagi na rozmiar książki trochę dokuczało.

Dość ciężko mi się to czytało. Doceniam wkład pracy, czytuję autora od jakiegoś czasu i ogólnie polecam. Jednak jako że zgadzam się z przesłaniem, poglądy mam raczej utrwalone, to trochę się męczyłem czytając. Pozycja zdecydowanie dla "nieprzekonanych". "Przekonani" raczej wiedzą czego się spodziewać po tej pozycji. Podsumowując - wspaniały prezent dla ludzi, którzy są otwarci na inny punkt widzenia, samymi będąc raczej po lewej stronie.

Bardzo ważna książka, otwierająca oczy, jak niegdyś np. "Salon" Łysiaka. Polecam! A jeśli chodzi o recenzję - odsyłam do najlepszej jaką czytałem: https://hussaryan.com/autostrada-do-psychozy-recenzja-manifestu-antykomunistycznego-lukasza-winiarskiego-razprozaka

• Kupione
  • Publicystyka, reportaże, nauki społeczne, polityka
  • Może 2024

Dodaj cytat z książki Manifest antykomunistyczny