Lemisław - Robot, który nie chciał zostać śmieciem.

Okładka książki Lemisław - Robot, który nie chciał zostać śmieciem. Kuba Rozwadowski
Okładka książki Lemisław - Robot, który nie chciał zostać śmieciem.
Kuba Rozwadowski Wydawnictwo: Carbon Footprint Foundation Cykl: Bajki ekologiczne (tom 1) bajki
36 str. 36 min.
bajki
Bajki ekologiczne (tom 1)
Lemisław - Robot, który nie chciał zostać śmieciem.
Carbon Footprint Foundation
2021-10-08
2021-10-08
36 min.
lemisław bajki dla dzieci edukacja ekologiczna

A oto książeczka od Carbon Footprint mająca na celu edukację ekologiczną najmłodszych.
A jak w najprostszy sposób przekazać dziecku wiedzę? Najlepiej zrobić to przez przeczytanie bajki z morałem.
A o czym jest ta książeczka? O EKOLOGII, a tak dokładniej jest to historia robota o imieniu LEMISŁAW, który ze sklepowej półki, jako prezent urodzinowy, trafia do małej dziewczynki, z którą od tej pory są nierozłączni.
Ale do czasu.... Pewnego dnia w trakcie wycieczki rowerowej Lemisław wypada z koszyka na ulicę w wyniku czego zostaje nieodwracalnie uszkodzony i trafia do kosza na śmieci... I tak zaczyna się jego przygoda... Lemisław poznaje uroczych przyjaciół, którzy postanawiają go naprawić i pomóc wrócić do domu ....

Książka napisana przez Kubę Rozwadowskiego ma pomóc w edukacji ekologicznej najmłodszych. I jak sam autor pisze, ma zostawić po sobie tylko dobry ślad.
U nas książeczka posłużyła jako uzupełnienie tematu ekologi i ochrony środowiska. Tematu, który wydaje się prosty i oczywisty dla nas dorosłych, ale niekoniecznie dla najmłodszych dzieci.

le zabawek rocznie dostają Wasze dzieci?
A iloma z nich się faktycznie bawią?
Co robicie z nietrafionymi prezentami? I ostatnie pytanie - naprawiacze zabawki? Czy do kosza i coś nowego?

Książka o Lemisławie (imię na cześć Lema i Czesława Niemena - ujęło mnie to 💛) nawiązuje m.in. do tej sprawy.

Krótka, naszpikowana akcją historia robota, pewnej dziewczynki, ośmiornicy, kraba i mewy. Byłam szczerze zdziwiona, że na 36 stronach można zawrzeć tak dużo treści bez wrażenia "historyjki pouczającej" i sztywności.
Robot uczy się o tym, co to śmieci i czy są złe. Ari (dziewczynka) - też. A dodatkowo dowiaduje się jak pomóc zwierzątku 🙌 w efekcie oboje zmieniają świat wokół siebie. A rodzice - zafascynowani - też postanawiają "coś" zrobić. Bo wiadomo nie od dziś, że "małe kroczki" w temacie ochrony środowiska to motory zmian.

Jest morał, jest fajna opowieść, są ładne ilustracje. A powiem Wam szczerze, że przy niszowych książkach bywa z tym różnie. Tutaj poza naprawdę dobrze ogranym tematem śmieci, jest kilka świetnych pomysłów na to "co dalej" w ostatnim rozdziale.

Fajnie, że Wydawca określił ślad węglowy i napisał co zrobić z książką, kiedy przestanie być potrzebna 😍 to kolejny piękny krok w drodze do naprawy tego, co sami popsuliśmy

le zabawek rocznie dostają Wasze dzieci?
A iloma z nich się faktycznie bawią?

Krótka, naszpikowana akcją historia robota, pewnej dziewczynki, ośmiornicy,...

Książka jest niezwykle estetyczna, powstała z poszanowaniem środowiska naturalnego, zostawiając po sobie jedynie dobry ślad oraz nadając się całkowicie do segregacji. Ilustracje zostały nadane farbą ekologiczną.

Kuba Rozwadowski napisałeś genialną lekturę do wzbudzania świadomości ekologicznej wśród najmłodszych.
Zapraszam na ciekawą i nietypową przygodę z uroczym robotem Lemisławem.

Ja jestem zachwycona!
@zaczytanapsychomama

Zapraszam na ciekawą i nietypową przygodę z uroczym robotem...

Siedmioletnia Ari dostaje na urodziny Robota. Lemisław zostaje jej nieodłącznym towarzyszem. Niestety pewnego dnia podczas wycieczki rowerowej wypada swojej właścicielce z koszyka i ulega zniszczeniu. Ari zostawia go na plaży obok przepełnionego kosza na śmieci dzięki czemu Robot trafia na małą wyspę zamieszkałą przez kilka zwierzątek. Zwierzątka reperują swojego nowego przyjaciela na tyle na ile są w stanie a następnie wyruszają z Lemisławem pod szkołę Ari ponieważ jedno z nich potrzebuje pomocy człowieka. Ari jest zaskoczona widokiem swojego dawnego przyjaciela. Wspólnie pomagają małej ośmiornicy uwięzionej w puszcze po czym Robót wraca z dziewczynką do domu.
Historia z bardzo ważnym przesłaniem, pokazująca ile niepotrzebnych śmieci produkujemy i co możemy z tym zrobić. Myślę, że książka będzie się spokojnie nadawała dla czterolatków i starszych dzieci.

• Dzidzior

Dodaj cytat z książki Lemisław - Robot, który nie chciał zostać śmieciem.