Kolorowe Pianino 4: Kolędy i piosenki świąteczne

Okładka książki Kolorowe Pianino 4: Kolędy i piosenki świąteczne Maja Dusik
Okładka książki Kolorowe Pianino 4: Kolędy i piosenki świąteczne
Maja Dusik Wydawnictwo: Diagram Cykl: Kolorowe Pianino (tom 4) Seria: Kolorowe Pianino interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
32 str. 32 min.
Diagram
2021-01-01
2021-01-01
32 min.
nauka gry na pianienie nauka gry na pianinie dla dzieci Maja Dusik Kolorowe Pianino Święta Święta Bożego Narodzenia Boże Narodzenie kolędy piosenki świąteczne

Nie sądziłam, że tak łatwo można nauczyć się grać na keyboardzie czy pianinie, dopóki nie wpadł mi w ręce zyszyt "Kolorowego pianina".
Do tej pory córka tylko przyciskała przypadkowe klawisze (ja również) a dźwięki jakie się spod nich wydobywały, pozostawiały wiele do życzenia. Tymczasem przyklejenie kolorowych pasków na klawiszach ( oczywiście wg schematu z książeczki) spowodowało niesamowitą zmianę. Okazało się, że nawet ja - beztalencie muzyczne, potrafię zagrać melodie kolęd zapisanych w czwartej części "Kolorowego pianina" i to z niesamowitą frajdą i satysfakcją. Wystarczy zerkać na zapis kolorowych pasków i naciskać klawisze kolejno wg wzoru. Dziecko też sobie spokojnie poradzi lecz musi nabrać wprawy, żeby wybijać dźwięki w miarę szybko, by tworzyć melodię. Schemat zapisu w książeczce jest prosty i zrozumiały. Dodatkowo do każdej piosenki napisany jest tekst. Ja jestem zachwycona "Kolorowym pianinem" i córka też.

Dodaj cytat z książki Kolorowe Pianino 4: Kolędy i piosenki świąteczne