Wgląd. Buddyzm, Tajlandia, ludzie

literatura podróżnicza
Sensus
2021-07-13
2014-05-22
Tajlandia byddyzm klasztory medytacje podróże

więcej Więcej

Buddyzm i medytacja są ze sobą ściśle powiązane. Dlatego nie bez powodu zarówno jedno, jak i drugie od wielu lat jest moim źródłem zainteresowań. Buddyjskie klasztory owiane są nutką mistycyzmu i tajemniczości. Dla wielu z nas stanowią istną egzotykę. Aby odkryć ich tajemnicę polecam zagłębić się w lekturze książki „Wgląd. Buddyzm, Tajlandia, ludzie”.
Być może nie jest to...

Pamiętam, jak po raz pierwszy miałam możliwość poznać prawdziwego mnicha i co wówczas czułam, przede wszystkim uderzył mnie jego spokój, szeroki uśmiech, uprzejmość, niezwykła życzliwość oraz ciepło. Opowiadał nam o swoim świecie, mówił o Buddzie i o tym jakimi zasadami kieruje się w życiu. To było niesamowite spotkanie, które do dzisiaj często wspominam.

Autor książki...

Myśląc o Tajlandii każdy z nas ma jedno z dwóch skojarzeń: prostytucja, narkotyki i zabawa lub buddyzm i medytacja.
Autor książki "Wgląd. Buddyzm, Tajlandia, ludzie" skupia się na tym drugim i robi to dobrze.
Książka składa się z 7 rozdziałów, każdy z nich na temat innego klasztoru. Każdy klasztor ma swoją trudną dla Polaków nazwę, jednak autor tworzy swoje własne nazwy,...

Książkę polecam nie tylko buddystom ale wszystkim zainteresowanym tematami wglądu, mindfullnes, medytacji czy zgłębiania prawdy o samym sobie.

Zdecydowanie warta polecenia, jeśli ktoś wybiera się do Tajlandii (nie tylko w kontekście poznawania buddyzmu, ale po prostu odkrywania kraju). Zawiera różne ciekawe, rozwinięte opisy różnych aspektów kultury tego kraju. Moim zdaniem przydatna i inspirująca.

Bardzo dobra książka o buddyzmie, bo nie tylko czysta teoria, ale wpleciona w reportaż. choć dla mnie buddyzm jest raczej poza tego świata (uwarunkowanego). Świat formy jest światem królestwa yin/yang, więc mi w pierwszym rzędzie chodzi o zachowanie równowagi między przeciwieństwami, niż wyjście poza nie. Może później, jak będę starszy i bardziej doświadczony, obecnie czuje...

Zainspirowała mnie do podróży po klasztorach.

Bardzo fajny reportaż, pamiętnik i jednocześnie informator? Autor pozbawia złudzeń, co do mistycznego życia mnicha buddyjskiego. Książka pokazuje oblicze buddyzmu w Tajlandii bez złudzeń. Jednocześnie zawarte informacje odnośnie samych klasztorów są dostatecznie szczegółowe, gdyby ktoś chciał je odwiedzić osobiście. Szczerze polecam osobom interesujących się buddyzmem i...

• Podróżnicze
  • Buddyzm