Tułaczka Chmurnej Gwiazdy

Okładka książki Tułaczka Chmurnej Gwiazdy
Erin Hunter Wydawnictwo: Nowa Baśń Cykl: Wojownicy Seria: Wojownicy nowela fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2021-06-30
2021-06-30
9788382030808
Marta Ziegler

Troszkę smutna, ale wciągająca książka o ciekawej historii szybko ją przeczytasz! Polecam!

Uwielbiam wątek romantyczny między głównym bohaterem a jego partnerką - moim zdaniem jest to jedna z najlepiej dobranych par w całych Wojcach. Reszta też trzyma się kupy - polecam.

Tułaczka Chmurnej Gwiazdy opowiada o Klanie Nieba, piątym klanie dawniej zamieszkującym las. W tej noweli możemy dowiedzieć się jak wyglądały jego ostatnie chwile w lesie i jak każdy kolejny dzień, wstający razem z rykiem potworów, przynosił im ból, strach i głód.
Książka wciągająca, dzięki niej możemy dowiedzieć się więcej o starym terytorium Klanu Nieba, a także o ich życiu w lesie. Bardzo współczuję im tego, że musieli opuścić swój dom i tego braku pomocy ze strony innych klanów. Bardzo wciągłam się w tą historię i przyjemnie mi się ją czytało. Bardzo polecam :)

Koty Klanów stawiane były przed różnymi wyzwaniami. Tym razem jednak Klan Nieba staje przed próbą z której może nie wyjść zwycięską łapą. Ludzie zaczynają niszczyć i zasiedlać tereny Klanu Nieba, jakby tego było mało, narastają napięcia między klanami, w dodatku zbliża się czas narodzin potomstwa przywódcy klanu – Chmurnej Gwiazdy. Tylko jak ma on się cieszyć z narodzin kociąt podczas gdy jego pobratymcom zaczyna brakować pożywienia? Wszystkie możliwe katastrofy zdają się piętrzyć nad Klanem Nieba, który jeszcze nie tak dawno rósł w siłę. Chmurna Gwiazda musi znaleźć sposób by zapewnić swoim pobratymcom przetrwanie, jednak czy duma pozwoli mu szukać pomocy wśród innych kotów? I co ważniejsze, czy ową pomoc otrzyma?

Tym razem cofam się do czasów gdy w lesie żyło pięć kocich klanów, a jeden z nich – potężny Klan Nieba – niespodziewanie zaczyna popadać w coraz większe tarapaty. Głównym źródłem nieszczęść okazują się ludzie, którzy zaczynają wycinać drzewa i zagarniać tereny klanu pod budowę własnych domów. Jest to chyba jeden z najgorszych rodzajów zagrożeń, bowiem zwierzęta nie mogą nic na nie poradzić. Bezsilne patrzą jak ich tereny zostają zagarniane, co gorsza, pozostałe zwierzęta przerażone uciekają, przez co zaczyna również brakować zwierzyny łownej.

Choć tytuł tej noweli to ,,Tułaczka Chmurnej Gwiazdy’’ lepszym zdawałyby się ,,Rozterki Chmurnej Gwiazdy’’ – akcja skupia się bowiem wokół dylematów przywódcy Klanu Nieba i prób uratowania beznadziejnej i tak sytuacji. Chmurna Gwiazda miota się starając ochronić swój klan, a przy tym zachować dom, który od pokoleń należał do ich przodków. Są to dość tragiczne zmagania, bowiem kot, nawet tak silny i zdeterminowany jak Chmurna Gwiazda, praktycznie nic nie może poradzić na zagrożenie z jakim tym razem przyszło się mierzyć dzielnym kotom.

Erin Hunter zabiera czytelników w kolejną opowieść o zmaganiach dzielnych kotów, tym razem jednak stawiając bohaterów przeciwko siłom na które większość zwierząt nie może nic poradzić – ludziom. Bądźcie pewni iż w tej z pozoru krótkiej historii znajdziecie naprawdę wiele emocjonujących momentów, trudnych wyborów i niełatwych decyzji, które zaważą na losach wielu kotów. Z pewnością nie będziecie się mogli oderwać.

Recenzja dostępna na stronie Kosz z Książkami.

Erin Hunter Tułaczka Chmurnej Gwiazdy Zobacz więcej