100 wyzwań na 365 dni, czyli jak odkryć siebie na nowo?

Okładka książki 100 wyzwań na 365 dni, czyli jak odkryć siebie na nowo? Sabine Hausmann
Okładka książki 100 wyzwań na 365 dni, czyli jak odkryć siebie na nowo?
Sabine Hausmann Wydawnictwo: Zielona Litera poradniki
poradniki
The Big Book of Challenges
Zielona Litera
2021-01-01
2021-01-01
Kamil Markiewicz
wyzawanie SabineHausmann KamilMarkiewicz rok

Książka, która ma podzielone wyzwania według ich długości, tj. wyzwania 1-dniowe, tygodniowe, 30 dniowe i roczne. Na pewno jest to świetna opcja do tego, aby rozpocząć przygodę z wyzwaniami i spróbować swoich sił. Małymi krokami, zmieniać nawyki i wybrać te, które są dla nas najciekawsze, które pozwolą zmienić siebie.

Nie ma co się rzucać na głęboką wodę, ale na spokojnie można zacząć robić coś więcej. Nowy rok minął, więc czy i minęły już Twoje postanowienia? Może warto do nich wrócić i postarać się mimo wszystko je zrealizować?

Znajdziesz tutaj takie wyzwania jak:
- zakaz przeklinania,
- żegnajcie złe myśli,
- detoks telefonu, czy
- clean eating.
Gwarantuję, że na pewno znajdziesz coś dla siebie. Wybór jest ogromny, a wyzwania różnorodne.

Dla fanów cytatów i złotych myśli też się coś znajdzie. Inspirujące zdania w pięknym, kolorowym wydaniu.

Jest jeden minus tej książki. Trzeba od razu wdrażać w życie i podejść do tego na serio. Wybrać wyzwanie, rozplanować je i przejść do realizacji. Książka przyda się tylko wtedy, gdy odnajdziesz w sobie motywację.

Nie ma co się rzucać na głęboką wodę, ale na spokojnie...

W życiu często zdarza nam się nie mieć na nic czasu, a kiedy nawet go troszkę znajdziemy, nie mamy ochoty na nic. Każdy kolejny dzień potrafi przypominać ten poprzedni, a w nasze życie wkracza ona – Rutyna. Znacie to? Ja jak najbardziej i nadszedł czas, w którym postanowiłam coś z tym zrobić. Książka pt.: „100 wyzwań na 365 dni, czyli jak odkryć siebie na nowo?” okazała się w tym naprawdę pomocna.

Znajdziemy w niej wiele ciekawych i pomocnych rad, dzięki którym naprawdę można coś zmienić, odnaleźć się na nowo, poszerzyć wiedzę, zmienić swoje nawyki na lepsze, zdrowsze. Jednak nie tylko. Są też zadania do codziennego wykonywania, plan tygodnia, pytania, a także sporo miejsca na własne przemyślenia i zapiski.

„100 wyzwań na 365 dni, czyli jak odkryć siebie na nowo?” to książka, która towarzyszy mi już dłuższy czas i na chwilę obecną nie wyobrażam sobie dnia, aby po nią nie sięgnąć. Zdecydowanie polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/01/wydawnictwo-zielona-litera-ksiazka-pt.html

"Zanurz się w przygodzie codzienności" - przyznaję, to hasło spodobało mi się. I się zanurzyłam, tzn. zmieniłam kilka ze swoich szkodliwych nawyków na te zdrowsze i dające mi poczucie satysfakcji. Poznałam też siebie od nowej strony. Zdecydowanie są dla mnie wyzwania na 1 dzień - te udaje mi się realizować :) Polecam!

www.tinarecenzuje.pl
Facebook: Tinarecenzuje
Instagram: Tinarecenzuje

Prawdopodobnie każdy z nas doznał kiedyś rutyny, przykrej towarzyszki, która pragnie podporządkować sobie nasze życie nawet w najmniejszym aspekcie. Tym samym wysysa z nas całą energię, pozbawia motywacji do dalszych działań. Wielu z nas zamiast próbować odwrócić los, woli dreptać w narzuconym tempie, co skutkuje zatraceniem całego młodzieńczego zapału, który drzemie w każdym człowieku. W konsekwencji czego funkcjonujemy niczym maszyny. W codzienność wkracza zmęczenie, zniechęcenie, więc aby było nam potencjalnie lżej, uczymy się żyć z tym co dał los.

Jednak czy naprawdę trzeba tak trwać? Odpowiedź brzmi nie. Wystarczy tylko (albo aż) na nowo poczuć smak mierzenia się z wyzwaniami, rzeczami, które za każdym razem da radę zrobić inaczej, niż mamy w zwyczaju. Dlatego też przychodzę do was z poradnikiem, który oderwie was od doskwierającej rutyny. Czy słyszeliście już o książce Pani Sabine Hausmann, pod tytułem „100 wyzwań na 365 dni, czyli jak odkryć siebie na nowo?” (2021, Wydawnictwo Zielona Litera)? Jeśli nie, to koniecznie musicie przeczytać moją recenzję.

Sabine Hausmann od kilku lat pisze zawodowo. Pracuje w Niemczech jako redaktorka treści marketingowych, oraz jako niezależny copywriter.

Jak odnaleźć swoje autentyczne, niekiedy zatracone ja na nowo?

Z pomocą przychodzi książka „100 wyzwań na 365 dni, czyli jak odkryć siebie na nowo?”. Jest to zbiór wyzwań, wskazówek, przykładowych rozwiązań, które pomogą uporządkować zadomowiony chaos zarówno wewnętrzny, jak i zewnętrzny. W poradniku autorka porusza takie aspekty jak:

Jak pozbyć się elementów szkodliwych w życiu oraz jaką pozytywną alternatywę warto wprowadzić.

Jak zwiększyć świadomość na temat siebie i swojego ciała, czy innych ludzi, a także świata.

Co to właściwie jest „ekologia”, jak wdrożyć się w nią, co daje, jakie płyną z niej korzyści zarówno dla nas, jak i dla planety.

Pani Sabine Hausmann opisuje w bardzo przystępny sposób wyżej wymienione zagadnienia, ponadto proponuje listę rozwiązań, sposobów ma wewnętrzną metamorfozę. A wszystko po to, aby móc w późniejszych czasach cieszyć się inspirującym, zdrowszym i bogatszym w nowe doznania życiem.

Autorka porusza problemy egzystencjalne, których wierzchołkiem jest rutyna, bo to od niej się zaczyna. Ta natomiast ciągnie za sobą inne czynniki jak brak motywacji, czy odmawianie sobie przyjemności, bo przecież tego nie było w planie dnia. Co bardzo istotne, w książce nie ma suchej teorii, jak to często bywa. Tutaj znajduje się mnóstwo wyzwań z wielu dziedzin jak na przykład: sztuka, kulinaria, sport, elektronika, ekologia oraz wiele innych.

Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Poradnik został oprawiony pięknymi grafikami, które w głównej mierze mają za zadanie umilić wykonywanie zadań, a może i zmotywować, pokazać, że świat nie musi być wcale taki przykry, w ciemnych kolorach. Wystarczy uczynić coś dla siebie, a motywacja wzrasta, poziom szczęścia również. Zagłębiając się w lekturę, poczułam chęć na zmiany, zrobienie, posmakowanie czegoś, z czym do tej pory nie miałam styczności. To taka forma odkrywania samego siebie przed sobą.

Głównym przesłaniem poradnika jest wypędzenie z rutyny, nabranie chęci, aby zmierzyć się z czymś nieznanym. W moim przypadku śmiało mogę powiedzieć, że cel został osiągnięty. „100 wyzwań na 365 dni, czyli jak odkryć siebie na nowo?” jest napisany w bardzo przyjemnym, zachęcającym, a nawet i wabiącym czytelnika języku, nic tylko rezerwować sobie dużo czasu i czytać. Gwarantuję, że jak już zaczniecie swoją przygodę, to ciężko będzie wam ją zakończyć. Książkę przyswajałam z bardzo wielkim zainteresowaniem, nie mogłam się od niej oderwać.

Po każdym wyzwaniu czułam tak zwane pozytywne naładowanie, chęć zrobienia więcej i więcej. Poradnik polecam dla każdego, nie tylko dla tych, którzy czują się jak chomik na kołowrotku, ale także dla tych, którzy czują znużenie, czy po prostu chcą coś zrobić dla siebie. Ta lektura może się okazać dla was zbawienna. Jeśli wnioski z recenzji przekonały was, aby być panem własnego życia to koniecznie sięgajcie po twórczość Pani Sabine Hausmann. Polecam.

www.tinarecenzuje.pl
Facebook: Tinarecenzuje
Instagram: Tinarecenzuje

Gdy popadamy w rutynę, w pewnym momencie przestajemy to kontrolować. W szybkim i nerwowym życiu naszych czasów wkrada się rutyna –”przykra towarzyszka”, która wysysa z nas energię i radość. Książka, którą chcę Wam przedstawić, a właściwie to bullet journal – własnoręcznie wykonany, mówi nam ”challenge”, czyli kwestionuję, albo sprawdzam.

„100 wyzwań na 365 dni czyli jak odkryć siebie na nowo” została stworzona na postawie niektórych artykułów dotyczących motywacji i psychologii uczenia się, przez austriackiego psychologa Wernera Stangla, który zasłynął przygotowaniem testów psychologicznych, począwszy od emocji po techniki uczenia się, których ludzie poszukują na co dzień.

Trzeba więc otwierać się na nowe wyzwania, ale także ich poszukiwać. Ktoś zapyta – ale po co te wyzwania, co one nam dadzą? Odpowiedź jest bardzo prosta – nasze samopoczucie i humor się poprawiają, zdobywanie nowej wiedzy i doświadczeń wyzwala w nas hormony szczęścia, poszukiwanie nowych przygód wzmaga w nas potrzebę do zmierzenia się z kolejnymi.

Jednak w opozycji do uwznioślającej nas motywacji, istnieje także coś co może ją szybko i bezboleśnie zabić, zanim będzie miała szansę na rozwinięcie się, są to m.in. – stres, niepowodzenia, nadmiar myśli, lub wyrzuty sumienia.

Książka – „100 wyzwań na 365 dni” jest niezwykle intrygująca. Pozwala pozbyć się nawyków, szczególnie tych złych, jak spożywanie dużej ilości cukru. Dzięki niej nasze życie może zmienić się w znacznie zdrowsze i przede wszystkim ekologicznie, czyli podpowiada nam co robić, aby poprawić nasze środowisko i jakie kroki podjąć w codziennym życiu. Ponadto otwiera nam drogę do ponownego odkrycia w sobie dziecka.

Autorka książki zawarła w prosty i przystępny sposób praktyczne porady i proste wskazówki. Dlatego zmień coś w swoim życiu, nie bądź "rutynowcem", bądź nieprzewidywalny. Książka także zawiera pola do wypełniania, codzienne zadania, plan dni i tygodni oraz miejsce na osobiste notatki, gryzmoły i pytania zmuszające do odpowiedzi.

Zatem ciesz się z małych rzeczy, odkryj nowe słówka, żyj kreatywnie i poczuj wdzięczność. Książka godna uwagi, nie przechodź obok niej obojętnie.
Gorąco polecamy: Dobre Recenzje

„100 wyzwań na 365 dni czyli jak...

Kiedy poczujecie, że wasze życie jest zbyt monotonne i postanowicie coś w nim zmienić, spróbować czegoś nowego albo po prostu zechcecie robić rzeczy inaczej, polecam wam nowość z wydawnictwa Zielona Litera „100 wyzwań na 365 dni, czyli jak odkryć siebie na nowo” Sabine Hausmann. To nowoczesny poradnik z planerem, zawierający zestaw różnorodnych zadań, które należy wykonać, aby pokusić się o trwałe i dobre zmiany w życiu.
Zanim przystąpimy do wykonywania zadań, dostaniemy dawkę motywujących tekstów, z których można się dowiedzieć, czym jest motywacja, po co w ogóle podejmować jakiekolwiek wyzwania oraz czym są potrzeby i jak radzić sobie z emocjami pojawiającymi się w trakcie realizacji pomysłów na zmiany.
Wyzwania zawarte w książce zostały podzielone ze względu na długość czasu, jaki powinniśmy poświęcić na ich realizację. Znajdziemy więc kilka zadań jednodniowych, kilkanaście tygodniowych, całe mnóstw miesięcznych i jeszcze kilkanaście całorocznych. Dotyczą one wszelkich aspektów naszego życia: od relacji z najbliższymi, przez budowanie zdrowych nawyków żywieniowych, kuchenne eksperymenty, kształtowanie zachowań ekologicznych, wprowadzenie aktywności fizycznej, po samorozwój w wielu dziedzinach: sztuki, czytelnictwa, filmu, poezji, odgruzowanie otoczenia, ograniczenie korzystania z urządzeń elektronicznych, afirmację piękna przyrody o każdej porze roku i zakaz narzekania. Każde z wyzwań zapisane jest na dwóch stronach, na których w krótkich słowach zawarte są porady, jak zabrać się za jego realizację oraz jakie potencjalne korzyści może nam przynieść. Niektóre, zwłaszcza te 30-dniowe składają się z pomysłów, jak je realizować w zróżnicowany sposób. Na przykład kiedy autorka zachęca do odkrycia w sobie dziecka, podaje 30 sposobów, jak to zrobić – pobawić się w ciuciubabkę, stoczyć bitwę na poduszki, narysować coś kredą na ulicy, poskakać w kałużach. Inne, takie dotyczące podejmowania tej samej aktywności przez wiele dni, zawierają listę, na której można zaznaczać, czy danego dnia wykonało się zadanie i w jakim stopniu.
Jeżeli lubicie tego typu książki, tę polecam z całego serca, została pięknie wydana i zawiera zadania dotyczące tak zróżnicowanych aspektów życia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Aktywność fizyczna, umysłowa, zdrowe żywienie, porządkowanie, techniki relaksacyjne, dbałość o relacje z bliskimi oraz całkiem obcymi to tematy, nad którymi sama chciałabym pracować w swoim życiu i myślę, że wiele osób, podobnie jak ja, interesuje się tą tematyką. Inspiracje podano tu na tacy: nic, tylko działać.

• Przeczytane 2021
  • » samorozwój
  • Inne
  • Poradniki
  • Czeka na komentarz

Sabine Hausmann 100 wyzwań na 365 dni, czyli jak odkryć siebie na nowo? Zobacz więcej