Niepokonany w 28 walkach

Przemysław Osiak Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Seria: Biblioteka Przeglądu Sportowego literatura faktu
Ringier Axel Springer Polska
literatura faktu
Biblioteka Przeglądu Sportowego

Na półkach: , , , ,

Cóż rzec... zdecydowanie jedna z lepszych książek o tematyce bokserskiej jakie czytałem, a trochę ich było. Ciekawe pytania, ciekawi rozmówcy i ich punkty widzenia na różne kwestie. Można powiedzieć, że tego typu książki na polskim rynku wydawniczym brakowało, ale kiedy już się pojawiła to wyczerpała temat w zupełności. Polecam, i to nie tylko bokserskim pasjonatom.

Dobrze, że ta książka powstała. Lepsze to niż nic. Co prawda za wszystko odpowiada dziennikarz którego nie było jeszcze na świecie gdy Gołota sięgał po medal olimpijski, a gdy ten sam Gołota walczył z Bowem to Przemysław Osiak był jeszcze przed komunią;) Mimo to, podszedł do sprawy bardzo rzetelnie i włożył w tę publikację sporo pracy i mnóstwo serca.

Niestety brakuje mi...

Seria bardzo dobrych, wnikliwych i obiektywnych wywiadów, z ludźmi będącymi przez lata bardzo blisko Andrew. Nie ma tu może nic odkrywczego, ale to z pewnością solidna publikacja, którą warto przeczytać, szczególnie dla fragmentów, w których rozmówcy próbują wskazać powody psychicznej słabości Gołoty. Warto zerknąć.

Książka dla fanów Andrzeja Gołoty oraz będących równocześnie w odpowiednim przedziale wiekowym - na tyle starzy, aby pamiętać emocje walki z Riddickiem Bowe. Wszyscy inni nie mają czego szukać.
Jeśli tytuł książki powoduje, że automatycznie nucisz pod nosem kawałek zespołu KNŻ, jeśli pamiętasz skecz Marcina Dańca o walce z Lennoxem Lewisem, jeśli przeżyłeś jako kibic...

Zbiór 25 rozmów, których celem jest przybliżenie sylwetki Andrzeja Gołoty. Wypowiedzi udzielają byli pięściarze, trenerzy, promotorzy, ringowi rywale zarówno ci polscy, jak i zagraniczni. Autor pyta o przyczyny dziwnych porażek polskiego boksera. Pewną wadą jest to, że często rozmówcy opisują zdarzenia związane z boksem, ale nie bezpośrednio z Gołotą.

uwolniony z miasta włocławka.

• Sport
  • Wywiady