Kobiety, które pragną więcej. Życie seksualne Polek – historie prawdziwe

Okładka książki Kobiety, które pragną więcej. Życie seksualne Polek – historie prawdziwe
Andrzej DepkoSylwia Jędrzejewska Wydawnictwo: Czarna Owca reportaż
reportaż
Czarna Owca
2021-03-21
2021-03-21
polki seks życie seksulane

Okładka książki Chuć, czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie Andrzej Depko, Ewa Wanat
Ocena 6,8
Chuć, czyli no... Andrzej Depko, Ewa ...
Okładka książki Zbrodnia i seks Dellfina Dellert, Andrzej Depko
Ocena 7,3
Zbrodnia i seks Dellfina Dellert, A...
Okładka książki Intymność. Co robić i czego nie robić, żeby być razem i cieszyć się sobą Andrzej Depko, Anna Golan
Ocena 7,1
Intymność. Co ... Andrzej Depko, Anna...
Okładka książki Chciałabym, chciała... O czym Polki marzą w łóżku Andrzej Depko, Sylwia Jędrzejewska
Ocena 6,5
Chciałabym, ch... Andrzej Depko, Sylw...

Okładka książki Dziwki, zdziry, szmaty. Opowieści o slut-shamingu Paulina Klepacz, Aleksandra Nowak, Kamila Raczyńska-Chomyn
Ocena 6,8
Dziwki, zdziry... Paulina Klepacz, Al...
Okładka książki Toksyczna matka Robert Rutkowski, Irena A. Stanisławska
Ocena 5,8
Toksyczna matka Robert Rutkowski, I...

Seria wywiadów z kobietami, które nie boją się swoich fantazji i spełniają je nie oglądając się na mężczyzn. Szczerze i otwarcie opowiadają o swoim życiu seksualnym, o tym jak dojrzewały i zmieniały w tej sferze.
Zacznę od tego, że nie jest to książka dla osoby młodej, która jeszcze nie do końca zna swoje ciało i pragnienia. Nie chodzi o opisy, a raczej o przesłanie, które niesie za sobą książka.
Podczas lektury możemy poznać kobiety i ich historie opowiadające o tym jak odkryły, że pragną czegoś więcej niż inne, że jeden mężczyzna w ich życiu seksualnym to chyba nie do końca to czego chcą.
Bardzo nie spodobało mi się to, że książka daje poczucie przyzwolenia dla zdrady. Usprawiedliwieniem na to ma być fakt, że kobiety, z którymi rozmawiają autorzy są poligamistkami. Jednak moim zdaniem zdrada jest krzywdą wyrządzaną drugiej osobie, więc nie pasuje mi fakt tego, że książka i jej autorzy próbują szukać na nią jakiegoś wytłumaczenia.
Kolejną rzeczą, która bardzo mi się nie spodobała to wypowiedź jednej z kobiet. Luźno cytując to ona nie lubi klubów dla swingersów w Polsce, bo nie ma selekcji i musi w nich oglądać grube kobiety, które ważą więcej niż 65 kg.
Po lekturze kobiety, które nie potrafią odnaleźć się w tym, że są poligamistkami mają poczuć się pewnie. Niestety, gdybym była na miejscu takiej kobiety to bym w życiu nie poszła do takiego klubu mając w głowie tamte słowa. Ponadto książka może budować złudne poczucie, że zdradzanie jest w naturze poligamistek. Otóż nie, bo niezależnie od preferencji seksualnych powinno się szanować drugą osobę.
Podsumowując muszę szczerze powiedzieć, że książki raczej nie polecam. Chociaż czyta się ją ciekawie i nie jest z pewnością nudną lekturą to ma w sobie trochę złego.

Książka z którą do Was przychodzę jest niewątpliwie lekturą dla dorosłych.
Jest to reportaż, zbiór wywiadów przeprowadzonych z kobietami o ich życiu seksualnym.
Pytania zadają doświadczeni lekarze seksuolodzy, którzy wydobywają najbardziej intymne i prywatne zwierzenia.
"W poszukiwaniu spełnienia psychicznego i fizycznego, kobiecości czy przyjemności przekraczały kolejne stawiane przez społeczeństwo granice. Niektóre z nich odnalazły rozkosz w bólu, inne w bezwzględnej dominacji. Otwarte związki, kluby dla swingersów czy praktyki BDSM – każda odnalazła to, czego szukała."
Tu zakończę o czym jest ta książka. Napewno znajdzie swoich odbiorców.
Dla mnie nie była ani ciekawa ani coś wnosząca. A są to prawdziwe historie. Była ciągiem pytań i odpowiedzi, które momentami do niczego nie prowadziły.

Książka z którą do Was przychodzę jest niewątpliwie lekturą dla dorosłych.

Książka trafiająca w punkt potrzeb. Jeżeli ktoś potrzebuje takich doznań jakie opisuje i czuje z tego satysfakcję bez sprawiania komuś przyjemności czerpiąc z tego własne korzyści uważam to za stosowne. Ciekawa lektura dla kobiet i nie tylko, które ukrywają się ze swoją naturą i potrzebami. Polecam.

Bardzo fajna książka pokazująca, że nie żyjemy już w średniowieczu (co wciąż biskupi i politycy próbują nam kobietom wmówić) i my kobiety mamy głos i możemy "pragnąć wiecej". Ja bym powiedziała - wiecej takich książek i najlepiej nich czytają te zakute łby z wiejskiej.

Zdecydowanie było wszystkiego... za dużo. Wypowiedzi bohaterek niemal niczym się od siebie nie różniły. W pewnym momencie zaczęłam wątpić w wiarygodność rozmów, a z każdym kolejnym wywiadem coraz bardziej odczuwałam przesyt. Zabrakło mi przedstawienia kobiet, które mają inny punkt widzenia, nie "eksperymentują", nie swingują i też dobrze się z tym czują.

Wydaje mi się, że choć z założenia książka miała uświadomić odbiorców, że seksualność kobiet wyzwala się spod ograniczeń i norm społecznych, to jednak pewne kwestie powinny pozostać osobistymi. Czytając pewne fragmenty, czułam wręcz niesmak. Niestety, nie była to lektura, jakiej oczekiwałam. Może ona otworzyć oczy na niektóre sprawy, może też edukować, zaciekawić... Ale ja mocno ją wymęczyłam. Przesyt rewelacji seksualnych bardziej mnie irytował niż intrygował.

Nie do końca spodziewałam się po książce "Kobiety, które pragną więcej" autorstwa Sylwii Jędrzejewskiej i Andrzeja Depko tego, co otrzymałam. Nie jest to raport czy też reportaż poparty badaniami naukowymi, lecz zbiór rozmów z kobietami na temat ich fantazji i doświadczeń seksualnych....

Obraz kobiecego pożądania ujęty w szczere rozmowy. Pozycja na wskroś feministyczna, szczera ale nie pozbawiona wad. Początkowe rozmowy przez ich świeżość były świetne. Jednak im dalej tym większa ich powtarzalność i brak odkrywczości. Wszystkie bohaterki są szczęśliwe, wykształcone i odnoszą sukcesy, seks jest dla nich pozytywnym motorem do działania. Brakuje też dla przeciwwagi bohaterek, którym pożądanie coś zabrało, a nie tylko dało.

„Kobiety, które pragną bardziej” jest to zbiór wywiadów pomiędzy autorami książki, a kobietami, które odważyły się zwierzyć ze swojej seksualności i jej odkrywania.

Może to być wasza sąsiadka, koleżanka, szefowa, która na pozór żyje normalnie, ma męża i dzieci. Jednak za jej zewnętrzną maską kryje się demon seksu.

Społeczny odbiór kobiet, które nie ukrywają swoich potrzeb seksualnych, był zawsze negatywnie odbierany, ponieważ kobieta była zawsze wychowywana i przygotowywana do tradycyjnego modelu rodziny, dlatego tak ciężko jest innym akceptować kobiety, które pragną więcej niż taki model może im zapewnić.

Ciekawostka: Ciała kobiet są wyposażone w liczne strefy erogenne, których jest więcej niż u mężczyzn. Stanowią one 15 procent u kobiet, natomiast tylko 3 procent u mężczyzn.
Książka wydana jest w twardej oprawie i wizualnie jest bardzo przyjemna.

Rozmowy czytało się trochę opornie. O ile pierwsze historie czytało się fajnie, tak każda kolejna sprowadzała się do tego samego co poprzednia rozmówczyni.

Dowiedziałam się jednak wielu interesujących metod, czy profesjonalnych zwrotów jak między innymi Shibari, Cinepimastia, Cuckold, Rimming i wiele innych..

Według autorów, z punktu widzenia seksuologicznego, wszystkie historie są akceptowalne i mieszczą się w ramach normy, co dla mnie osobiście jest wręcz szokujące, ponieważ nie wyobrażam sobie siebie w większości opisanych wydarzeń. Czy to znak, że jestem nienormalna? :P

Wychodzi na to, że jestem z tych konserwatywnych czytelniczek i nie wyobrażam sobie kontrolowanej zdrady, szwędania się po klubach swingerskich czy gang bang. Jest to dla mnie coś niesmacznego, związanego z brakiem szacunku do siebie i swojego ciała.

Wszystkie rozmówczynie jednak, czują się fantastycznie. Poprzez wszystkie doświadczone doznania od trójkątów po praktyki BDMS. Mają życie uporządkowane w praktycznie każdej sferze życiowej. Czują się wolne i spełnione. Wszystkie żyją w poczuciu pełnej świadomości, że seks z wieloma i różnymi partnerami daje im życiodajną energię pozytywnie nastraja, daje siłę i moc

Książka na pewno nie przekonała mnie do odkrywania w taki sposób swojej seksualności, jednak jest z pewnością źródłem szerokiej wiedzy na ten temat i tego jak można ją odnajdywać.

Społeczny odbiór kobiet, które nie ukrywają swoich...

Fabuła jest różna, nieraz bardziej zaciekawiły mnie odpowiedzi naszych Polek, a czasem mniej. Jednak mogę powiedzieć, że jest żwawa i na pewno ciekawa.
Jeśli jest ktoś zainteresowany historiami Polek z ich życia seksualnego, to serdecznie polecam. Mnie ta książka sporo nauczyła i nawet wytłumaczyła, niektóre sprawy, aktualnie czytam ją drugi raz, żeby więcej zrozumieć. Zapraszam was do zapoznania się z książką.

Przyznam, że zniechęcił mnie Manifest Pani Sylwii Jędrzejewskiej, w którym to autorka podaje

Cyt. „Każda normalna kobieta odczuwa potrzeby seksualne. To prawda”

a co z tymi, które nie odczuwają? Są „nienormalne”? Postanowiłam jednak czytać dalej, ponieważ może to wynik nadmiernego uogólnienia ze strony autorki ale chyba nie...

Cyt. „Czas uświadomić kobietom, że akceptowanie swojej seksualności to akceptowanie siebie we wszystkich wymiarach osobowości. Dzięki temu wokół nas będzie mniej nieszczęśliwych i zgorzkniałych kobiet, a także tych złośliwych, opryskliwych i zazdrosnych”.

Tekst Manifestu Pani Sylwii Jędrzejewskiej wydaje mi się strasznie oceniający, niesprawiedliwy i stygmatyzujący względem osób, które mają problem. Nie można generalizować.

Historie przedstawione przez bohaterki książki, mogą natomiast stanowić dla wielu osób inspirację w dążeniu do odnalezienia własnej drogi. Moim zdaniem nie należy ich traktować jako receptę na udane życie ale jako dowód, że warto próbować uczynić „się” szczęśliwym nakreślając przede wszystkim własne potrzeby nie tylko te, które dotyczą sfery seksualnej.

Cyt. „Każda normalna kobieta odczuwa potrzeby seksualne. To prawda”

Cyt. „Czas uświadomić kobietom, że...

„Kobiety, które pragną więcej” to zbiór wywiadów pomiędzy dr Sylwią Jędrzejewską i dr Andrzejem Depko a kobietami, które niczym szczególnym się nie wyróżniają z wyjątkiem jednej cechy – zgłębiły, polubiły, a następnie zaczęły czerpać przyjemność z własnej seksualności. Kobietami, które można spotkać na co dzień w osiedlowym sklepie, w pracy, na uczelni wyższej czy w sądzie, a nocami w klubach dla seksualnie nietradycyjnych. Opowiadają o swoich niekonwencjonalnych doświadczeniach w sypialni i poza nią, o krystalizowaniu się ich pragnień, trudnościach w ich spełnianiu, o ich walce z uwarunkowaniami społeczno – kulturowymi.

Kobiety te są dowodem na to, że spełnienie seksualne jest ważnym czynnikiem szczęścia, które przekłada się na życie prywatne, towarzyskie i zawodowe. Objętość książki natomiast ma chyba na celu pokazanie, że to spełnienie jest możliwe, nie są to pojedyncze przypadki, a takich historii jest wiele. Jednak ich mnogość powoduje, że książka jest nudna. Po prostu. Po kilku pierwszych wywiadach początkowe zaintrygowanie tematem mija, a czytelnik jest znużony. A przynajmniej ja byłam. Polecam jako ciekawostkę. Ewentualnie dla tych w jakimś konflikcie wewnętrznym - może przeczytane historie dodadzą Wam odwagi do życia w zgodzie z samą sobą.

Dodaj cytat z książki Kobiety, które pragną więcej. Życie seksualne Polek – historie prawdziwe