Gdzie diabeł nie może, tam trupa pośle

Iwona Banach Wydawnictwo: Dragon Cykl: Komedia kryminalna (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Dragon
Komedia kryminalna (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
2021-03-24

Kolejna cześć i jak zwykle się nie zawiodłam. Mam nadzieje, że będą kolejne.

Ta książka była źródłem wielu różnych emocji, ciężko mi się do niej jakoś jednoznacznie ustosunkować. Uwielbiam komedie kryminalne, ale ta ulubioną nie będzie. Choć przyznaję, że były momenty, gdzie się uśmiałam.

"Mąż, prawdę powiedziawszy, do niczego nie był jej potrzebny. To częste w małżeństwach, które trwają przez lata. Owszem jest trochę wytarta na łokciach miłość, jest zrozumienie (mocno podkreślane przewracaniem oczami), jest jakaś przyjaźń, ale również dobrze każde z małżonków może funkcjonować oddzielnie, żeby nie powiedzieć - samotnie."
"Seria z trupem" to moje "guilty...

Ta książka pozwał odciągnąć się od codziennej rutyny, można się naprawdę wciągnąć w tą zwariowaną historie. Momentami można było się uśmiać, autorka nie oszczędzała w dobry humor dlatego też pewnie tak dobrze czytało mi się te książkę, strony płynęły jedna po drugiej. Polecam serdecznie wszystkim, którzy pragną oderwać się od szarej codzienności.

Lubię od czasu do czasu sięgnąć po komedię kryminalną. Pozwala mi ona zresetować umysł po thrillerach i mocniejszych kryminałach.

Do tego celu świetnie nadają się książki Iwony Banach. Sięgam po nie z pełnym przekonaniem o tym, że to będzie świetnie spędzony czas.

I tym razem sarkastyczne poczucie humoru autorki przypadło mi do gustu.

"Gdzie diabeł nie może tam trupa...

Na półkach: , , , , ,

"Gdzie diabeł nie może, tam trupa pośle" opowiada o mieszkańcach ul. Leśnej, którzy obcują w dziwnych okolicznościach z szatanem, a w dziwnych, bo objawia im się w telewizorze! Sytuacją interesuje się dziennikarz Paweł. Kończy się to jednak uwięzieniem w piwnicy razem z trupem. Tylko pomoc Emilii, Magdy i Mikołaja może rozwiązać sprawę morderstwa i zagadkę...

Dzisiaj przedstawiam Wam komedię kryminalną Iwony Banach @zastroniec którą przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa @wydawnictwo_dragon 💕

Regina, zwyczajna emerytka, pewnego dnia odkrywa, że w jej telewizorze zamieszkał szatan. Przerażona wizją szpitala psychiatrycznego postanawia wezwać jedyną osobę, dla której takie rzeczy nie są straszne. Prosi o pomoc Emilię,...

Po książkę sięgnąłem z ciekawości gatunku. Hybryda - komedia kryminalna - była mi obca. Jest to trzecia część serii. Nie znam poprzednich. Zachęcający był również absurdalny (zdawałoby się) opis wydawcy na końcu książki. Zacytuję tylko fragment:

Regina odkrywa, że w jej telewizorze zamieszkał szatan. Ponieważ obawia się, że mogła zwariować, wzywa na pomoc Emilię Gałązkę –...

💀💀💀 ▪R•E•C•E•N•Z•J•A▪ 💀💀💀

Najnowsza powieść Pani Iwony Banach to kolejna, trzecia już część serii komedii kryminalnych z trupem w roli głównej.

Wracamy do naszych dobrych znajomych, czyli bohaterów których zdążyliśmy poznać w dwóch poprzednich tomach. Poznamy również całkiem nowych jak np. Regina, która jest dobrą znajomą Emilii Gałązki. To właśnie ona będzie się zmagać z...

Prepperka Emilia spieszy na pomoc koleżance Reginie, która w telewizorze ma szatana, a Magda z Marcinem Pawłowi zamkniętemu w piwnicy z trupem. Para angażuje się w śledztwo i pomaga miejscowej policji. Dochodzenie idzie niemrawo. Nie ma punktu zaczepienia i wszystko jest bez sensu. Wokół ciągle coś się dzieje. Jeden trup to za mało jak na powieść i osiedle w Sławcach, więc...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• 2021
  • Legimi
  • Komedie kryminalne do przeczytania
  • Polskie - do przeczytania
  • Przeczytane w 2021r.
  • Domowa biblioteczka <3

Dodaj cytat z książki Gdzie diabeł nie może, tam trupa pośle