Gdzie diabeł nie może, tam trupa pośle

Okładka książki Gdzie diabeł nie może, tam trupa pośle Iwona Banach
Okładka książki Gdzie diabeł nie może, tam trupa pośle
Iwona Banach Wydawnictwo: Dragon Cykl: Seria z trupem (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Seria z trupem (tom 3)
Dragon
2021-03-24
2021-03-24

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

90/52/2023

90/52/2023

Regina ma w swoim telewizorze szatana, dzwoni do swojej koleżanki Emilii Gałązki. Paweł postanawia sprawdzić co niesamowitego dzieje się w nocy na ulicy Leśnej w Sławcu. Magda zostaje obudzona nad ranem, dzwoni do niej Paweł, który informuje ja, że jest ranny i przeczymywany w jakiejś piwnicy. Mikołaj razem z Magda jada do Sławca na ratunek Pawłowi. Razem z nimi do tegoż miasta zabiera się ciotka Emilia. Zbieg okoliczności czy szatańskie sztuczki ściągają cała ferajnę na ta sama ulice. Pełna humoru i świetnych tekstów książka, z która spędzisz świetnie czas. Polecam!

Trup, szatan mówiący z telewizji, makramy o specjalnych właściwościach, jamnik i były facet, który nie odpuszcza czyli czas na kolejny tom cyklu seria z trupem od Iwony Banach.

Magdę budzi w nocy telefon od Pawła, w co chłopak się znów wpakował i co robił w nocy w Sławcu, na ulicy Leśnej?
Regina ma problem z szatanem, który przemawia do nie z telewizora, na pomoc przyjaciółce wyrusza Emilia.
Czy pomoże swojej przyjaciółce?
Skąd szatan panoszący się w odbiornikach telewizyjnych?
Kim jest Simona i co ją łączy z Pawłem?
O co chodzi z kolorami makram?
I jaką rolę w tej całej historii odegra jamnik Luna?

Kolejna część za mną, powieść zróżnicowana momentami lepsza, momentami nużąca, czasem miałam wrażenie, że czytam coś co juz było. Bohaterowie zróżnicowani, ciekawie wykreowani, a historia ciekawa.

Regina ma problem z szatanem, który przemawia do nie z telewizora, na pomoc...

Trzeci tom serii, według mnie jak na razie najlepszy ze wszystkich. Widać, że autorka rozwija swoje umiejętności z każdą kolejną książką. Tutaj wszystko jest tak, jak być powinno- są dziwne, niejasne wydarzenia, jest zbrodnia, jak się okazuje- jest i twardy motyw, wszystko na koniec bardzo ładnie się spina. Ale zanim się zepnie- mamy masę absurdów, jak szatan w telewizorze, a właściwie w telewizorach, awantury o niezbyt pięknego pijaczka, kuriera, który napadał sam na siebie… i oczywiście śmieszki z Emilią, Pawłem, Magdą i Mikołajem na czele. Perypetie bohaterów są coraz zabawniejsze, a wątki kryminalne coraz zgrabniejsze w wykonaniu.

Historia jak zawsze kończy się w taki sposób, że zachęca do sięgnięcia po kolejny tom, aby czytelnik mógł poznać dalsze losy głównych bohaterów. Zabieram się za czytanie czwartej, ostatniej części tej serii, z nadzieją, że będzie co najmniej tak dobra, jak ta.

Polecam 😍📚

Polecam 😍📚

To już trzeci tom z serii komedii kryminalnych opowiadający o losach Magdy – aspirującej do roli detektywa, jej ciotki Emilii – fanki końców świata oraz całej ferajny.

W Sławcu, na ulicy Leśnej pojawia się szatan. Emilia zainteresowana tym stworem z telewizora śpieszy na pomoc koleżance by zdążyć jeszcze wrócić do domu na swój piątkowy koniec świata. Tymczasem Paweł trafia w tarapaty i dzwoni do Magdy, żeby go ratowała. Okazuje się, że szatan i tarapaty dziennikarza wydarzyły się na jednej ulicy. Później pojawiają się trupy, szatan rozprzestrzenia się po ulicy, a śledztwo prowadzone przez Magdę i Mikołaja odkrywa coraz to nowe kości.

To już trzeci tom komedii kryminalnej, który przeczytałam. Liczyłam na niezobowiązującą rozrywkę, z dozą humoru – zarówno tego zwykłego jak i czarnego. Przyznam, że się nie zawiodłam. Iwona Banach tworzy przecudowne zagadki kryminalne, a przez postacie takiej jak Emilia dodaje im sporą dawkę humoru. Nowe przygody Magdy wydają mi się coraz ciekawsze i zabawniejsze. Bohaterowie są w dużej mierze przerysowanym odzwierciedleniem statystycznych Polaków. Z tą książką nie da się nudzi, akcja jest wartka, a coraz to nowsze kataklizmy i masakry wydarzają się raz po raz nie dając wytchnienia.

Jeśli powstanie kolejny tom to chętnie po niego sięgnę. To idealna odskocznia od ciężkich książek i wspaniała rozrywka na jesienne wieczory.

Książka jest napisana w lekkim tonie. Dwóch pierwszych części nie czytałam, ale nie były potrzebne do zrozumienia fabuły. Absurd sytuacji jest wyjątkowo widoczny. Autorka zwraca uwagę na bezrefleksyjne podchodzenie to takich kwestii jak chociażby suplementy diety czy różnego rodzaju teorie spiskowe. Traktując wszystko jako fikcję literacką bawiłam się świetnie, ale niestety zdaję sobie sprawę, że bohaterowie wykreowani przez autorkę nie do końca są oderwani od rzeczywistości.

Kolejna czesc z serii z trupem.
Regina jak i inni mieszkancy na ul Lesnej mieli swojego „szatana“ w telewizorze. Objawial sie on im raz na jakis czas , a nikt nie wiedziala skad on sie wziol i dlaczego w dziwny sposob ptuepowoada on im co sie niebawem wydarzy.
Magda i Mikolaj po Telefonie od Pawla ktory oznsjmil im ze jest uwieziony i lezy w oiwnicy z trupem na Lesnej wezwali ludzi z miejscowego posterunku, ale i sami udalo sie szukac Pawla. Co sie wydarzylo Pawlowi, kim jest Trup w piwnicy i co z tym szatanem z telewizora dowiedziec sie mozna czytajac ta czesc ksiazki.

Kolejna czesc z serii z trupem.

Super pozycja dla osób, które nie wiedzą, jaki gatunek książek lubią. Fajnie, po polska autorka, a co za tym idzie - ciekawa zabawa z językiem - sarkazm, nazewnictwo, tradycje.

Pozycja porusza ważne tematy, np. nadużywanie suplementów, czy powielanie stereotypów.

Książka bardzo przyjemna, podzielona na małe sekcje :)

Książka bardzo przyjemna, podzielona na małe sekcje :)

• Komedia
  • Kryminał