Atelier spiczastych kapeluszy #6

Okładka książki Atelier spiczastych kapeluszy #6 Kamome Shirahama
Okładka książki Atelier spiczastych kapeluszy #6
Kamome Shirahama Wydawnictwo: Kotori Cykl: Atelier spiczastych kapeluszy (tom 6) komiksy
komiksy
Atelier spiczastych kapeluszy (tom 6)
Tongari Boushi no Atelier
Kotori
2021-02-18
2021-02-18

Po dość rozczarowującym 4 i 5 tomie, przyszedł czas na 6 tom, który mnie totalnie pochłonął. Powróciła ekscytacja tym cudownym światem, ponownie mogłam się zachwycać magią.
Autorka odświeżyła trochę pomysł na dalszą część tej serii i wyszło to na dobre :) W tym tomie historia poszła zdecydowanie do przodu - jesteśmy coraz bliżej rozwiązania głównego problemu, który pojawił się na początku, ale zza rogu czyha coraz większe niebezpieczeństwo.
Nie mogę się doczekać kolejnych części - tylko najpierw muszę uszczuplić portfel ;)

Atelier spiczastych kapeluszy 6 ✧

Po incydencie w Wężowej Grocie, Orugio, ranny Qifrey oraz jego uczennice zostają skierowani przez czarodziejkę Luluci do Wielkiego Audytorium położonego na samym dnie morza.
Tam mają spotkać się z zacnym mędrcem Beldaruitem, który postanawia dać każdej z dziewczynek kolejną szansę zdania testu kompetencji czarodziejskich.
Chcąc pomyślnie zaliczyć egzamin, młode adeptki magii muszą w ciągu trzech dni zaskoczyć maga swoimi umiejętnościami.

Czy zadanie wymyślone przez Beldaruita okaże się na tyle proste, aby wszystkie dziewczynki bezproblemowo go zdały?

„Albowiem wiedza nie zakorzeni się w umysłach tych, których ciekawości nie rozbudzi”.

W poprzedniej recenzji powyższego tytułu wspominałam, że jedno małe potknięcie autorki nie zmieni mojej opinii na temat tego, że warto poznać historie Koko.

Dalej trzymam się tego zdania, ponieważ seria „Atelier spiczastych kapeluszy” często zachwyca mnie fantastycznie przedstawionym światem, który wciąż na spokojnie odkrywam.

Nie jest to opowieść z kiepską fabułą, wręcz przeciwnie.
Mangaka, Kamome Shirahama niejednokrotnie umie zaskoczyć czytelnika.

Tak właśnie było w przypadku, gdy sięgnęłam po szósty tom, w którym sprawy nabierają ciekawego tempa.

Poznajemy w tej części kolejną nową postać, którą jest miły, choć też trochę narcystyczny mędrzec Beldaruit.
Sprawuję on pieczę nad edukacją młodych czarownic.
Bohater niesamowicie uzdolniony, wyrafinowany oraz ekscentryczny.

Mędrzec uczony oferuję naszej troskliwej Koko nietypową propozycję, która wprawia ją w niemałe zakłopotanie.
Sama byłam nieco zaskoczona jego ofertą, chociaż tak właściwie bardziej powodem, dla którego chce przygarnąć główną bohaterkę pod swoją opiekę.

„Czy dorośli, którzy na temat magii wiedzą znacznie więcej niż ja, naprawdę przestają być nią zafascynowani?”.

Ostatni rozdział otwiera kolejną furtkę i możliwości do popisu ze strony autorki.
W siódmej części w końcu dowiem się czegoś więcej o Profesorze Qifreyu.
Ja osobiście od trzeciego tomu mam kilkanaście, jak i nie kilkadziesiąt teorii na jego temat, więc jestem ciekawa, czy któreś z moich założeń okaże się prawdą.

Jednego jestem teraz pewna...
W tym tygodniu konieczne będę musiała przeczytać ciąg dalszy.

„Ci, którzy kochają magię, charakteryzują się niepohamowaną żądzą wiedzy, a ciągłe podążanie za wiedzą sprawia, że magia kocha ich”.

Atelier spiczastych kapeluszy 6 ✧

Chcąc pomyślnie...

Niesamowita manga, która całkowicie mnie oczarowała. Na początku w planach było odsprzedanie serii którą posiadam, jednak teraz stwierdzam, iż jest to niemożliwe i na pewno będę dalej ją kolekcjonować. Nie mogę się doczekać co się dalej wydarzy oraz historii Qifreya, który jest moim ulubionym bohaterem i która podejrzewam pojawi się w następnym tomiku.
Cytując Koko, świat magii jest klawy.

Cytując Koko, świat...

CZEMU TAK MAŁO!?

Historia dziewczynek, które pragną zostać czarodziejkami urzekła mnie od pierwszego tomu. „Atelier spiczastych kapeluszy” nadganiam z każdą kolejną częścią, chociaż czekanie na kolejny tomik zwyczajnie mnie dobija. A teraz, po przeczytaniu szóstej części, zadaje sobie pytanie: „Czemu nie poczekałam? Czemu to sobie zrobiłam?”. No cóż...

FABUŁA

Po przerwanym, bardzo ważnym egzaminie, nasze bohaterki razem ze swoim mistrzem trafiają do Wielkiego Audytorium, czyli centrum społeczności czarodziejów, które położone jest na dnie morza. Kiedy Qifrey leczy rany w Wieży Leczenia, dziewczynkom przychodzi spotkać się z wielkim mędrcem Beldaruitem. Ten oferuje przyjaciółkom ponowne zaliczenie egzaminu, a zadanie jakie im daje jest zarówno bardzo proste, jak i piekielnie trudne. W ciągu trzech dni, dziewczynki muszą zaskoczyć czarodzieja swoją magią. Problem w tym, że Beldaruit potrafi wyczarowywać zjawiskowe rzeczy, o których dziewczynki mogą tylko śnić.
Po kilku nieudanych próbach, Koko wpada na pomysł, który może mieć powodzenie.
Ale czy cztery uczennice Qifreya będą potrafiły połączyć siły, aby osiągnąć cel?
A przy okazji, co ukrywa Beldaruit i kim tak naprawdę jest?

OPRAWA GRAFICZNA

Ach! Jaka ta manga jest piękna! Zarówno obwoluty, pod którymi kryją się ciekawe wzory geometryczne, jak i środek przyciąga wzrok i zdecydowanie za bardzo oddziałuje na czas!
Wiecie ile czytałam tę mangę? Trzydzieści minut.
A wiecie ile podziwiałam kadry, które są w środku? Kolejne trzydzieści minut!
Przenosimy się z bohaterkami do Wielkiego Audytorium, które budzi chęć zobaczenia go w kolorze, w anime.
Piękne wnętrza, piękne stroje w jakich występują nasi bohaterowie, wszystko jest tutaj wprost baśniowe i idealne! Jestem zakochana w tej mandze, a jeszcze bardziej jestem zakochana w Qifrey'u, który z tego co słyszałam, zgarnął wiele serc.
„Atelier spiczastych kapeluszy” to manga, którą nie tylko się czyta. Ta historia jest zdecydowanie bardziej warta oglądania każdego szczegółu i podziwiania.

OPINIA OGÓLNA

Czy istnieje coś takiego, jak „kac mangowy”? Bo jak nie, to właśnie go ustanawiam.
Zakończenie szóstego tomiku „Atelier spiczastych kapeluszy” to katorga! Mordęga! Kamome Shirahama znęca się nad nami i jeszcze się z tego powodu cieszy! A ja, jak pisałam na początku zadaje sobie pytanie dlaczego zdecydowałam się sięgnąć po ten tomik od razu? Dlaczego nie poczekałam do siódmego? Nawet nie wiecie, jak cierpię. W sumie to, jeżeli też czytaliście ten tomik to wiecie, bo cierpicie razem ze mną. „Atelier spiczastych kapeluszy” to manga, która dopiero teraz zaczyna się rozkręcać, a bomby, jakie spuszcza na nas mangaczka naprawdę zaskakują. Jeżeli szukacie pięknego wnętrza ze świetną fabułą, to właśnie tak historia o czterech uczennicach na czarodziejki jest dla Was idealnym wyborem. Musicie to przeczytać!

CZEMU TAK MAŁO!?

DRUGA WERSJA DRUGIEGO TESTU

Jeśli chodzi o typowe mangi fantasy, „Atelier spiczastych kapeluszy” to zdecydowanie jedna z najlepszych serii na polskim rynku. A na pewno, jeśli chodzi o szatę graficzną, która w przypadku tego tytuły jest po prostu urzekająca. Ale treść też jest niczego sobie i potrafi wciągnąć miłośników tego typu opowieści.

Drugi test nie dobiegł końca. Przerwał go atak kapeluszy z rondami. Ale to dopiero początek.
Na dnie morza znajduje się centrum społeczności czarodziejów zwane Wielkim Audytorium. To właśnie tam trafia Quiferey ze swoimi uczennicami. Na Koko czeka tu spotkanie z mędrcem Beldaruitem. Wszystko po to, by dziewczynki mogły odbyć jego własną wersję testy, który im przerwano. Ale jak ona będzie wyglądała?

DRUGA WERSJA DRUGIEGO TESTU

Drugi test nie dobiegł końca....

Całkiem dobry tom. Jestem ciekawa, co ukrywa mistrz głównej bohaterki.

Całkiem dobry tom. Jestem ciekawa, co ukrywa mistrz głównej bohaterki.

Z radością donoszę, że seria po chwilowej zadyszce łapie drugi oddech.

Z radością donoszę, że seria po chwilowej zadyszce łapie drugi oddech.

• Manga
  • Mangi