Filozofia sztuki albo estetyka

Okładka książki Filozofia sztuki albo estetyka autora Georg Hegel, 9788301215811
Okładka książki Filozofia sztuki albo estetyka
Georg Hegel Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Seria: Biblioteka Klasyków Filozofii filozofia, etyka
370 str. 6 godz. 10 min.
Kategoria:
filozofia, etyka
Format:
papier
Seria:
Biblioteka Klasyków Filozofii
Data wydania:
2021-01-08
Data 1. wyd. pol.:
2021-01-08
Liczba stron:
370
Czas czytania
6 godz. 10 min.
Język:
polski
ISBN:
9788301215811
Tłumacz:
Marcin Pańkow
Średnia ocen

8,0 8,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki
Reklama

Kup Filozofia sztuki albo estetyka w ulubionej księgarnii

Porównywarka z najlepszymi ofertami księgarń
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl.
Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów),„Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki.
Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Ładowanie Szukamy ofert...

Polecane przez redakcję

Oceny książki Filozofia sztuki albo estetyka

Średnia ocen
8,0 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE o książce Filozofia sztuki albo estetyka

Sortuj:
avatar
348
31

Na półkach:

W przeciwieństwie do "Wykładów z estetyki" zebranych, skompilowanych i ułożonych przez Heinricha Hotho na podstawie notatek jego oraz innych słuchaczy jest to stenograficzny zapis jednego cyklu wykładów dokonany przez jednego słuchacza. Jest to więc dużo bardziej ubogie wydanie, ale jednocześnie dużo bardziej wiarygodne, jako że pośrednik nie narzuca swojej interpretacji. Jednocześnie pojawiają się fragmenty zagadkowe i niejasne (np. w pewnym momencie pojawia się wtrącenie "Hegel nie zna się na muzyce". Autoironia wykładowcy? Dopisek studenta?).
Wyjątkowo dobrze się czyta, jak na dzieło Hegla; abstrakcyjna filozofia jest tutaj głównie ramą dla omawianych zagadnień z historii sztuki. Imponujący rozmach zainteresowań Hegla, szczególnie biorąc pod uwagę dostępność informacji dwieście lat temu.
Świetny przekład i fantastyczna przedmowa Marcina Pańkowa.

W przeciwieństwie do "Wykładów z estetyki" zebranych, skompilowanych i ułożonych przez Heinricha Hotho na podstawie notatek jego oraz innych słuchaczy jest to stenograficzny zapis jednego cyklu wykładów dokonany przez jednego słuchacza. Jest to więc dużo bardziej ubogie wydanie, ale jednocześnie dużo bardziej wiarygodne, jako że pośrednik nie narzuca swojej interpretacji....

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Poznaj innych czytelników

67 użytkowników ma tytuł Filozofia sztuki albo estetyka na półkach głównych
  • 59
  • 6
  • 2
9 użytkowników ma tytuł Filozofia sztuki albo estetyka na półkach dodatkowych
  • 2
  • 2
  • 1
  • 1
  • 1
  • 1
  • 1

Tagi i tematy do książki Filozofia sztuki albo estetyka

Inne książki autora

Georg Hegel
Georg Hegel
Niemiecki filozof, twórca nowoczesnego systemu idealistycznego. Hegel urodził się w Stuttgarcie w rodzinie urzędnika. Początkowo studiował teologię w Tybindze, a jego kolegami ze studiów byli Friedrich Hölderlin i Friedrich Schelling. Filozofią zajął się dopiero w 1801 roku, wykładając początkowo na uniwersytecie w Jenie jako docent, przedstawił swoje poglądy w Phänomenologie des Geistes (Fenomenologia Ducha, 1806),potem pracował jako dyrektor gimnazjum w Norymberdze (1808–1816). Napisał wtedy Wissenschaft der Logik (Nauka Logiki, 1812–1816). W roku 1816 został profesorem w Heidelbergu, tworząc następne dzieło: Enzyklopädie der philosophischen Wissenschaften im Grundriss (Encyklopedia nauk filozoficznych w zarysie, 1817, 3 wyd. 1830). W roku 1818 został powołany na stanowisko profesora do Berlina. Tu ogłosił Grundlinien der Philosophie des Rechts (Zasady filozofii prawa, 1821). Jego wykłady z filozofii historii, sztuki, religii i historii filozofii wydał Karl Ludwig Michelet pt. G.W.F. Hegels Werke, vollst/ndige Ausgabe durch einen Verein von Freunden des Verewigten (1832–1845, 18 t., tom 19. ukazał się w 1887). Najnowsze kompletne wydanie wszystkich dzieł Hegla wychodziło w Berlinie w latach 30. XX wieku. Zdobył za życia wielu uczniów (heglizm) i pozycję największego niemieckiego filozofa. Umarł w czasie epidemii cholery, która wybuchła w Berlinie w 1831 r. Synem Hegla był historyk Karl von Hegel.
Zobacz stronę autora

Czytelnicy tej książki przeczytali również

Cytaty z książki Filozofia sztuki albo estetyka

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Filozofia sztuki albo estetyka