IM: Wielki Kapłan Imhotep #3

Okładka książki IM: Wielki Kapłan Imhotep #3 Makoto Morishita
Okładka książki IM: Wielki Kapłan Imhotep #3
Makoto Morishita Wydawnictwo: Studio JG Cykl: IM: Wielki Kapłan Imhotep (tom 3) komiksy
komiksy
IM: Wielki Kapłan Imhotep (tom 3)
Im - Great Priest Imhotep
Studio JG
2020-12-18
2020-12-18
Justyna Harasimiuk-Latoś
komedia akcja przygoda egipt historyczna tajemnica siły nadprzyrodzone shounen manga

Im musi stawić czoła przeszłości i zmierzyć się z dawnym przyjacielem. Choć podoba mi się jego refleksyjność oraz to że mimo wszystko planuje własne działania, a nie wykonuje tylko polecenia, to jednak nadal widzę go jak młodego nastolatka, a nie dawnego kapłana.

Humor też jakoś do mnie nie trafia, tak jak i grafika. Ale muszę przyznać, że zaintrygowała mnie postać Khonsu.

Chyba jestem już za stara na taką fabułę, myślę że bardziej trafia ona właśnie do młodych nastolatków.

"Im wieli Kapłan Imhotep" jest mangową serią, która zachwyca niemal wszystkich- teraz nadeszła pora poznania kolejnych przygód Imhotepa w trzeciej odsłonie serii.

W tomiku tym Imhotep ma za zadanie rozliczenie się ze swoją przeszłością i ostateczne zwalczyć człowieka, który był sprawcą kłopotu z Magai.

Jak do tej pory, ten tomik ma zdecydowanie najbardziej refleksyjną fabułę- pod przykrywką zwyczajnej walki ze złem, kryją się dylematy bohatera na temat swojego starego przyjaciela, który według powszechnej opinii nie jest dobrym człowiekiem.

Będąc przy fabule, warto napomnieć o świetnym poczuciu humoru, które zawarte jest w całej serii. Żarty zawarte są głównie w kresce ilustracji, jednak niektóre wypowiedzi bohaterów, są równie śmieszne.

Same obrazki są niezwykle klimatyczne i urokliwe w swojej pozornej banalności- z resztą staranność zachowana jest na identycznym poziomie, jak w dwóch pozostałych częściach.

Zdecydowanie uważam iż jest to manga godna polecenia- zarówno do poznania na nowo jak i kontynuowania!

Jak do tej pory, ten tomik ma zdecydowanie najbardziej refleksyjną...

1920

Spotkanie kumpli po latach.

Spotkanie kumpli po latach.

• Manga
  • Mangi