Korporacyjni Rebelianci. Niech praca będzie frajdą

Okładka książki Korporacyjni Rebelianci. Niech praca będzie frajdą Joost Minnaar, Pim de Morree
Okładka książki Korporacyjni Rebelianci. Niech praca będzie frajdą
Joost MinnaarPim de Morree Wydawnictwo: Studio Emka poradniki
256 str. 4 godz. 16 min.
Kategoria:
poradniki
Wydawnictwo:
Studio Emka
Data wydania:
2020-10-20
Data 1. wyd. pol.:
2020-10-20
Liczba stron:
256
Czas czytania
4 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
9788366142626
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Corporate Rebels: Make work more fun Joost Minnaar, Pim de Morree
Ocena 0,0
Corporate Rebe... Joost Minnaar, Pim ...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
20 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
128
36

Na półkach: ,

Książkę czyta się bardzo szybko, bo jest nie dość, że ciekawa, to jeszcze skonstruowana w taki sposób, że zamiast jednego czy dwóch długich akapitów na stronę, mamy klika krótszych. Nie jest to arcydzieło, natomiast czyta się miło, można się zainspirować. Dlatego warto ją przeczytać, a następnie inspiracje te przełożyć na działania i wdrażać je w swoim otoczeniu w pracy.

Książkę czyta się bardzo szybko, bo jest nie dość, że ciekawa, to jeszcze skonstruowana w taki sposób, że zamiast jednego czy dwóch długich akapitów na stronę, mamy klika krótszych. Nie jest to arcydzieło, natomiast czyta się miło, można się zainspirować. Dlatego warto ją przeczytać, a następnie inspiracje te przełożyć na działania i wdrażać je w swoim otoczeniu w pracy.

Pokaż mimo to

avatar
73
73

Na półkach:

Książka „Korporacyjni rebelianci” opisuje nowe podejście do pracy wykorzystywane przez menadżerów i pracowników w firmach, które osiągają ponadprzeciętne wyniki na tle wszystkich innych firm z tradycyjnym podejściem do kultury pracy. Ważne jest aby odnaleźć własny kierunek w dążeniu do zadowalającej pracy. Unikajmy schematów. Starajmy się tworzyć nowe podejście do naszych działań. Zmiany są konieczne dla rozwoju firm, nie można stać w miejscu. Co kilka lat należy modyfikować, udoskonalać założenia i cele firmy. Książka została napisana przez pasjonatów, dla których praca jest przyjemnością. Wykonują pracę, którą uwielbiają. Przez kilka kolejnych lat szukali po świecie firm, które poprzez zmiany sposobu pracy zwiększyli w sposób znaczący własną efektywność. Najistotniejsze przemyślenia z wywiadów z twórcami tych firm, autorzy spisali w tej oto książce. Założyli sobie cel, że to co doświadczyli podczas wszystkich tych podróży do wybranych przedsiębiorstw, te wszystkie zasłyszane i opisane założenia odnośnie nowego podejścia do efektywnej pracy, zostały przekazane kolejnym firmą, które nie boją się wyzwań, ale nie są świadome własnych możliwości. Dzisiejsze firmy w dużej mierze są zawieszone w nieświadomości. Jest to książka, która przekazuje najważniejsze prawdy odnośnie kultury pracy w sposób rzeczowy i ogólnodostępny. Jest przewodnikiem do osiągnięcia nowych i lepszych efektów. Ważne jest aby pracownicy z pierwszej linii uczestniczyli w procesie rozwoju organizacji, udzielali się, aby ich pomysły były dostrzegane przez firmę. To właśnie pracownicy tworzą i rozbudowują przedsiębiorstwa. Są siłą sprawczą wszystkich sukcesów i wszystkich porażek. Książka ta sprawia, że po jej przeczytaniu stajemy się zaangażowani w rozwój firmy. Jesteśmy „głodni” zmian.

Książka „Korporacyjni rebelianci” opisuje nowe podejście do pracy wykorzystywane przez menadżerów i pracowników w firmach, które osiągają ponadprzeciętne wyniki na tle wszystkich innych firm z tradycyjnym podejściem do kultury pracy. Ważne jest aby odnaleźć własny kierunek w dążeniu do zadowalającej pracy. Unikajmy schematów. Starajmy się tworzyć nowe podejście do naszych...

więcej Pokaż mimo to

avatar
71
71

Na półkach:

Każdy z Nas chce być postrzegany jako dobry przywódca fenomenalnie działającej firmy. W dzisiejszych czasach nie jest to takie proste. Przestarzałe i skostniałe zasady prowadzą do demotywacji pracowników. Brak jakiegokolwiek wpływu na kierunek firmy oraz niezrozumienia pracowników najniższego szczebla przez przełożonych destruktywnie wpływa na całą organizację. wszystkie te i więcej problemów jest poruszonych w “Korporacyjni Rebelianci. Niech praca będzie frajdą”.

Korporacyjni rebelianci

Tytuł książki nie wziął się znikąd. Autorzy pracując w korporacji, czuli się wyłącznie nieistotnymi trybikami których łatwo zastąpić. Ponadto uważają, że ich słuszne uwagi na temat działania korporacji są puszczane mimo uszu. Te trudne aspekty popchnęły ich do porzucenia własnej drogi i rozpoczęcie szukania odpowiedzi na ich pytania u najlepszych zarządzających na świecie. Książka przeprowadza czytelnika przez fenomenalną historię poszukiwań odpowiedniej drogi i nauki – jak zarządzać aby każdy pracownik był zaangażowany w swoje obowiązki z poczuciem misji. Ruszyli w drogę i zaczęły dziać się niesamowite rzeczy oraz poznali fantastyczne historie.

Hierarchia i zysk

Większość firm jest nastawiona na zysk za wszelką cenę – co w sumie jest naturalne. Firmy są po to aby zarabiały. Jednak hierarcha jaka w nich jest tworzona zamiast pobudzać pracowników i całą działalność, niszczy ją od środka. Autorzy uczą demontować takie piramidy, mówią dlaczego w dzisiejszych czasach nie mają one prawa bytu oraz jak dzięki nowej ideologii zarządzania, od dołu korporacje zyskują wiatr w żagle, a ich zyski zaczynają rosnąć w szybkim tempie. Największą przeszkodą oczywiście jest kadra zarządzająca, która nie chce zrzec się przywilejów.

Całość recenzji dostępna na pod adresem:
https://silanauki.pl/korporacyjni-rebelianci/

Autor recenzji:

Dawid
silanauki.pl

Każdy z Nas chce być postrzegany jako dobry przywódca fenomenalnie działającej firmy. W dzisiejszych czasach nie jest to takie proste. Przestarzałe i skostniałe zasady prowadzą do demotywacji pracowników. Brak jakiegokolwiek wpływu na kierunek firmy oraz niezrozumienia pracowników najniższego szczebla przez przełożonych destruktywnie wpływa na całą organizację. wszystkie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
106
105

Na półkach:

Przyjemna lektura, wartościowe podsumowania rozdziałów i przede wszystkim całkiem ciekawa koncepcja. Część proponowanych działań praktycznie nie do wdrożenia w krótkiej perspektywie czasowej natomiast wdrożenie przynajmniej części z nich dało by fajny efekt dla niejednego korpo. W samym tekście (tekst zasadniczy) każdego z rozdziału raczej nie ma samego mięsa ale zdarzają się ciekawe historie. Autorzy wybrali ciekawą drogę życiową dla siebie, oby pomogli jak największej liczbie ludzi zmienić nastawienie do pracy w korporacjach.

Przyjemna lektura, wartościowe podsumowania rozdziałów i przede wszystkim całkiem ciekawa koncepcja. Część proponowanych działań praktycznie nie do wdrożenia w krótkiej perspektywie czasowej natomiast wdrożenie przynajmniej części z nich dało by fajny efekt dla niejednego korpo. W samym tekście (tekst zasadniczy) każdego z rozdziału raczej nie ma samego mięsa ale zdarzają...

więcej Pokaż mimo to

avatar
319
208

Na półkach: , , ,

“Po kilku piwach przychodzą do głowy najlepsze pomysły” – powiedział Pim de Morree, jeden ze współautorów książki “Korporacyjni Rebelianci” – na spotkaniu online zorganizowanym przez polskiego wydawcę książki – Wydawnictwo Studio Emka. Chociaż zgodziłem się z Pimem, to pochwała złocistego napoju nie była najważniejszą rzeczą, jaką zapamiętałem z trwającego 1,5 godziny webinaru.
Tytułowi Korporacyjni Rebelianci, czyli Joost Minnaar i Pim de Morree, spędzili kilka lat w poszukiwaniu organizacji progresywnych. Tak autorzy książki nazywają organizacje (firmy i instytucje),w których pracownicy są zaangażowani, a praca jest dla nich frajdą.
Wszystko zaczęło się w 2015 roku w zatłoczonym ogródku piwnym w Barcelonie. Dwóch kolegów – Joost i Pim – rozmawiało o pracy w korporacjach, która nie daje im satysfakcji. Sącząc kolejne hiszpańskie cervezas, postanowili zrezygnować z pracy i zająć się poszukiwaniem organizacji później nazwanych progresywnymi. Po zerwaniu ze starymi zajęciami, wyruszyli w podróż w poszukiwaniu pionierów nowej koncepcji pracy. Pracy, która nakręca pracowników i daje im przyjemność. Na “liście życzeń” – spisie osób, z którymi chcieli się spotkać – było 170 pozycji. Ponieważ Pim i Joost mieli zamiar dzielić się na bieżąco spostrzeżeniami na swoim blogu, musieli wybrać dla siebie jakąś nazwę. Zdecydowali się na Korporacyjnych Rebeliantów.
Podróżując przez cztery lata, autorzy książki “Korporacyjni Rebelianci” odkryli osiem składowych organizacji, które inspirują pracowników i w których pracownicy czerpią przyjemność z pracy. Więcej odkryjcie sami i zobaczcie, co możecie zastosować.

“Po kilku piwach przychodzą do głowy najlepsze pomysły” – powiedział Pim de Morree, jeden ze współautorów książki “Korporacyjni Rebelianci” – na spotkaniu online zorganizowanym przez polskiego wydawcę książki – Wydawnictwo Studio Emka. Chociaż zgodziłem się z Pimem, to pochwała złocistego napoju nie była najważniejszą rzeczą, jaką zapamiętałem z trwającego 1,5 godziny...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1316
1314

Na półkach: ,

#419 - Korporacyjni Rebelianci. Niech praca będzie frajdą - Joost Minnaar, Pim de Morree - Wydawnictwo Studio EMKA

175/52/2020

Książka ma 256 stron, swoją premierę miała dnia 20.10.2020 roku. Jest to poradnik, ale czyta się go jak powieść.

Książka ma 8 rozdziałów, a każdy z nich mówi o tym, jak przejść od stanu obecnego, do takiego jaki jest przez nas porządany. Mówi ona o rewolucji w zarządzaniu.

Autorzy odwiedzają inspirujące firmy na świecie, po to, by zaprezentować kolejnych ludzi i miejsca, by pokazać innym ludziom, jak może wyglądać praca, gdy sprawia ona nam radość.

Dziękuję za książkę Wydawnictwo Studio EMKA.

https://www.facebook.com/zaczytanaeliza/photos/a.1656801191286441/2524553721177846/

#419 - Korporacyjni Rebelianci. Niech praca będzie frajdą - Joost Minnaar, Pim de Morree - Wydawnictwo Studio EMKA

175/52/2020

Książka ma 256 stron, swoją premierę miała dnia 20.10.2020 roku. Jest to poradnik, ale czyta się go jak powieść.

Książka ma 8 rozdziałów, a każdy z nich mówi o tym, jak przejść od stanu obecnego, do takiego jaki jest przez nas porządany. Mówi ona...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  67
 • Przeczytane
  23
 • Teraz czytam
  7
 • Posiadam
  3
 • Posiadam, Wydawnictwo Studio Emka
  1
 • Chcę kupić
  1
 • Reportaż
  1
 • Zarządzanie
  1
 • Biznesowe
  1
 • User experience
  1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Korporacyjni Rebelianci. Niech praca będzie frajdą


Podobne książki

Przeczytaj także