Korporacyjni Rebelianci. Niech praca będzie frajdą

- Kategoria:
- poradniki
- Wydawnictwo:
- Studio Emka
- Data wydania:
- 2020-10-20
- Data 1. wyd. pol.:
- 2020-10-20
- Liczba stron:
- 256
- Czas czytania
- 4 godz. 16 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788366142626
Książka dostępna od 20.10.2020 r.
Od dawna jestem fanem Korporacyjnych Rebeliantów, a niniejsza książka ujmuje istotę ich mądrości. Autorzy prezentują rzeczową, praktyczną i dającą do myślenia perspektywę patrzenia na świat pracy.
Daniel Pink, autor książek Kiedy i Drive. Kompletnie nowe spojrzenie na motywację
Rzucaj wyzwanie przyjętym prawdom – to moje powracające motto i to jest właśnie to, co robią Korporacyjni Rebelianci! Mądra lektura dla wszystkich pracowników, specjalistów działów kadr i przywódców biznesów, którzy chcą tworzyć radykalnie inspirujące miejsca pracy.
Katarina Berg, dyrektor ds. personalnych w Spotify
Toczy się cicha rewolucja zarządzania. Aby ludzie zauważyli rewolucję i przyłączyli się do niej, musimy udzielać jej głosu, a raczej wielu, wielu głosów. Korporacyjni Rebelianci postawili sobie za zadanie przekazywanie nam takich głosów oraz związanych z nimi historii.
Frederic Laloux, autor książki Pracować inaczej
Joost and Pim, znani jako Korporacyjni Rebelianci, realizują swą misję sprawiania, by praca była frajdą. Porzucili frustrujące zajęcia w korporacjach, aby odwiedzić najbardziej inspirujące firmy świata. Prezentując kolejne miejsca i ludzi, których już spotkali, dzielą się z czytelnikami tym, czego się do tej pory nauczyli i dowiedzieli.
Oto książka dla ludzi, którzy wiedzą, że miejsca pracy mogłyby i powinny być lepsze. Niezależnie od tego, czy wchodzisz w skład zespołu zarządzającego, czy jesteś rebeliantem zdławionym przez korporacyjne dogmaty czy też menadżerem, który utknął w niesprawnym systemie, ta książka z pewnością jest dla ciebie!
Blog Korporacyjnych Rebeliantów czytany jest w ponad 100 krajach. Ich blogowe wpisy były wykorzystywane przez takie media, jak „The New York Times”, „Forbes”, „HuffPost”, „The Guardian” czy BBC. Obaj autorzy znaleźli się na liście Top 30 Emergent Management Thinkers (Najlepszych 30 Myślicieli Wyłaniającego się Nowego Zarządzania) i zdobyli w 2019 roku nagrodę Thinkers50 Radar Award.
O autorach:
Współzałożyciel Korporacyjnych Rebeliantów Joost Minnar zostawił korporacyjną pracę w Barcelonie, gdzie mieszkał po ukończeniu studiów magisterskich (w dziedzinie nanonauki i nanotechnologii) na Uniwersytecie Barcelońskim. Podróżuje po świecie, badając organizacje progresywne i pisząc o swoich odkryciach na blogu. Doradza w kwestiach i problemach występujących w miejscach pracy. Joost jest doktorantem w Amsterdam Business Research Institute (VU University, Amsterdam).
Pim de Morree, współzałożyciel Korporacyjnych Rebeliantów, również pożegnał się ze swoją korporacyjną pracą. Wydarzyło się to zaledwie trzy lata po ukończeniu studiów z inżynierii przemysłowej, nauk o zarządzaniu oraz zarządzania innowacją na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven. Poza podróżowaniem i prowadzeniem badań w świecie Pim pisze na blogu Korporacyjnych Rebeliantów, doradza firmom i występuje jako główny prelegent na konferencjach, inspirując organizacje do radykalnych zmian w sposobie ich pracy. Razem z pozostałą częścią zespołu Korporacyjnych Rebeliantów wspiera rozwój globalnego ruchu na rzecz czynienia pracy frajdą.
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Mogą Cię zainteresować
Książka na półkach
- 67
- 23
- 7
- 3
- 1
- 1
- 1
- 1
- 1
- 1
OPINIE i DYSKUSJE
Książkę czyta się bardzo szybko, bo jest nie dość, że ciekawa, to jeszcze skonstruowana w taki sposób, że zamiast jednego czy dwóch długich akapitów na stronę, mamy klika krótszych. Nie jest to arcydzieło, natomiast czyta się miło, można się zainspirować. Dlatego warto ją przeczytać, a następnie inspiracje te przełożyć na działania i wdrażać je w swoim otoczeniu w pracy.
Książkę czyta się bardzo szybko, bo jest nie dość, że ciekawa, to jeszcze skonstruowana w taki sposób, że zamiast jednego czy dwóch długich akapitów na stronę, mamy klika krótszych. Nie jest to arcydzieło, natomiast czyta się miło, można się zainspirować. Dlatego warto ją przeczytać, a następnie inspiracje te przełożyć na działania i wdrażać je w swoim otoczeniu w pracy.
Pokaż mimo toKsiążka „Korporacyjni rebelianci” opisuje nowe podejście do pracy wykorzystywane przez menadżerów i pracowników w firmach, które osiągają ponadprzeciętne wyniki na tle wszystkich innych firm z tradycyjnym podejściem do kultury pracy. Ważne jest aby odnaleźć własny kierunek w dążeniu do zadowalającej pracy. Unikajmy schematów. Starajmy się tworzyć nowe podejście do naszych działań. Zmiany są konieczne dla rozwoju firm, nie można stać w miejscu. Co kilka lat należy modyfikować, udoskonalać założenia i cele firmy. Książka została napisana przez pasjonatów, dla których praca jest przyjemnością. Wykonują pracę, którą uwielbiają. Przez kilka kolejnych lat szukali po świecie firm, które poprzez zmiany sposobu pracy zwiększyli w sposób znaczący własną efektywność. Najistotniejsze przemyślenia z wywiadów z twórcami tych firm, autorzy spisali w tej oto książce. Założyli sobie cel, że to co doświadczyli podczas wszystkich tych podróży do wybranych przedsiębiorstw, te wszystkie zasłyszane i opisane założenia odnośnie nowego podejścia do efektywnej pracy, zostały przekazane kolejnym firmą, które nie boją się wyzwań, ale nie są świadome własnych możliwości. Dzisiejsze firmy w dużej mierze są zawieszone w nieświadomości. Jest to książka, która przekazuje najważniejsze prawdy odnośnie kultury pracy w sposób rzeczowy i ogólnodostępny. Jest przewodnikiem do osiągnięcia nowych i lepszych efektów. Ważne jest aby pracownicy z pierwszej linii uczestniczyli w procesie rozwoju organizacji, udzielali się, aby ich pomysły były dostrzegane przez firmę. To właśnie pracownicy tworzą i rozbudowują przedsiębiorstwa. Są siłą sprawczą wszystkich sukcesów i wszystkich porażek. Książka ta sprawia, że po jej przeczytaniu stajemy się zaangażowani w rozwój firmy. Jesteśmy „głodni” zmian.
Książka „Korporacyjni rebelianci” opisuje nowe podejście do pracy wykorzystywane przez menadżerów i pracowników w firmach, które osiągają ponadprzeciętne wyniki na tle wszystkich innych firm z tradycyjnym podejściem do kultury pracy. Ważne jest aby odnaleźć własny kierunek w dążeniu do zadowalającej pracy. Unikajmy schematów. Starajmy się tworzyć nowe podejście do naszych...
więcej Pokaż mimo toKażdy z Nas chce być postrzegany jako dobry przywódca fenomenalnie działającej firmy. W dzisiejszych czasach nie jest to takie proste. Przestarzałe i skostniałe zasady prowadzą do demotywacji pracowników. Brak jakiegokolwiek wpływu na kierunek firmy oraz niezrozumienia pracowników najniższego szczebla przez przełożonych destruktywnie wpływa na całą organizację. wszystkie te i więcej problemów jest poruszonych w “Korporacyjni Rebelianci. Niech praca będzie frajdą”.
Korporacyjni rebelianci
Tytuł książki nie wziął się znikąd. Autorzy pracując w korporacji, czuli się wyłącznie nieistotnymi trybikami których łatwo zastąpić. Ponadto uważają, że ich słuszne uwagi na temat działania korporacji są puszczane mimo uszu. Te trudne aspekty popchnęły ich do porzucenia własnej drogi i rozpoczęcie szukania odpowiedzi na ich pytania u najlepszych zarządzających na świecie. Książka przeprowadza czytelnika przez fenomenalną historię poszukiwań odpowiedniej drogi i nauki – jak zarządzać aby każdy pracownik był zaangażowany w swoje obowiązki z poczuciem misji. Ruszyli w drogę i zaczęły dziać się niesamowite rzeczy oraz poznali fantastyczne historie.
Hierarchia i zysk
Większość firm jest nastawiona na zysk za wszelką cenę – co w sumie jest naturalne. Firmy są po to aby zarabiały. Jednak hierarcha jaka w nich jest tworzona zamiast pobudzać pracowników i całą działalność, niszczy ją od środka. Autorzy uczą demontować takie piramidy, mówią dlaczego w dzisiejszych czasach nie mają one prawa bytu oraz jak dzięki nowej ideologii zarządzania, od dołu korporacje zyskują wiatr w żagle, a ich zyski zaczynają rosnąć w szybkim tempie. Największą przeszkodą oczywiście jest kadra zarządzająca, która nie chce zrzec się przywilejów.
Całość recenzji dostępna na pod adresem:
https://silanauki.pl/korporacyjni-rebelianci/
Autor recenzji:
Dawid
silanauki.pl
Każdy z Nas chce być postrzegany jako dobry przywódca fenomenalnie działającej firmy. W dzisiejszych czasach nie jest to takie proste. Przestarzałe i skostniałe zasady prowadzą do demotywacji pracowników. Brak jakiegokolwiek wpływu na kierunek firmy oraz niezrozumienia pracowników najniższego szczebla przez przełożonych destruktywnie wpływa na całą organizację. wszystkie...
więcej Pokaż mimo toPrzyjemna lektura, wartościowe podsumowania rozdziałów i przede wszystkim całkiem ciekawa koncepcja. Część proponowanych działań praktycznie nie do wdrożenia w krótkiej perspektywie czasowej natomiast wdrożenie przynajmniej części z nich dało by fajny efekt dla niejednego korpo. W samym tekście (tekst zasadniczy) każdego z rozdziału raczej nie ma samego mięsa ale zdarzają się ciekawe historie. Autorzy wybrali ciekawą drogę życiową dla siebie, oby pomogli jak największej liczbie ludzi zmienić nastawienie do pracy w korporacjach.
Przyjemna lektura, wartościowe podsumowania rozdziałów i przede wszystkim całkiem ciekawa koncepcja. Część proponowanych działań praktycznie nie do wdrożenia w krótkiej perspektywie czasowej natomiast wdrożenie przynajmniej części z nich dało by fajny efekt dla niejednego korpo. W samym tekście (tekst zasadniczy) każdego z rozdziału raczej nie ma samego mięsa ale zdarzają...
więcej Pokaż mimo to“Po kilku piwach przychodzą do głowy najlepsze pomysły” – powiedział Pim de Morree, jeden ze współautorów książki “Korporacyjni Rebelianci” – na spotkaniu online zorganizowanym przez polskiego wydawcę książki – Wydawnictwo Studio Emka. Chociaż zgodziłem się z Pimem, to pochwała złocistego napoju nie była najważniejszą rzeczą, jaką zapamiętałem z trwającego 1,5 godziny webinaru.
Tytułowi Korporacyjni Rebelianci, czyli Joost Minnaar i Pim de Morree, spędzili kilka lat w poszukiwaniu organizacji progresywnych. Tak autorzy książki nazywają organizacje (firmy i instytucje),w których pracownicy są zaangażowani, a praca jest dla nich frajdą.
Wszystko zaczęło się w 2015 roku w zatłoczonym ogródku piwnym w Barcelonie. Dwóch kolegów – Joost i Pim – rozmawiało o pracy w korporacjach, która nie daje im satysfakcji. Sącząc kolejne hiszpańskie cervezas, postanowili zrezygnować z pracy i zająć się poszukiwaniem organizacji później nazwanych progresywnymi. Po zerwaniu ze starymi zajęciami, wyruszyli w podróż w poszukiwaniu pionierów nowej koncepcji pracy. Pracy, która nakręca pracowników i daje im przyjemność. Na “liście życzeń” – spisie osób, z którymi chcieli się spotkać – było 170 pozycji. Ponieważ Pim i Joost mieli zamiar dzielić się na bieżąco spostrzeżeniami na swoim blogu, musieli wybrać dla siebie jakąś nazwę. Zdecydowali się na Korporacyjnych Rebeliantów.
Podróżując przez cztery lata, autorzy książki “Korporacyjni Rebelianci” odkryli osiem składowych organizacji, które inspirują pracowników i w których pracownicy czerpią przyjemność z pracy. Więcej odkryjcie sami i zobaczcie, co możecie zastosować.
“Po kilku piwach przychodzą do głowy najlepsze pomysły” – powiedział Pim de Morree, jeden ze współautorów książki “Korporacyjni Rebelianci” – na spotkaniu online zorganizowanym przez polskiego wydawcę książki – Wydawnictwo Studio Emka. Chociaż zgodziłem się z Pimem, to pochwała złocistego napoju nie była najważniejszą rzeczą, jaką zapamiętałem z trwającego 1,5 godziny...
więcej Pokaż mimo to#419 - Korporacyjni Rebelianci. Niech praca będzie frajdą - Joost Minnaar, Pim de Morree - Wydawnictwo Studio EMKA
175/52/2020
Książka ma 256 stron, swoją premierę miała dnia 20.10.2020 roku. Jest to poradnik, ale czyta się go jak powieść.
Książka ma 8 rozdziałów, a każdy z nich mówi o tym, jak przejść od stanu obecnego, do takiego jaki jest przez nas porządany. Mówi ona o rewolucji w zarządzaniu.
Autorzy odwiedzają inspirujące firmy na świecie, po to, by zaprezentować kolejnych ludzi i miejsca, by pokazać innym ludziom, jak może wyglądać praca, gdy sprawia ona nam radość.
Dziękuję za książkę Wydawnictwo Studio EMKA.
https://www.facebook.com/zaczytanaeliza/photos/a.1656801191286441/2524553721177846/
#419 - Korporacyjni Rebelianci. Niech praca będzie frajdą - Joost Minnaar, Pim de Morree - Wydawnictwo Studio EMKA
więcej Pokaż mimo to175/52/2020
Książka ma 256 stron, swoją premierę miała dnia 20.10.2020 roku. Jest to poradnik, ale czyta się go jak powieść.
Książka ma 8 rozdziałów, a każdy z nich mówi o tym, jak przejść od stanu obecnego, do takiego jaki jest przez nas porządany. Mówi ona...