Szara

tatry sensacja szpiedzy góry
kryminał, sensacja, thriller
tatry sensacja szpiedzy góry
Inne

Od pierwszych stron czuć, że książkę pisał amator, autorowi brakuje po prostu warsztatu pisarskiego. Jednak sama fabuła i pomysł na tak rozbudowaną wielowątkową powieść zasługuje na najwyższą ocenę.

Napisać świetna,to tak jakby nic nie napisać.Najwidoczniej książka spodobała się Panu Bogu i zabrał autora do siebie.

Pozycja warta przeczytania , piękne opisy gór, ciekawy watek polityczny

Książka jest poprostu świetna. Choć zakończenie mogłoby być mniej patetyczne.

Właściwie gdybym skompilowała dwie opinie opatrzone nickami @ KsiążkowaMucha i @ marw, to wyszłaby moja. Również odczuwam pewien niedosyt. Nie wszystkie wątki zostały w pełni rozwiązane, a autor niestety nic już nie napisze. Szkoda tylko, że taka świetna szpiegowska oraz "górska" książka jest w zasadzie nieznana. Z pewnością wpływ na to ma wydanie jej w bardzo niewielkim...

Naprawdę dobra. Gdyby nie wątek z jaskinią, całkiem nie zly, to bylaby to książka w stylu szpiegowskich książek Severskiego. Dobrze rozwinięty wątek rosyjskich służb specjalnych. Polecam.

Lekkie pióro i wartka akcja. Tatry, Afryka i "znane nazwiska" to wszystko powoduje że lektura pozwala na realne odniesienie się do rzeczywistości. Koniec hm... Przeczytaj i sam oceń. Spodziewałem się innego.
Jak dla mnie warto spędzić z książką cztery wieczory a dokładnie z dwoma tomami.

Bardzo dobra książka. Przyjemnie się ją czyta. Zarówno wątek dotyczący rosyjskich służb specjalnych jak i ten dotyczący akcji ratunkowej w jaskini Szara są bardzo wciągające. Co ciekawe
postać jednego z rosyjskich generałów budziła lekką sympatię, co powodowało że trochę zaczynałam mu kibicować. Szczerze polecam.

Wow! Dawno nie czytałam polskiej literatury napisanej tak ładnym, literackim językiem. Pierwszorzędna powieść szpiegowska, której akcja toczy się na dwóch kontynentach - w powietrzu, na wodzie, pod ziemią i na ziemi. Mnogość toczących się wątków może być chwilami przytłaczająca, ale każdy z nich jest ciekawy.
Autor w książce przedstawił swoją ogromną wiedzę o świecie, z...

Książka zdecydowanie wyróżnia się na pośród obecnie wydawanej literatury - przede wszystkim językiem jakim jest napisana. Autor zabiera czytelnika w dalekie regiony Afryki, w Tatry, do Moskwy. Świetna narracja, intrygujące zawiązanie akcji i sprawne prowadzenie wątków. Niestety po lekturze pozostał niedosyt, w mojej opinii, niektóre wątki znikają zamiast otrzymać...

• Literatura polska (współczesna)
  • Sensacja/kryminał/thriller
  • W mojej biblioteczce