Okładka książki Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem. Krótka recepta na udany związek Ewa Z.
Ewa Z. Wydawnictwo: Novae Res poradniki
poradniki
Novae Res
2019-11-19
2019-11-19
rodzina relacje dzieci małżeństwo

Książka jest skierowana głównie do kobiet i podzielona jest na kilkanaście rozdziałów, gdzie każdy dotyczy innej tematyki, lecz wszystko kręci się dookoła relacji partnerskiej. To, co jest wartościowe w tej pozycji to fakt, że autorka nawiązuje przede wszystkim do tego, aby zadbać w pierwszej kolejności o samą siebie - o własne emocje, sytuację finansową i dobre samopoczucie. W dużej mierze zgadzam się z tym, o czym pisze autorka - między innymi o tym, aby dbać o codzienność w związku, nie tylko od święta. Ciekawie ujęta jest kwestia tego, że partner nie ma być nianią czy rodzicem, który ma zadbać o to, aby naprawić. O to zadbać człowiek musi sam. Przeczytacie także o wartościach w związku i podejściu do drugiego człowieka w związku - wchodząc w relację bierzemy partnera takim jakim jest, zatem pełna akceptacja. Jeżeli nastawiasz się na to, że go zmienisz - możesz gorzko się rozczarować. Autorka świetnie opisała rozdział związany z szantażem emocjonalnym, który w zdrowej relacji nie ma prawa zaistnieć. Autorka porusza wiele innych tematów, które wpływają na funkcjonowanie w relacji partnerskiej.
Podoba mi się ujęcie związane z tematyką poszanowania drugiego człowieka, jego osobistej przestrzeni oraz komunikacji w relacji. Autorka podkreśla, że o własnych potrzebach należy komunikować.

Tę pozycję czyta się bardzo szybko, wręcz chłonie. Książka bardzo mi się podobała, pisana przystępnym językiem, który trafi do każdego odbiorcy. Ciekawa wiedza psychologiczna i podejście do relacji, z którym się zgadzam w każdej kwestii, dlatego też ta pozycja wpisuje się na listę "must read".

Konkretna, bez zbędnych "porad" i złotych myśli dla osób zdesperowanych. Odczarowuje przekonanie, że kobieta musi być w związku żeby być szczęśliwa. Nasze szczęście tkwi najpierw w nas samych a później w związku z drugą osobą. Na początku bałam się, że to kolejny zbiór oczywistości, ale pozytywnie mnie zaskoczyła. Polecam każdemu.

Szczerze polecam. Książka, która mocno zmieniła moje spojrzenie na związki damsko - męskie. Lepiej rozumiem pewne mechanizmy, ale też to, że każdy ma prawo mieć inne potrzeby i oczekiwania od związku. Uważam, że to obowiązkowa lektura dla kobiet, które chcą mieć udane związki ale też dbać o siebie

Zabawna, błyskotliwa, bez zbędnych bzdur. W przystępny sposób ukazuje, w jaki sposób zbudować przede wszystkim relację, ale z sobą samą. Bez takiej podstawy nie uda się stworzyć zdrowego związku.
Jeżeli ktoś szuka tu porad dla poszukiwaczek mężów to nie znajdzie tu takich banałów

Książka jest skierowana do kobiet, zarówno tych będących w związkach, jak i tych, które jeszcze nie trafiły na odpowiednią osobę. Kobiety bowiem czasami zapominają o sobie, dbając o związek, co, tak naprawdę daje zupełnie odwrotny od zamierzonego efekt. Autorka zwraca nam uwagę, co robimy być może źle i jak niektóre zachowania mogą być odbierane przez partnera.

Pełna recenzja książki na stronie:

Pełna...

O ile mam sceptyczne nastawienie do większości poradników o tyle w tej książce znalazłam w końcu coś więcej niż przysłowiowe "co zrobić żeby znaleźć męża". Książka pokazuje, iż udaną relację buduje zarówno kobieta, jak i mężczyzna, a celem życia kobiety nie jest wyłącznie dążenie do wyjścia za mąż. Autorka w lekki i zabawny sposób pokazuje mechanizmy skutecznej komunikacji i przykłady zachowań niszczących nawet najlepszy związek. Czekam na więcej!

Mimo, iż czytam sporo poradników to ten właśnie nie przypadł mi do gustu. Fajnie, że autorka przedstawiła jakieś konkrety, jednak moim zdaniem są to takie podstawy, czyli raczej dla kogoś kto dopiero rozpoczął czytać książki w tej tematyce. Jedyne co można powiedzieć jest "nowością" pochodzi z książki innego autora.

Zbiór oczywistości dla kobiet zupełnie zielonych w temacie...

Zbiór oczywistości dla kobiet zupełnie zielonych w temacie...

Jedyne czego się dowiedziałam to żeby nie czytać już książek tej autorki...
Nudna jak flaki z olejem, a podane w niej rady to żadna nowość
Nie polecam.

Jedyne czego się dowiedziałam to żeby nie czytać już książek tej autorki...
Nudna jak flaki z olejem, a podane w niej rady to żadna nowość
Nie polecam.

Polecam, bardzo przyjemna, ale też czasami dająca dużo do myślenia. Przeczytałam w dwa wieczory a teraz wdrażam w życie.

• Poradniki
  • Love
  • » miłość&związki
  • Miłość

Ewa Z. Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem. Krótka recepta na udany związek Zobacz więcej