Po prostu zrób to!

Okładka książki Po prostu zrób to! Ilja Grzeskowitz
Okładka książki Po prostu zrób to!
Ilja Grzeskowitz Wydawnictwo: Wydawnictwo Aktywa poradniki
poradniki
Mach es einfach!
Wydawnictwo Aktywa
2019-01-01
2019-01-01
Karina Szymańska
motywacja samorozwój biznes

Książki motywacyjne mają to do siebie, że działają bardzo krótko. Przynajmniej tyczy się to ludzi, którzy myślą, że samo przeczytanie książki odmieni ich życie. Tymczasem zamiana myśli w działanie, wytrwanie w swoim postanowieniu i doprowadzeniu rzeczy do końca, jest ciężką, czasem wręcz katorżniczą pracą, którą nie wszyscy podejmują. A w zasadzie to podejmują nieliczni. Tak jak napisał autor - można stać się mistrzem wymówek i znajdować tysiące odpowiedzi "dlaczego tego nie zrobiłem".
Za młody, za stary, za niski, za gruby, za chudy, to nieodpowiedni moment.... etc.
Jedno jest jednak pewne - albo sam zainicjujesz zmianę w swoim życiu i przejmiesz kontrolę, albo zmiana i tak cię "sięgnie" i wtedy może nie być miło. Ogólnie to nigdy nie jest "miło", jeśli chodzi o zmiany. Wszyscy nieustannie pogrążamy się w strefie własnego komfortu i nie chcemy ponosić ryzyka oraz podejmować decyzji. Tacy już jesteśmy.

Mam swoją osobistą metodę na radzenie sobie z własną niemocą, każdy może znaleźć ją w sobie, o ile tylko potrafi być sam ze sobą szczery. Od czasu do czasu warto czytać takie książki, żeby podnosić sobie energię i opierać się temu "leniwemu ja", który najchętniej by leżał, nic nie robił i czekał aż spadnie gwiazdka z nieba i odmieni twoje życie. W głębi duszy wiesz, że to się nigdy nie wydarzy, pora zdać sobie z tego w końcu sprawę.

"Po prostu zrób to!" to książka, która przeprowadzi nas przez drogę naszej podświadomości. Czytając ją dowiemy się kim jest changemaker i dlaczego warto nim zostać. W jaki sposób powinniśmy zacząć z każdym następnym dniem wprowadzać zmiany do naszego życia i realizować marzenia zanim będzie na to za późno. Ilja motywuje nas, abyśmy przestali czekać na idealny moment i zaczeli działać właśnie teraz. Nie jutro, za mięsiąc, czy za rok. "Najlepszy moment na posadzenie drzewa był dwadzieścia lat temu. Drugi najlepszy moment jest dzisiaj." Każdy z nas odczuwa strach przed zmianami, przed postawieniem pierwszego kroku w nieznanym kierunku. Obawiamy się, że nie damy rady wytrwać w wyznaczonych sobie postanowieniach, nie spełnimy własnych oczekiwań, nic nam się nie uda. Tymczasem to właśnie strach powinistać się naszym największym sprzymierzeńcem. Książka przedstawia nam mnóstwo wskazówek, porad i przykładów. Dzięki ciężkiej pracy, sumienności i konsekwecji działania możemy zajść naprawdę daleko. Autor przedstawia w niej także kluczowe momenty ze swojego życia, które pozwoliły mu odmienić swoje podejście i zacząć żyć własnym życiem, bez uzależnienia od czynników zewnętrznych i negatywnych osób. Sensem życia jest życie. Nikt inny nie przeżyje go za nas.

To idealna pozycja dla osób interesujących się rozwojem osobistym, chcących poprawić swą obecną sytuację życiową i dążących do spełnienia wyznaczonych celów.

Mnie osobiście bardzo się podobała. Otworzyła oczy na sprawy, na które na codzień nikt nie zwraca większej uwagi, mające w dużej mierze znaczący wpływ na naszą przyszłoś. Z całą pewnością niejednokrotnie jeszcze do niej powrócę.

To nie jest typowy poradnik mówiący jak żyć... Bo to byłoby nudne... Ten poradnik to doskonały motywator, który daje pozytywnego kopa, mówi by wziąć się w garść i po prostu zrobić to (!) - to co mamy w planach a obawiamy się, że coś pójdzie nie tak, to coś o czym marzymy, a strach nie pozwala nam tych marzeń zrealizować... Zróbmy to pokonując tym samym strach przed zmianami... Niepewność, obawa powinny być dla nas motywatorami. To normalne, że tak reagujemy na zmiany mogące zajść w naszym życiu ale czy nie warto podjąć ryzyko i po prostu zrobić to??? Warto...

Motywacja to coś, co w dzisiejszym świecie jest czymś bardzo trudnym do osiągnięcia. Ileż to razy obiecywaliśmy sobie, że od nowego roku zaczniemy więcej ćwiczyć, poświęcimy czas na swoje pasje, zmienimy się w ten i inny sposób… Tymczasem po kilku miesiącach zdajemy sobie sprawę, że raczej nic z tego nie będzie. Nie mamy czasu, fajny program leci w telewizji, a poza tym wcale tak do końca nam na tym nie zależało… I znów wracamy do punktu wyjścia.

W książce autorstwa Ilji Grzeskowitza znajdziecie sposoby, jak od słów przejść do czynów! Jeśli jednak sądzicie, że zamierza on Was zalać stertą bzdur motywacyjnych, to bardzo się mylicie.
Autor to surowy sędzia, który jednocześnie nie zamierza nikogo do niczego zmuszać. Jak sam zresztą pisze – „wszystko zależy od ciebie”. I tylko ty możesz podjąć wybór – przeczytanie tej książki czy obejrzenie kolejnego programu rozrywkowego w telewizji? Bardzo spodobało mi się już na wstępie to, że nigdy nic nie jest określane jako „musisz”, tylko zawsze „możesz”. Także nie unika on trudnych tematów, ale stara się znaleźć na nie jakieś rozwiązanie. Dzieli się z czytelnikami swoimi doświadczeniami, nie bojąc się przyznać do błędów. Przyznam jednak, że trochę irytowało mnie to, w jaki sposób autor się powtarza. Chodzi głównie o to, że temat niektórych rozdziałów dałoby się zamknąć w kilku stronach. Pisarz jednak trochę się zapętla, w kółko wałkując kwestie, które już były omówione. Przez to uwaga czytelnika zaczyna uciekać w inne rejony - przynajmniej w moim przypadku tak było, że traciłam wątek poruszony na początku.
Poza tym mankamentem jednak książka ma wiele plusów. Przykładowo bardzo dobrym rozwiązaniem jest to, że pod koniec każdego rozdziału jest jego krótkie podsumowanie. Dzięki temu mamy wszystko uporządkowane i nawet jeśli się pogubiliśmy, to najważniejszy morał mamy zapisany czarno na białym. Także podobało mi się to, że za pomocą anegdot z życia pisarz przedstawia nam dany temat w bardzo plastyczny, oddziałujący na wyobraźnię sposób.
Książka ponadto otwiera oczy i daje motywacyjnego kopa do działania. Najlepszą rekomendacją tych słów będzie to, że sama zaczęłam wprowadzać zmiany proponowane przez autora w swoją codzienność. I chociaż na początku było ciężko (jak zresztą Grzeskowitz wielokrotnie wspomina, aby nie robić nam złudnych nadziei) , to muszę przyznać, że jakieś małe zmiany są widoczne. Kto wie, może za kilka lat, kiedy będę konsekwentna w moich działaniach staną się one wyraźniejsze?
Na zakończenie mogę dodać jeszcze, że pisarz bardzo ludzko podchodzi do tematyki. Nie czuć w książce fałszu czy pustych obietnic, za to odczuwalny jest pełen szacunku i życzliwości stosunek do czytającego. Poradnik ten czytało mi się bardzo dobrze i myślę, że jak najbardziej mogę go polecić – także tym osobom, które dotąd unikały jak ognia tego gatunku. Myślę, że się nie zawiodą!

Jak sam tytuł wskazuje książka jest o tym, żeby się nie zastanawiać jak mamy coś do zrobienia tylko po prostu działajmy.
Żyjemy w czasach, w których ludzie lubią marudzić i żalić się na swoją sytuację. Wszyscy narzekają na wszystko. Ale zamiast coś zmienić, wierzą, że inni wezmą na siebie odpowiedzialność za ich życie. W swojej książce "Po prostu zrób to!" autor pokazuje interesujące i zabawne sposoby, dzięki którym nawet bez posiadanych tytułów naukowych, pieniędzy lub pomocy innych ludzi można zmienić swoje życie.
Czytając ten poradnik odkrywamy dlaczego strach jest naszym najlepszym sprzymierzeńcem, które dwa słowa mają taki potencjał, żeby zmienić nasze życie, która cecha osobowości jest najważniejsza, żeby pozwolić nam na wprowadzenie zmian w naszym życiu zawodowym oraz rodzinnym, cokolwiek chcemy zmienić w swoim życiu, nie wahajmy się, użyjmy motta tej książki: "Po prostu zrób to!". Bo jeśli my tego nie zrobimy, to nikt inny tego nie zrobi.
Książka ta jest bardzo motywującym poradnikiem. Polecam

To poradnik - jak się zmotywować i zdecydować się na zmiany.

Autor jasno daje nam do zrozumienia by nie zastanawiać się, jakie to skutki przyniesie tylko po prostu to zrobić! Zwłaszcza, że bardzo często mamy tendencje do wyobrażania sobie tego czarnego, najgorszego scenariusza. Lub tez używamy wszelkiego rodzaju wymówek.

Wielu z nas coś się nie podoba czy to w pracy czy w domu czy w szkole jednak nikt nie wyrywa się by cokolwiek zmienić. A jeśli nam się coś nie podoba to powinniśmy to po prostu zmienić a nie czekać aż ktoś inny zrobi coś w tym kierunku.

Autor podkreśla, że do zmian nie potrzebujemy ani pieniędzy, ani tytułów naukowych, ani niczyjego pozwolenia.

Bardzo podobało mi się, że autor ukazuje wiele przykładów ze swojego życia codziennego, co bardzo ułatwia wyobrażenie sobie, że nie wszyscy są od razu mistrzami w konkretnej dziedzinie, ze nie każdy mimo bardzo dobrej pozycji zawodowej czuje się spełniony.

Książkę czytało mi się jakoś opornie. Nie przepadam za poradnikami tego typu. Czułam się jakbym wróciła na studia (studiowałam zarządzanie przedsiębiorstwem). Pewnie przez te wszystkie metody motywacji itp.

Trochę mnie wynudziła. Może to po prostu był nie odpowiedni czas na przeczytanie tej książki.

Jednak, jeśli Wam brakuje motywacji bądź ciągle szukacie wymówek by nie zmieniać nic w swoim życiu i zawodowym i prywatnym to może warto sięgnąć ponton poradnik. Ja nie uważam, żeby tak książka była kiepska, nie nie nie. Autor pisze naprawdę mądre i przydatne rzeczy. Jednak Po prostu nie jest to mój gust i chyba wybrałam nieodpowiedni czas na przeczytanie tej książki.

To poradnik - jak się zmotywować i zdecydować się na zmiany.

Wielu z nas coś się nie podoba czy to w pracy czy w...

Bardzo lubię takie motywujące poradniki, ten niestety nie dał mi kopa do działania.

Książka, którą bez wątpienia powinien przeczytać każdy! Dlaczego?
Dobitnie uświadamia Nam, że nasze życie jest w naszych rękach! Niby banalne i oczywiste, prawda?
Jednak musimy pamiętać, że każda zmiana zaczyna się od Nas. Nie bójmy się podejmować decyzji i w nich trwać. Motywujmy się w dochodzeniu do wyznaczonego celu! Nie odpuszczajmy!
"Po prostu zacznij. Zrób to. Pójdź za głosem serca i wykorzystaj swój rozum. Szybko stwierdzisz, że pierwsze metry są najtrudniejsze. Jednak z każdym dniem, w którym będziesz wprowadzać nowe sposoby działania, będzie coraz łatwiej."

#jako_taka_matka

Książka, którą bez wątpienia powinien przeczytać każdy! Dlaczego?
"Po prostu zacznij. Zrób to....

#220 - Po prostu zrób to - Ilja Grzeskowitz - Wydawnictwo Aktywa

#81/52/2019

"Ważne, aby rozpocząć z tego miejsca, w którym się znajdujesz i najpierw zadbać o własną motywację."

Zdarza Ci się usłyszeć - Po prostu zrób to ? - bo mi tak, nawet często :) Czasem tak zapędzę się w planowaniu, że zmęczy mnie 15 - ta jego wersja i już nie mam siły na realizację.

Książkę tą czyta się naprawdę szybko, choć ma 272 strony. Jest to bardzo motywujący poradnik, jednak nie zawiera on oklepanych haseł motywacyjnych, lecz wytłumaczenie, dlaczego warto działać i odmieniać swoje życie.

Książka jest od niedawna na rynku - swoja premierę miała tego lata - 19.08.2019.

Jako podsumowanie mam jeszcze jeszcze ważne słowa:
"Cokolwiek chciałbyś zmienić w swoim życiu, nie wahaj się, użyj motto z tej książki - "Po prostu zrób to" Bo jeśli Ty tego nie zrobisz, to nikt inny tego nie zrobi."

Polecam tą książkę nie tylko w rozwoju biznesowym, ale także we własnym, osobistym.

Dziękuję Wydawnictwo Aktywa za to, że mogłam ją przeczytać. <3

#220 - Po prostu zrób to - Ilja Grzeskowitz - Wydawnictwo Aktywa

#81/52/2019

Książkę tą...

-Po prostu zrób to!- jest pozycją motywacyjną ukierunkowaną na samorozwój. Ma za zadanie ulepszać w nas te sfery, które wymagają poprawek.

"Odważ się ogłosić kształtowanie swojego życia priorytetem. Statek zakotwiczony w porcie jest bezpieczny. Został on jednak zbudowany, aby przepłynąć szaleńcze burze i pokonać wysokie fale na wzburzonym morzu".

Książka wskazuje nam cechy changemakera, czyli osoby kształtującej zmiany w swoim życiu. Możemy wziąć z niego przykład i sami zacząć działać, bez tytułów, pieniędzy czy pomocy innych. Potencjał bowiem tkwi w nas. Musimy tylko pokonać wewnętrzny opór przed zmianami i przezwyciężyć strach, który wg autora można oswoić na tyle, żeby stał się naszym przyjacielem i motorem do działania.

"Cieszę się z każdej małej wątpliwości, każdej niepewności i z każdej obawy. Bo te uczucia są oznaką nie tylko tego, że żyję, ale że właśnie robię coś, co pozwoli mi urosnąć jako człowiekowi. Przecież największy przełom następuje dzięki tym zmianom, których najbardziej się boimy".

Autor zaznacza, żebyśmy skupili się na rzeczach, na które mamy wpływ i pominęli pozostałe. Głównym narzędziem do osiągania swoich celów w moim mniemaniu jest poczucie odpowiedzialności i sprawczości, samodzielność oraz odwaga.
Aby coś wykonać, przydatny jest kopniak motywacyjny i w tym autor nam zdecydowanie pomaga, tłumacząc racjonalnie dlaczego warto myśleć o sobie i działać. I to jest cenne, bo nie otrzymujemy wyłącznie motywacyjnych haseł bez pokrycia, tylko wytłumaczenie dlaczego możemy wreszcie zacząć lub coś zmienić. Istotne są również pytania kierowane do nas samych, dzięki czemu możemy siebie poznać bardziej i być ze sobą w pełni szczerzy. To jest ważne dla określenia swoich dróg, którymi chcielibyśmy podążać. A z Ilją Grzeskowitz naprawdę może być to prostsze.

Zwłaszcza, że poradnik jest dobrze napisany i czyta się go szybko, nie czując przymusu. Myślę, że jest to pozycja, która bardziej nakłania nas do zmian biznesowych, ale o prywatnych sprawach też jest mowa. Przy okazji wyróżniłam w niej wiele zdań, które mogą być dla nas przewodnikiem we wdrażaniu zmian w naszej codzienności.

Książka wskazuje nam...

• Rozwój osobisty