Mock. Ludzkie zoo

Marek Krajewski Cykl: Eberhard Mock (tom 7) kryminał, sensacja, thriller 336 str.
2019-09-05

Znak, Edipresse Kolekcje
kryminał, sensacja, thriller
kryminał retro Mock Krajewski Czarny kryminał

Kup książkę

Jestem bardzo rozczarowany tą pozycją. Moim zdaniem najgorsza książka o Eberhardzie Mocku - nie wiem czy w języku niemieckim odmienia się nazwiska męskie kończące się na spółgłoskę, jaką przeczytałem. Nawet gorsza niż "Głowa Minotaura" - tak wiem, od tej książki zaczyna się seria o komisarzu Popielskim.
Książka z serii przeczytana=odstawiona. Tragedia. Bije się z myślami...

Miałam problemy z wystawieniem oceny końcowej.
Lubię kryminały pana Krajewskiego- za klimat, za drobiazgowe opisy Breslau. Tutaj jednak coś zazgrzytało, coś poszło nie tak.

Początkowe rozdziały to Krajewski w najlepszym wydaniu. Jest Breslau, jest zagadka kryminalna, jest mroczny klimat i są wyraziści bohaterowie. Tę część czyta się dobrze. Potem jednak- tak mniej więcej...

Słabiutkie to, po przeczytaniu Mocka który trzymał poziom ten tom chyba najsłabszy w dorobku Autora.

Krajewski "popełnił" książkę. W mojej ocenie najgorszą, jakie czytałam dotąd, a które wyszły spod jego pióra.

Owszem, jest wiernie oddany topograficznie przedwojenny Wrocław, są ekwilibrystyki myślowe o naturze filozoficznej, odwołania do wiecznych poetów greckich, starożytne sentencje. Jednym słowem wszystko, czym Krajewski mnie rozkochał.

Ale tylko to. Reszta to...

Nie masz już twórczych pomysłów? Wena się wyczerpała? Nic to. Fantazje zbaczające w kierunku totalnej perwersji, kloaczny smród i dawno wypromowany bohater... Mieszkanka, niestety, niestrawna. Pan Krajewski zaczyna zjadać własny ogon, a szkoda - bo człek to mądry i wykształcony. Książka może dla mnie epatować okrucieństwem, ale musi być w tym (do licha!) jakiś cel. Tu go...

Ekscytująca książka. Trzyma w napięciu Krajewski w najlepszej odsłonie

Daje radę!

Młodość Mocka tym razem na warsztat wzięty Dworzec Górnośląski po Hali Stulecia dodatkowo zoo. Tomiszcze błyskawicznie się czyta, dość mroczne, przeniesiemy się nawet do Afryki. Krajewski jak zawsze nie stroni przed brutalnością. Całość raczej daleka od kryminałów do jakich przywykł, bo to opowieść o mrocznej naturze ludzkiej.

Trzeci tom przygód Eberharda Mocka za mną. Kolejny raz Marek Krajewski swoją twórczością sprawił , że zarówno podróże jak i wieczory były tak ekscytujące. To wspaniała seria.

• 2018
  • Kryminał