Candidate experience. Jeszcze kandydat, czy już klient?

Maja Gojtowska Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wolters Kluwer Polska
rekrutacja candidate experience doświadczenie kandydata kandydat do pracy hr human resources zarządzanie zasobami ludzkimi;
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

1951

Premiera: 16 września 2019

"Czyżby z doświadczeniami kandydatów było jak z walizką? Ile włożysz, tyle wyjmiesz? (...) Zadowolony kandydat staje się adwokatem marki rekrutera lub organizacji, w której pracuje. Za profesjonalny proces odwdzięcza się, jak może, np. rekomendacjami potencjalnych kandydatów lub nowych klientów, którzy potrzebują wsparcia w procesach...

Śledzę aktywność Mai od ponad roku, zawodowo zajmuję się rekrutacją od ponad roku. Miałem przed zakupem książki wątpliwości czy dowiem się czegoś nowego. Moje obawy okazały się nieprawdziwe. Książka Mai ukazuje wiele zagadnień, na które nie zwracałem uwagi wcześniej. Połączenie wiedzy z zakresu psychologii, rekrutacji i marketingu pozwoliły autorce stworzyć kompendium...

Przystępna publikacja, odnosząca się do aktualnej sytuacji na polskim rynku pracy. W książce omówione są wiodące trendy w rekrutacji, przykłady dobrych praktyk, a także nieszablonowe działania, które coraz częściej trzeba podejmować, by skutecznie rekrutować i utrzymać pracownika. Publikacja może być przydatna, jak i stanowić źródło inspiracji dla specjalistów HR.

W rzeczywistości, w której stale jeszcze pojawia się wiele pustych słów o budowaniu doświadczeń kandydatów i pracowników, autorka pokazuje, że wcale nie musi tak być oraz że autentyczny employer branding istnieje i ma się coraz lepiej. W książce znajdziemy mnóstwo praktycznych przykładów, które są przekrojem działań wdrażanych w dużych, międzynarodowych korporacjach i w...

Lekkie pióro, reporterskie podejście do wydawałoby się niełatwego HR-owego tematu. Polecam!

• 2020
  • Zawodowe