Praktyczny kurs języka francuskiego

Okładka książki Praktyczny kurs języka francuskiego Beata Pawlikowska
Okładka książki Praktyczny kurs języka francuskiego
Beata Pawlikowska Wydawnictwo: Edipresse hobby
hobby
Praktyczny kurs języka francuskiego
Edipresse
2019-06-19
2019-06-19
język francuski języki obce nauka języków kursy językowe

Nie mogę ocenić skuteczności tego kursu językowego, bo zajrzałam do niego zaledwie kilka razy i francuski nadal jest dla mnie czarną magią. Mimo to jestem bardzo na tak!

Miałam już styczność z kursami językowymi Beaty Pawlikowskiej i chociaż przez własne lenistwo żadnego języka obcego nie opanowałam perfekcyjnie, to trochę z tych kursów wyniosłam.

Podoba mi się, że zamiast faszerować nas pojedynczymi słówkami, autorka rzuca w nas pełnymi zdaniami, zarówno prostymi, jak i bardziej wyszukanymi. Dzięki temu uczymy się nowych słów i mimowolnie przyswajamy gramatykę, zamiast marnować czas na wkuwanie samych słów, a potem żmudne budowanie zdań. Kurs, jak sama nazwa wskazuje jest praktyczny; mamy tu zdania po polsku przetłumaczone obok na francuski, a w nawiasach znajdziemy wymowę z pogrubionym akcentem. Do książki dołączona jest płyta, umożliwiająca osłuchanie się z językiem i tym samym skuteczniejszą naukę.

Ekspertem od kursów językowych nie jestem, ale ten bardzo mi się podoba. Fajnie wydane, ciekawie skonstruwane, zachęcające do poznawania nowego języka. Kurs łączy naukę z zabawą, więc myślę, że sprawdziłby się doskonale jako prezent!
J'aime ça! :)

Podoba mi się, że...

„Praktyczny kurs języka francuskiego” Beaty Pawlikowskiej to ciekawe rozwiązanie, jeśli chodzi o naukę języka. Jest to na pewno o wiele lepsze niż wkuwanie tysięcy słów bez kontekstu. Autorka postarała się połączyć tu dobrą zabawę z nauką i nawet się jej to udało. Jednak sądzę, że nic nie zastąpi żywego nauczyciela, który wychwyci błędy, na które sami nie zwrócimy uwagi i pomoże nam ich już nie popełniać.

Recenzja na https://www.dailyvibes.pl/single-post/recenzja-praktyczny-kurs-jezyka-francuskiego

“… Nigdy w pełni nie zrozumiesz jednego języka, dopóki nie zrozumiesz co najmniej dwóch.” ( Geoffrey Willans )

Nauka języków obcych może być zabawą i procesem przynoszącym wiele korzyści i radości. Jednak wszyscy potrzebujemy od czasu do czasu, trochę inspiracji. Gdy na drodze staną jakieś trudności, to trudno pozostać optymistycznie nastawionym i w takich chwilach przyda się zwykła cierpliwość. Języki obce są niezwykle praktyczne, może i tym razem to odpowiedni czas na nowe wyzwania ;-) To one pomagają w trudnych chwilach, pięknych podróżach, a co najważniejsze w komunikacji międzyludzkiej.

Autorką najnowszej publikacji jest Beata Pawlikowska. Jak wiecie to nie jej pierwsza i sądzę, że nieostatnia książka. Dziennikarka słynie z dalekich podróży, ciekawych spostrzeżeń i programów radiowych. W ostatnim czasie zajęła się pięknem duszy i zdrowym odżywianiem prezentując „Śniadania świata”, które stały się moją ulubioną publikacją i jednym z bestsellerów dla ludzi aktywnych i podróżujących.

Pawlikowska ma na swoim koncie książki do nauki języka angielskiego, hiszpańskiego, czy niemieckiego, teraz kolej na wcale niełatwy język, a mianowicie francuski. To praktyczny kurs języka, który uczy poprawnie gramatycznego mówienia i codziennych rozmów. Metoda dziennikarki polega na praktycznej nauce posługiwania się językiem obcym. Mówimy na głos, powtarzamy poprawnie skonstruowane zdania, a jednocześnie zapamiętujemy reguły, jakie rządzą budowaniem praktycznych zdań. Płyta dołączona do tekstu ma w tym pomóc każdemu czytelnikowi.

Mówienie na głos sprawdza się gdy ćwiczymy budowanie poszczególnych zdań i zwrotów. Ćwiczymy wypowiadane przez siebie słowa, ale i pamięć.

Pawlikowska podkreśla, że języka można nauczyć się niesamowicie łatwo, bo ten na początku może wydać ci się obcy, ale z czasem go oswoisz. Tym razem Wydawnictwo wraz z autorką stawia na rozwój osobisty. Publikacja to w stu procentach nowy kurs.

Na końcu znajduje się niezbędnik gramatyczny opisujący poszczególne reguły i zasady językowe, oraz płyta, która ułatwi powtarzanie poszczególnych fraz. Trzymajcie kciuki za mój nowy pomysł ;-) Zamierzam się uczyć i to pilnie ;-)

Gorąco polecam
Katarzyna Żarska

Wydawnictwo: EDIPRESSE KSIĄŻKI
Premiera: 19.06.2019 r.
Opracowanie graficzne: Beata Pawlikowska i Maciej Szymanowicz
Oprawa: miękka
Liczba stron: 388
(nowość wydawnicza)

GE-NIA-LNE! Polecam absolutnie każdemu, kto chce DOBRZE nauczyć się języka.

GE-NIA-LNE! Polecam absolutnie każdemu, kto chce DOBRZE nauczyć się języka.

• ZZ Francuskojęzyczne
  • 1.2 Biblioteka Miejska

Dodaj cytat z książki Praktyczny kurs języka francuskiego