Równia wznosząca

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2019-08-26
Katarzyna Sapeta-Czajka
Psyche/Soma
psychoterapia terapia psychiatria neuronauka depresja neuropsychologia neuropsychiatria zaburzenia nastroju

Bardzo dobrze mi się czytało tą książkę, bo jest napisana prostym językiem, zrozumiałym dla każdego mimo, że przewijają się tam też pojęcia medyczne. Kopalnia wiedzy, sposobów na radzenie sobie, tłumaczenie pewnych mechanizmów w depresji pokazanych na przykładach badań naukowych. Świetna pozycja dla każdego kto zmaga się z depresją lub po prostu obniżonym nastrojem.

Merytorycznie, prosto i zrozumiale o tym jak świadomie zmieniać sposób działania mózgu, tak by być na fali wychodzenia z depresji, zamiast jej pogłębiania. O tym jak nasze działania, doświadczenia i myśli wpływają na nasz mózg i jak możemy to wykorzystać w walce z depresją. Sposobów jest wiele i wzajemnie się wspierają - nie wszystkie działają na każdego tak samo, ale im...

Daje lepszą perspektywę i ciekawą wiedzę podaną prostym językiem. Niestety w rozmowie z przyjaciółką na doktoracie z psychologii okazało się, że autor powołuje się na nieaktualne badanie, choć książka jest nowa... Wszystko trzeba filtrować ;) jednak czuję, że warto było poznać temat od tej strony.

• Psychologia
  • Rozwój osobisty
  • 2020
  • 2021 - PSYCHE
  • 2021
  • 02. Epub?

Dodaj cytat z książki Równia wznosząca