Korposzczury. Jak kultura korpo zrobiła z naszej pracy piekło

Okładka książki Korposzczury. Jak kultura korpo zrobiła z naszej pracy piekło
Dan Lyons Wydawnictwo: Znak Horyzont poradniki
poradniki
Lab Rats: How Silicon Valley Made Work Miserable for the Rest of Us
Znak Horyzont
2019-08-26
2019-08-26
Małgorzata Rost
korporacja pracoholizm

Co prawda poprzedniej książki Dana Lyonsa, podobno równie błyskotliwej, nie przeczytałam, ale z pewnością muszę to uczynić.
Dan Lyons przedstawia obecny świat pracy i przekonuje nas, że przez kulturę start=upów, wielkie firmy kapitałowe, wizjonerów którzy stworzyli swoje internetowe i nie tylko imperia kompletnie zdehumanizowaliśmy świat pracy. W korporacjach panuje moda...

Spodziewałam się, że będzie to pozycja pełna utyskiwania na pracę w korporacji i niewiele ponadto, tymczasem Dan Lyons napisał książkę, w której snuje dość przerażającą wizję pracy przyszłości, ostrzegając do czego prowadzić nas może toksyczna kultura pracy przejęta z korporacji w połączeniu z coraz szybciej rozwijającymi się technologiami. Ściślej mówiąc, Lyons opiera się...

DAN LYONS
Korposzczury
Przełożyła Małgorzata Rost
Tytuł książki jest pojęciem rozpoznawalnym, powszechnie używanym od kilku lat. Nawiązuje nieco ironicznie do nazwy pracowników zatrudnionych w wielkich korporacjach, firmach zatrudniających bardzo dużą ilość pracowników. Porównanie ich do szczurów wcale nie jest obraźliwe, ma na celu wskazanie, że ludzie tam zatrudnieni...

więcej na: https://elzbietarogalska.blogspot.com/2020/05/ksiazka-korposzczury-dan-lyons-elzbieta.html

Myślę, że po przeczytaniu tej książki inaczej spojrzysz na prace typowo techniczne, szczególnie ich rzekomą ważność w świecie i opłacalność. Co jeśli propagowanie techniki i technologii wiąże się tak naprawdę z ogromnym przekrętem w Ameryce, a Start-up’y okażą się tak...

Nauczyłam się z tej książki więcej o zarządzaniu, korporacjach, Venture Capital, czy biznesie odpowiedzialnym społecznie niż przez 3 lata na studiach. No i okazuje się, że istnieją przedsiębiorstwa, których celem samym w sobie nie jest maksymalizacja zysków inwestorów (jak pewna pani doktor próbowała nam to wbić do głowy na finansach).

Początek książki dosc skomplikowany. Duzo danych, informacji, wynikow z roznych badań. Dalsza czesc ksiazka byla rewelacyjna. Kazdy powinien ją przeczytać.

Tak jak się spodziewałam to nie moje klimaty. Zbyt wiele danych, analiz i przykładów. Ale pewnie o to chodziło w zamierzeniach autora.

Mądra i pouczającą, pozycja obowiązkowa dla ludzi na kierowniczych stanowiskach, świetny początek, dobre przykłady, warto.

Poprzednia książka autora "Fakap" była dla mnie wręcz fascynująca. Po rozpoczęciu pracy w korporacji co chwila znajdowałam w treści fragmenty pasujące również do mojej historii. Sądziłam że Korposzczury będzie napisana w podobnym tonie. Pewnej historii, może kilku. Tymczasem dla mnie książka przypomina jakiś rodzaj pracy naukowej. W dużej mierze kręci się wokół statystyk i...

Paradoksalnie książka bardzo trudna, przejmująca. Autor pisze o regułach dzisiejszego świata technologii. Sama jestem informatykiem, a jestem po prostu w szoku, jak bezwzględni są managerowie nastawieni tylko na zysk. Nie dałam rady dokończyć

• 2019
  • 2020
  • Chcę w prezencie
  • Moje
  • W 2019
  • Pożyczone od kogoś/z biblioteki

Dan Lyons Korposzczury. Jak kultura korpo zrobiła z naszej pracy piekło Zobacz więcej