Peter Sagan. Mój świat

Sine Qua Non
Peter Sagan Bora HansGrohe kolarstwo szosowe szosa
biografia, autobiografia, pamiętnik
Peter Sagan Bora HansGrohe kolarstwo szosowe szosa

Kiedy tylko zobaczyłem, że ten gość wydał książkę, musiałem ją kupić! Dlaczego? Ponieważ w głowie wciąż mam motyw, który wydarzył się podczas 14 etapu Tour de France. Szalony Słowak podpisuje kibicowi swoją książkę, gdy ten walczył z podjazdem w przełęczy Tourmalet. Aby tego było mało, ten etap wyścigu zakończył na 2 miejscu, a metę pokonał na jednym kole.

Co dzieje się w...

Świetna, pełna humoru książka o jednym z lepszych kolarzy ostatnich lat. Poukładana, z duża dawką informacji i ciekawostek. Głupio to pisać, ale zdecydowanie lepsza niż biografia Szurkowskiego.

Ciekawe opowiedziana historia jednego z najwybitniejszych kolarzy naszych czasów. Przybliża sylwetkę i poczucie humoru Słowaka

Książka znakomita.
Bardzo POZYWTYNA.
Pokazuje sport i ludzi z nim związanych od innej strony niż znamy z telewizji i mediów społecznościowych.
Jak dla mnie REWELACJA.
Epilog tej książki, jest 10/10.

POLECAM

Mam zasadę nie czytania książek biograficznych ludzi, którzy wciąż żyją, ale tę potraktowałem jako poznanie kolarstwa od strony prawdziwego peletonu. Lekki język, kilka zabawnych historii, dobry wybór.
Opisy tego jak wygląda wyścig od środka sprawiły, że kiwałem głową, bo sam się ścigam i na rowerze i biegowo i łącznie. Ludzi spoza sportu może nie zainteresować, bo nie...

Jak jesteś trzykrotnym mistrzem świata to po prostu musisz czerpać z tego zyski marketingowe ... i pewnie dlatego powstała ta książka ;) Jednak do rzeczy, Peter Sagan opisuje w niej przede wszystkim te trzy lata w peletonie w których zdobywał tęczową koszulkę, czasami dodając coś z lat wcześniejszych. Oczywiście relacja z kluczowych wyścigów jest ukazana z punktu widzenia...

Jako się niegdyś rzekło, uwielbiam kolarstwo. Kilka lat temu świat mi się trochę zawalił, gdy zobaczyłem, jak mój ukochany wyścig stał się jednym wielkim oszustwem za sprawą panów naEPOmpowanych – że się tak wyrażę.
Bywam jednak idealistą i wciąż szukam piękna w tym sporcie, wierząc, że są jeszcze tacy, których ten doping nie dotyczy. Czy tak jest? Nie wiem, ale mam...

Dla fanów współczesnego kolarstwa pozycja obowiązkowa z racji kolejarski pozycji Petera Sagana, jednak sama książka pobieżna i bez szału. Dowiadujemy się kilku ciekawostek, ale po przesłuchaniu (Audible), czułem duży niedosyt.

Dla fanów kolarstwa - obowiązkowa :)

Książka, którą pochłania się w kilka wieczorów - napisana bezpośrednim, nieskomplikowanym językiem, takim jak charakter Petera.
Nie jest to arcydzieło literatury a książka, którą większość fanów kolarstwa przeczyta z ogromną frajdą. I po której lekturze ciężko jeszcze bardziej nie polubić Sagana. Polecam!

• 2019
  • Sport