Na krawędzi uczuć

Anna Partyka-Judge Wydawnictwo: Replika literatura obyczajowa, romans
Replika
2019-02-26
2019-02-26

Okładka książki Mikołowski kalejdoskop - antologia opowiadań Dominika Caddick, Jacek Fleiszfreser, Katarzyna Godefroy, Ada Johnson, Andrzej Konefał, Marta Kopacz, Magdalena Krok, Magdalena Lytek-Dehiles, Radosław Olek, Anna Partyka-Judge, Magdalena Anna Sakowska, Alina Staneczek
Mikołowski kal... Dominika Caddick, J...
Okładka książki NieOCZYwista antologia Olga Bartnik, Dominika Caddick, Jacek Fleiszfreser, Ada Johnson, Bruno Kadyna, Andrzej Konefał, Marta Kopacz, Marcin Korcbuch, Magdalena Krok, Magdalena Lytek-Dehiles, Radosław Olek, Anna Partyka-Judge, Kamil Prabucki
NieOCZYwista a... Olga Bartnik, Domin...

Lekka książka na jeden dzień. Szybko się czyta, nie nudzi i co najważniejsze opisuje zwykłe historie, bez wymyślnego tła.

Dzień dobry.

🌷Zapraszam na recenzję powieści obyczajowej w której wiodą prym kobiety. Bardzo długo czekałem, aby sięgnąć po książkę Anny Partyki-Judge i w końcu się udało. Czy było warto czekać? Przekonajmy się.

NA KRAWĘDZI UCZUĆ ( wydawnictwo Replika )

🌷 ZDRADA - Najczęściej rozumie się ją jako naruszenie wyłączności seksualnej. Ale w definicji zdrady możemy umieścić również ukrywane przed partnerem nie seksualne zachowania związane z dzieleniem się intymnymi uczuciami i myślami poza związkiem flirtowanie z innymi, dzielenie się treściami seksualnymi czasami przez Internet.

🌷Pani Anna Partyka-Judge ponownie pokazała, że potrafi sprawnie niczym malarz, tworzyć przepiękne obrazy. Pełne pasji historie zawarte w NA KRAWĘDZI UCZUĆ fascynują, proszą o uwagę i z siłą magnesu przyciągają czytelnika. No bo jak można przejść obojętnie obok przygniecionych życiem kobiet? W jaki sposób dotrzeć do źródła ich smutku, rozgoryczenia, traum?

🌷Autorka już nie raz udowodniła, że historie obyczajowe to jej konik. Mogę nawet rzec, że jest królową pięknych opowieści z życia wziętych. Każda z wykreowanych bohaterek żyje swoim życiem. Czytając NA KRAWĘDZI UCZUĆ uwierzyłem, że takie osoby jak każda z opisanych kobiet gdzieś tam jest w realnym świecie i borykają się z podobnymi problemami. Dosadne, namacalne problemy nie zostały pompatycznie przesycone. Tutaj doskonale działa: mniej znaczy więcej. Anna Partyka-Judge porusza różne problemy dzisiejszych kobiet nie powielając ich. Każda z bohaterek boryka się z mniejszym lub większym strapieniem. Zdrada, brak zaufania, kłamstwa, poniżanie... Plaga dzisiejszego większego świata z którym kobieta musi sobie "jakoś" radzić. I powiem Wam, że zraniona baba to wkurwiona i niebezpieczna baba (Wybaczcie za przekleństwo). W powieści szukałem emocji, ale nie musiałem długo czekać. Już pierwsza strona w nie obfituje.

♀️Kobiecy silny charakter nie od dziś zaskakuje mężczyzn. Nie zdajemy sobie sprawy z tego ile płeć piękna może znieść, aby osiągnąć wymarzone szczęście.

🌷Książka Partyki-Judge zauroczyła mnie prostolinijnością, pięknym stylem, gładkimi zdaniami. Co prawda czytałem ją trzy dni (a powinienem w kilka godzin ją przerobić) lecz niestety pochłonęły mnie sprawy rodzinne.

🌷 Chciałbym też dodać, że NA KRAWĘDZI UCZUĆ otrzymała nagrodę Książki Roku "Brakująca Litera" w Niezależnym Plebiscycie Literackim na Polską Książkę Roku. Gratuluję!! 👏👏

🌷 A teraz wyłuskany z całości, ulubiony cytat. Choć w tej książce mężczyźni nie są postawieni w pozytywnym świetle, tutaj mamy konsensus między kobietą a mężczyzną:

(...) To Wiktor był przy niej w tych trud- nych chwilach. Nie tylko ona straciła dziecko, on również. Zamykała się w sobie, ale on wciąż próbował. Był silniejszy, choć pewnie i jemu serce pękało. (...)

🌷 Aniu, bardzo Ci dziękuję za tą historię. Czekam na Twoje kolejne książki.

Miłego dnia.

Dzień dobry.

NA KRAWĘDZI UCZUĆ ( wydawnictwo Replika )

Historia wzruszająca opowiada o 6 kobietach,każda z własnymi bagażami doświadczeniami swoimi,wszystkie kobiety wyjeżdżają nad morze.
Powaliła mnie na kolana ta powieść,pod urokiem jestem,zachwycona bardzo i wciągnęła mnie książka.
Porusza bardzo za serce powieść,czyta się bardzo dobrze tą cudowną,mądrą i świetną książkę.

Historia sześciu kobiet, którym los nie szczędził wrażeń. Wszystkie coś straciły i coś zyskały, ale bilans nie zawsze wychodzi na zero. Mają jeden cel, wspólny. Zaznać szczęścia, być szczęśliwą, kochaną i zakochaną.
Typowe marzenia każdej/każdego z nas. Prawie...
Zdrada, porzucenie nie wpisuje się w kanon zadowolenia życiowego.
Zranione, pokonane usiłują pozbierać swój świat od nowa. Szukają drogi i zrozumienia.
Są w różnym wieku, na różnych płaszczyznach zawodowych, a jednak łączy je strata i żal. Brak wiary, że jeszcze czeka na nie coś istotnego.
Jeden impuls i wszystkie lądują w tym samym czasie w jednym miejscu. Gdzie powoli zaczynają odbudowywać poczucie wartości, porażki przekuwać w zwycięstwo.

Zwykłe historie jakich słyszałam wiele. Jednak nadal trudno czytać o nieszczęściu jakim jest brak miłości.

Ciesze się, że książka trafiła w moje ręce. Zyskałam dzięki niej oddech i odpoczęłam. Temat drażliwy, ale nasze życie to nie tylko piękne i miłe kadry.
Każdy z nas niesie własna przeszłość jak bagaż.

Pióro Autorki spokojne, praktyczne i sensowne.
Czyta się przyjemnie. Oczekuje dobrego zakończenia. Nie zaskakuje. Powoli prowadzi do korzystnego finału.

Czyż wszyscy nie czekamy na pozytywne rozwiązanie spraw?

Typowe marzenia każdej/każdego z nas. Prawie...
Zdrada, porzucenie nie wpisuje się w kanon zadowolenia życiowego.
Zranione, pokonane usiłują pozbierać swój...

Życie jest nieprzewidywalne. Nie jest to nowe ani odkrywcze, ale jakże prawdziwe w książce Anny Partyki-Judge, "Na krawędzi uczuć".
Każdy związek, nawet ten o najtwardszych podstawach, jednego dnia może rozsypać się jak przysłowiowy domek z kart. Niekiedy do upadku potrzeba znacznego upływu czasu a niekiedy wystarczy impuls lub ktoś, kto nagle zaistniał w naszym życiu i wszystko pogrąża nas w cierpieniu.
Sześć kobiet w historii Anny, sześć dusz pozostawionych bez wyboru, sześć sytuacji, które mogą przytrafić się każdemu. Tu nie ma znaczenia wiek, przynależność społeczna, doświadczenie czy długość związku, tu nie mają znaczenia głębokie uczucia, wyznania miłości już przecież nic nie znaczą, jeśli podjęło się decyzję. Nie ma argumentów, które przeważyłyby o ponownej szansie. Sześć realnych historii z naszego podwórka.

◆ Basia, młoda, szczęśliwa mężatka usilnie pragnąca dziecka. Po latach spotyka swojego dawnego kochanka. Ten grzech zaciąży na całym jej życiu, czy było warto?
◆ Anna, niespełniona artystka, bez rozmowy, wyjaśnień porzucona przez męża, dla którego gotowa była poświęcić własne pasje i karierę.
◆ Jowita, zdradzana, pozbawiona złudzeń, ale zadziorna i mająca swój plan. Nieszczędząca w środkach i pomysłach.
◆ Karolina, pani profesor, pisarka, matka dorosłego syna, straciła wiarę w to, że uda jej się jeszcze uratować swój przemijający związek.
◆ Edyta, psycholożka, zdawała sobie sprawę co może ujrzeć instalując w swym domu kamerę i wynajmując detektywa.
◆ Marta, młoda mama, próbująca uszczęśliwić męża, który nie dał jej na to szansy. Z dnia na dzień staje się samotną matką, gdy ktoś inny odbiera jej miłość.

Historie kobiet łączą się w jednym miejscu, w nadmorskim kurorcie, w którym postanowiły odnaleźć nowe drogi, odkupienie i rozpocząć od nowa. Tylko czy to się uda? Co robić by na nowo scalić swoje złamane serce, by nie stać na krawędzi i nie spaść w przepaść. Samotność, cierpienie, ból to uczucia, z którymi niełatwo walczyć. I tu pojawia się pani psycholog.

Autorka stworzyła ponadczasowe koleje losu.
Tragiczne, bowiem z każdą z nich możemy się utożsamiać. Łatwo jest odejść, uciec od problemów, gorzej i ciężej poskładać wszystko na nowo. Tylko czy to naprawdę jest takie proste? Czy rozmowy, czytanie, porady i sesje wystarczą, czy musisz znaleźć w sobie tą siłę? Zajrzyjcie.
Lekko napisana, miejscami wręcz poradnikowo. Nawet dla tych, którzy nie potrzebują, rady wydają się wręcz wskazane.
Polecam gorąco.

Edyta, Anna, Basia, Jowita, Marta, oraz Karolina to główne postaci w tej książce. Każda z nich jest inna, są w różnym wieku, pochodzą z różnych części Polski, ale każda z nich znalazła się na krawędzi uczuć.
Tak się złożyło, że spotykają i poznają się w Świnoujściu, gdzie Edyta prowadzi zajęcia terapeutyczne. Czy kobiety znajdą wspólny język, oraz czy uda im się uporządkować swoje życie?

Jest to książka przede wszystkim o kobietach, dla kobiet, co nie znaczy, że mężczyźni nie mogą jej przeczytać. 😉
Z pewnością wynika z niej, że nigdy nie należy się poddawać, należy uwierzyć w siebie, spróbować spełniać marzenia, oraz zawalczyć o uczucia.

Jest to trzecia książka autorki, jaką miałam okazję przeczytać, i przyznam, że tę oceniam najwyżej. Jest zachowana kolejność zdarzeń, rozdziały są oznaczone, co bardzo ułatwia rozeznanie w historiach bohaterek, poza tym wszystko dość pięknie łączy się i tworzy spójną całość.
Autorka ma swój, własny, rozpoznawalny styl, czuć, że drzemie w niej poetycka dusza.

Książka została również doceniona przez czytelników w 2019 roku, otrzymała nagrodę Książki Roku "Brakująca Litera" w Niezależnym Plebiscycie Literackim na Polską Książkę Roku.
Autorce gratuluję, a was zachęcam do przeczytania.

Pierwsze i jakże bardzo udane spotkanie z tą autorką .
Sześć różnych kobiet,sześć różnych historii,ale jednak jest coś co je łączy ...Ta krawędź uczuć ….
Trochę inny styl pisania ,niż ogólny z jakim dotychczas się spotykałam.
Jest bardzo mało dialogów ,ale wydaje mi się że bardziej autorka skoncentrowała się żeby przedstawić nam te kobiety ,niż żeby bardziej rozwijać akcję .Jest bardzo mało dialogów ,ale mi to absolutnie nie przeszkadzało .
Ja polecam :-)

Pierwsze i jakże bardzo udane spotkanie z tą autorką .
Trochę inny styl pisania ,niż ogólny z jakim dotychczas się spotykałam.

Krawędź- czyli koniec, przepaść, niebezpieczeństwo. A czym jest krawędź uczuć?
Historie 6 kobiet, których życie zmierza wprost w przepaść, które otrzymują nagle cios i muszą sobie z tym poradzić. Czy będą potrafiły?
Początek powieści, to jakby sześć prologów, które są historiami poszczególnych kobiet. Przyznaje, że tę cześć było mi najtrudniej przejść. W pewnym momencie wydawało mi się, że wszystkie one przeżywają to samo: zdradę partnerów. Wyjątek stanowi Basia, która zdradziła. I niby to samo, ale każdej towarzyszą inne okoliczności i inne problemy (towarzyszące). Niektórzy mogą pogubić się, która historia dotyczyła danej bohaterki, przynajmniej ja tak miałam.
Dalsza część, to już splot wydarzeń, w których kobiety spotykają się na wspólnej terapii, poznają, zaprzyjaźniają, wspierają się wzajemnie, a przede wszystkim odkrywają same siebie. Jak potoczą się ich losy, i czy wszystkim uda się zawrócić znad tytułowej przepaści, to musicie odkryć już sami.
Druga część książki, także mi dała trochę do myślenia i wyciągnięcia wniosków na temat własnego życia. Zmobilizowała do spojrzenia na siebie z boku i zrozumienia siebie.
W drugiej części podobało mi się język, w jakim autorka prowadziła swoją powieść. Wprowadzający w nastrój i problemy kobiet, ale i wlewający nadzieję i dające chwilę wytchnienia, spokoju. Nie było nadmiernych dramatów "i palenia stosów", ale i nie znalazłam nadmiernej euforii i życia "na wysokich obrotach". Z niektórymi bohaterkami mogłabym się zaprzyjaźnić i myślę, że znalazłybyśmy wiele wspólnych tematów do przegadania, co świadczyć może o tym, że bohaterki wzorowane były na zwykłych kobietach, takich, które mijamy na ulicy, mieszkają w naszym sąsiedztwie, którymi mogłybyśmy być i my.
Książkę polecam, szczególnie kobietom.

Za możliwość przeczytania dziękuję Ewelinie z Zaczytanej Ewelki oraz autorce Annie Partyce-Judge.

Krawędź- czyli koniec, przepaść, niebezpieczeństwo. A czym jest krawędź uczuć?

Książkę miałam zaszczyt przeczytać dzięki Book Tour Zaczytanej Ewelki przy współpracy z autorką Anną Partyka - Judge.
Książka opowiada o 6 kobietach po przejściach, które, postanowiły wyruszyć nad morze. Jedna z kobiet prowadzi terapię w której reszta ma szczęście uczestniczyć. Bohaterki z każdym dniem coraz bardziej się zaprzyjaźniają i wspierają na duchu. Ta książka przywraca wiarę w to, że po burzy musi przyjść słońce. Serdecznie polecam 😁

Książka dobra, dla mnie taka do przeczytania i już. Może za dużo bohaterek, z żadną się nie zżyłam, preferuje trochę inne książki .

• Wydawnictwo Replika
  • Book tour