Święta Misia Tulisia

Okładka książki Święta Misia Tulisia David Melling
Okładka książki Święta Misia Tulisia
David Melling Wydawnictwo: Amber Cykl: Miś Tuliś (tom 3) Seria: Amberek opowieści dla młodszych dzieci
40 str. 40 min.
40 min.
Małgorzata Cebo-Foniok
dla dzieci Amberek

Okładka książki Tomek mały jest nieśmiały Jennifer Bell, Beth Bracken
Tomek mały jes... Jennifer Bell, Beth...
Okładka książki Ośmiornica na dachu Lucy Branam, Rogério Coelho
Ośmiornica na ... Lucy Branam, Rogéri...
Okładka książki Hej, Przedziadku! Kathryn Durst, Paul McCartney
Hej, Przedziadku! Kathryn Durst, Paul...

Tuliś to entuzjasta przytuleń i właśnie one są jego celem w Wigilijny dzień. Wraz z przyjaciółmi czeka na niego wiele przygód – typowo zimowych i świątecznych. Jest zabawnie, kolorowo i śnieżnie.

Kolejne książeczki lądują na półkę do Igusi, kolejne które towarzyszą nam przy wieczornym czytaniu. Igusia zachwycona, a jej pytania i uśmiech mówią same za siebie.

"Święta Misia Tulisia" to nasze drugie spotkanie z tym sympatycznym misiem, ale muszę przyznać, że poprzednie spotkanie ("Kochamy cię Misiu Tulisiu") było ciekawsze.

Tym razem wraz z dziećmi przenieśliśmy się w mroźny klimat świąt Bożego Narodzenia. Wraz z Tulisiem w ten szczególny dzień przeżyliśmy mnóstwo przygód, m.in. braliśmy udział w bitwie na śnieżki, lepiliśmy bałwana czy zjeżdżaliśmy z górki na... choince! Spotkaliśmy nawet małego renifera...

Książka idealnie wpasuje się w klimat powoli (bardzo powoli) zbliżających się świąt. Na końcu książki na dzieci czekają pomysły na aktywne spędzenie czasu okołoświątecznego oraz "przepis" na stworzenie słoika z przedświątecznymi przytuleniami.

Sympatyczna, pocieszna, świąteczno-zimowa opowieść o Misiu Tulisiu i jego przyjaciołach. Wywołuje uśmiech na twarzy i ma ładne ilustracje :-).

Gdybym miała podczas Bożego Narodzenia takie towarzystwo, jak Miś Tuliś, może przestałabym nienawidzić tych świąt?

Ze wszystkich dotychczas przeczytanych części, ta urzekła nas najbardziej. Urocza historia, piękne ilustracje i spora dawka pozytywnego humoru. Do czytania nie tylko na Święta ;)

• Dla dzieci
  • Biblioteka
  • Dzieci
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa
  • Literatura angielska, walijska, szkocka, irlandzka
  • Dobre do czytania przedszkolakom

Dodaj cytat z książki Święta Misia Tulisia