Uprowadzenie Księcia Margaryny

The Purloining of Prince Oleomargarine
literatura młodzieżowa
Maciejka Mazan
Maciejka Mazan Erin Stead

Ta bajka ma w sobie ukrytych wiele ważnych słów, pełno w niej miejsca na interpretacje. Pozycja zdecydowanie dla starszych czytelników.

Ciekawa jest historia powstania tej opowieści. Codziennie Mark Twain opowiadał na dobranoc bajki swoim dwóm córkom, Clarze i Susy. Tę opowiadał przez pięć dni, przelał ją potem na papier, ale szesnaście stron później tekst w najbardziej emocjonującym momencie jest przerwany, historia zostaje niedokończona. Philip Stead wykorzystał znalezione w 2011 notatki, i podjął się...

Książka niezwykła, bardzo oryginalna. A co najciekawsze, nieznana dotąd opowieść mistrza.

"Uprowadzenie Księcia Margaryny" opowiada historię Johnny’ego, który był samotnym i niekochanym dzieckiem. Mimo nieszczęścia jakie go spotkało, miał ogromne serce. Zależało mu na szczęściu innych. Jego dobroć została wynagrodzona,otrzymał zaczarowane nasiona. Dzięki nim zaczął...

Przepiękne ilustracje, które można oglądać bez końca. Piękna i dynamiczna bajka z morałem. Opowiadana na bieżąco może zaskoczyć formą. Polecam!

Opowieść jest pomysłowa, dość ciekawa ale jednocześnie ze względu na swoją formę specyficzna i nie łatwa w odbiorze.
Jednak jakby nie było jej przesłanie jeszcze przez długie lata pozostanie te same. To opowieść o dorastaniu w ciężki warunkach, biedzie, śmierci bliskiej osoby od której nigdy nie usłyszało się ani jednego dobrego słowa...
Opowieść z magią w tle, o odwadze,...

• 2019
  • 2018