Plusy dodatnie, plusy ujemne. Z Braunem o „Bolku”

Okładka książki Plusy dodatnie, plusy ujemne. Z Braunem o „Bolku” Tomasz Grzegorz Stala
Okładka książki Plusy dodatnie, plusy ujemne. Z Braunem o „Bolku”
Tomasz Grzegorz Stala Wydawnictwo: 3DOM historia
historia
3DOM
2017-01-01
2017-01-01
Lech Wałęsa TW Bolek PRL Grzegorz Braun polityka

Okładka książki Wszelkie dowody na Wielką Lechię Przemysław Holocher, Tomasz Grzegorz Stala
Wszelkie dowod... Przemysław Holocher...

Wywiad rzeka z twórcą filmu dokumentalnego „Plusy dodatnie, plusy ujemne” Grzegorzem Braunem, który wspomina jakie trudności napotkał, przymierzając się do stworzenia dokumentu. Skuteczna cenzura uniemożliwiła zaprezentowanie filmu szerszej publiczności, który miał pokazać prawdziwe oblicze Wałęsy. W samej książce oprócz „standardowej” części znajdziemy artykuły ówczesnych gazet, które nagłośniły sprawę dokumentu Brauna min. „Najwyższy czas”, „Gazeta Polska” czy „Głos”. Mało tego umieszczone zostały sporządzone przez SB stenogramy rozmów między Lechem a Stanisławem Wałęsą czy rozmowy Lecha Wałęsy z pułkownikami. Dodano także zdjęcia niektórych pokwitowań, donosów, notatek (niektóre, bo wtedy książeczka liczyłaby nie 103 strony a 1103). Wszystko pochodzi z akt IPN. Jeśli chodzi o wydanie, to naliczyłem trochę błędów ortograficznych wszelakiej maści czy to „z” zamiast „ź” tego typu, ale to nieistotne (w żadnym stopniu nie przeszkadzają w oddaniu się lekturze). Książeczka wraz z filmem „Plusy dodatnie, plusy ujemne” jest dostępna w sprzedaży i jak sam Grzegorz Braun powiedział „Jeśli ktoś ten film obejrzał, jeśli ten film w swoim czasie wniósł coś ważnego, jakąś prawdę odsłonił, proszę potraktować tę płytę z książeczką jako zaległy bilet do kina”. Szczerze polecam dokument, jak i dodatek do filmu w postaci tej niewielkiej książeczki!

• Przeczytane w 2019 roku
  • Nie posiadam
  • Posiadam - do przeczytania

Dodaj cytat z książki Plusy dodatnie, plusy ujemne. Z Braunem o „Bolku”