Restauracja na końcu wszechświata

Douglas Adams Wydawnictwo: Albatros Cykl: Autostopem przez Galaktykę (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
2005-01-01
1998-01-01
Data 1. wydania:
1995-09-27
837359423X
Albatros
Autostopem przez Galaktykę (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2005-01-01
837359423X

Brytyjski humor w nieprawdopodobnych wręcz ilościach. Powinno być ostrzeżenie na okładce :D Zdecydowanie najlepszy tom cyklu!

Według mnie to najlepsza część cyklu. Absurdalna, pełna poczucia humoru, które albo się kocha, albo nienawidzi. Uwaga: ilość specyficznego brytyjskiego humoru przekracza wszelkie normy!

Jak dla mnie gorsza niż pierwsza część, czegoś w niej zabrakło.

Wspaniała kontynuacja pierwszej części - duża dawka dobrego humoru. Przy tej książce będzie dużo uśmiechu. Dla mnie rewelacja. Nie zawiodłem się :)
Polecam

Po udanym początku serii, Adams zalicza "wtopę". Znów porównam go do Pratchetta, ale nie ma w tym nic pozytywnego. Pierwsze książki twórcy "Świata Dysku" były zabawne, ale chaotyczne, pozbawione wyraźnie jakiejś sensownej fabuły, a wydarzenia następowały po sobie jak liczby w ruletce, całkowicie losowo. Niestety, dokładnie tak samo prezentuje się "Restauracja na końcu...

Aubiobook

Polubiłam bohaterów i ich przygody i czekam na więcej. Jeżeli masz ochotę na lekką lekturę i trochę śmiechu - polecam ;)

Niekiedy miewam bardzo realistyczne sny. Dziwne rzeczy się tam dzieją. Zastanawiałam się kiedyś czy gdybym spróbowała je opisać to miałyby one jakikolwiek sens? Myślę, że wyglądałoby to właśnie jak ta powieść. Niby absurd, ale bardzo aktualny cywilizacyjnie. Historia pasażerów Arki B jest dla mnie genialna. Ten tekst jest tak bardzo aktualny, że trudno uwierzyć, że powstał...

Kontynuacja "Autostopem przez Galaktykę" to kolejna dawka świetnego humoru. Momentami naprawdę nie mogłam powstrzymać się by nie wybuchnąć śmiechem w tramwaju... Książka bardzo przyjemna!

"autostopem..." > "restauracja..."

Dyskusje