Wróg z przeszłości

Przemysław Kałaska Wydawnictwo: E-bookowo literatura piękna
E-bookowo
2014-01-01
2014-01-01
studentka studia sadysta romans robert relacja

Fajna i lekkostrawna. Taki odmóżdżacz na wyjazd. Czytasz i zapominasz ale czasu spędzonego z książką nie żałujesz. Osobiście fragmentami ryczałem ze śmiechu, bo niektóre momenty są tak kiepskie że aż śmieszne. Tym właśnie autor skradł moje serce. Nie boi się pojechać po bandzie. Pod koniec atmosfera gęstnieje ale całość nadal trzyma się konwencji bardziej siekanki akcji niż horroru. Fabularnie przypomina mi odcinki serialu Buffy.

Pierwszy raz wystawiam książce tak niską ocenę i aż dziwnie się z tym czuję, ale według mnie nie zasługuje ona na więcej.

Początek (mam na myśli Prolog) był ciekawy, jednak czym dalej, tym gorzej. Mam co do niej wiele zarzutów. Po pierwsze - cała masa błędów interpunkcyjnych. Nie jestem specjalistką a mimo to je dostrzegłam, bardzo przeszkadzały w czytaniu.

Kolejną rzeczą jest zachowanie bohaterów, zwłaszcza w początkowych rozdziałach. Studenci zachowujący się jak uczniowie liceum (zastanawiałam się, czy aby na pewno autor nie pomylił pojęć, ale zdałam sobie sprawę, że niestety tej pomyłki nie było). "Burzliwy romans" z opisu, który praktycznie nie istnieje. Bohaterowie znikąd zyskujący wiedzę o wszystkim. Niewyjaśnianie wielu ważnych dla fabuły kwestii, przez co traci ona momentami sens. Dziwaczny opis seksu na końcu. Patetyczne teksty.

Przeczytałam książkę w całości, by móc uczciwie ją ocenić. Na szczęście nie jest długa, bo nie wiem, czy w innym razie dałabym radę przez nią przebrnąć. Nie polecam.

Kolejną...

Cholera, co to jest? Rzadko porzucam książki, ale tego się czytać nie dało. Starałam się, zwłaszcza, że długie nie jest, ale gdzieś ok. 1/4 dałam sobie spokój.

Początkowo miałam wrażenie, że to jakieś 12 - letnie dziecko pisze (nawet zwroty takie, że miewałam wątpliwości czy ta bohaterka jest na studiach czy jednak może w gimnazjum),potem się LEKKO poprawiło, ale dalej brzmi jak opowiadanko pisane przez jakiegoś nastolatka na Wattpadzie czy innej stronie.

Do tego brak jakiejkolwiek korekty.

NIE POLECAM.

Niestety… pierwsze co rzuca się w oczy, już od pierwszych zdań, to brak interpunkcji lub błędy w niej, nieskładne zdania. Fabuła też nie powala. Chociaż czytając to od razu miałam skojarzenia z Sagą Zmierzch, to daleko temu do pierwowzoru (jeśli nim faktycznie był). Jeżeli autor poruszył jakiś ciekawszy wątek, to dwie strony dalej już go zamykał.
Rozumiem, że to pierwsza książka tego autora i mogą być różne niedociągnięcia, ale nie sądziłam, że to wydanie bez jakiejkolwiek korekty. To trochę tak, jakby sprzedano nam brudnopis. Nikt poza autorem na to nie zerknął i nie poprawił podstawowych błędów. Trochę wieje brakiem szacunku dla czytelnika…

Rozumiem, że to pierwsza...

• Literatura piękna
  • Literatura - Polska

Dodaj cytat z książki Wróg z przeszłości