Mężczyzna idealny

Zysk i S-ka
Román pro ženy
literatura obyczajowa, romans
2006-01-01

Czytanie "Mężczyzny idealnego" sprawiło mi nieziemską przyjemność :) "Połknęłam" ją w ciągu jednego wieczoru. Polecam :)

Początkowo książka miała tytuł "Powieść dla kobiet", co jest dokładnym tłumaczeniem z języka czeskiego (Román pro ženy). Kilka lat po jej wydaniu na ekrany kin wszedł film na jej podstawie i został on zatytułowany "Mężczyzna idealny", spowodowało to (z zupełnie nieznanych mi względów) zmianę tytułu samej książki.

Mimo wszystko dalej wolę nazywać tę książkę "Powieścią dla...

"Mam nadzieję, że książka sprawi Ci radość; mnie bawi niezmiennie" - napisała mi w liście dołączonym do książki jej poprzednia właścicielka. Lekko uniosłam brwi w geście zdziwienia, ponieważ spodziewałam się raczej typowego romansidła, a nie czegoś, co może bawić. Może gdybym spojrzała na okładkę, dostrzegłabym na niej ironię, jaką nacechowana jest cała książka. I nie...

Przez wzgląd na tytuł spodziewałam się kolejnego tandetnego romansidła, ale muszę przyznać że jestem miło zaskoczona tą książką