Nie zmusicie mnie do nienawiści

Antoine Leiris
literatura piękna 136 str.
Vous n'aurez pas ma haine
Stanisław Kroszczyński
Sonia Draga
literatura piękna
literatura francuska literatura współczesna Paryż poszukiwanie sensu życia powieść biograficzna relacje rodzinne rozpacz samotność strach śmierć zamach terrorystyczny żałoba

Vous n'aurez pas ma haine
Stanisław Kroszczyński
Sonia Draga
literatura piękna

Kup książkę

Trudno ocenić mi tę książkę. To niewypowiedziany żal i smutek po stracie najbliższej osoby skłonił Antoine Leiris do napisania tego krótkiego, bardzo emocjonalnego, poruszającego tekstu.

Świetnie napisana historia mężczyzny, który po śmierci ukochanej żony stara się ponownie ułożyć swoje życie, a także swojego syna. Polecam serdecznie.

17/

Bardzo emocjonalna. Bo oto autor staje w obliczu straty ogromnej. W wyniku zamachu w klubie w Paryżu ginie jego żona, matka ich siedemnastomiesięcznego dziecka. Strata nagła, burzy wszelki spokój, wstrząsa w posadach światem tej małej kochającej się rodziny. I sam autor, jak i każdy, kto wówczas stracił swoich bliskich, ma, według zasad ówczesnego świata prawo do n...

13 listopada 2015 r. Paryż pogrążył się w żałobie. W zamachach, do których przyznało się tzw. Państwo Islamskie, zginęło prawie 140 osób. Kilka dni po ataku w klubie Bataclan, Antoine Leiris opublikował na portalu społecznościowym list skierowany do terrorystów o jakże wymownym tytule: "Nie zmusicie mnie do nienawiści". Pod tym samym tytułem wydał swoją pierwszą książ...

Książka bardzo dobrze napisana, nostalgiczna, liryczna. O stracie w sposób poetycki.

Przejmująca, bardzo osobista.

Nie wiem w jaki sposób ocenić tą książkę. To trudne. Jak można ocenić czyjeś uczucia, ból i wspomnienia? Antoine Leiris umieścił w tej książce wszystko, całego siebie.

Nie wiem co powiedzieć. Zaparło mi dech w piersiach, zawiązało język, zatrzymano serce... Nie mam odpowiednich słów żeby to opisać. Nie jestem osobą wrażliwą i trudno doprowadzić mnie do płaczu, ale obecnie jest mi okropnie przykro. To okropne i takie prawdzie. To co zrobił Antoine... Jest naprawdę smutne, przygnębiające, dołujące i... piękne. To co się działo 13 listopada 201...

Niezwykle ujmujący przekaz uczuć i zachowań po niespodziewanej utracie bliskiej osoby. Ból a zarazem rzeczywistość jaka nas otacza jako dwie skrajności. Niełatwa opieka na dzieckiem w tak trudnej sytuacji. Jednym słowem w tak krótkim przekazie tyle emocji .
Polecam

Ważny głos w świecie ociekającym zemstą.

Dyskusje

Antoine Leiris Nie zmusicie mnie do nienawiści