Mów mi Katastrofa!

Okładka książki Mów mi Katastrofa! Magdalena Wala
Okładka książki Mów mi Katastrofa!
Magdalena Wala Wydawnictwo: Czwarta Strona Seria: seria z babeczką literatura obyczajowa, romans
seria z babeczką
Czwarta Strona
2017-03-29
2017-03-29
literatura polska

Aldona, główna bohaterka książki ma wiele talentów ale największym z nich jest... wpadanie w tarapaty i przyciąganie niezwykłych zdarzeń oraz przystojnych mężczyzn. W wyniku zaskakującego splotu wydarzeń na jej drodze staje Kamil, i to nie jeden raz! Mężczyzna pojawia się w jak najmniej spodziewanych momentach, w różnych zakątkach kraju i jakby nie przypadkiem. W dodatku jak na złość spotkaniom towarzyszą kompromitujące dla dziewczyny okoliczności. Kim jest tajemniczy przystojniak? Czy zakochana po uszy Aldona nie pomyli się znowu tym razem z wyborem obiektu swoich uczuć? Przekonacie się gdy przeczytacie tę przezabawną historię miłosną. POLECAM z całego serducha :)

Początkowo - komedia pomyłek, później robi się jeszcze ciekawiej :D
POLECAM!

Początkowo - komedia pomyłek, później robi się jeszcze ciekawiej :D
POLECAM!

Liczyłam na zabawniejszą lekturę,to się przeliczyłam 😉 Troszkę dłużyła mi się,a tych tytułowych "katastrof" niewiele..😉

Obietnica rzecz święta.

Bez odpowiedniego mężczyzny życie kobiety staje się ciężkie.

Życie to nie bajka. To nie film z zawsze szczęśliwym zakończeniem.

Dla zdrowia każdego związku szczera rozmowa jest niebywale istotna, lecz czasami lepiej poznajemy drugiego człowieka w działaniu.

Obietnica rzecz święta.

Bez odpowiedniego mężczyzny życie kobiety staje się ciężkie.

Życie to nie bajka. To nie film z zawsze szczęśliwym zakończeniem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka ta nie była ani rewelacyjna, ani też beznadziejna. Ot, książka napisana po to, by móc przeczytać coś nieskomplikowanego, trochę się pośmiać, a także poznać gwarę śląską. Główna bohaterka, Aldona, tak naprawdę ciągle nie wpada w katastrofy, a tylko czasem coś jej nie wychodzi- jak jak każdemu z nas. Aldona bardziej zaaferowana jest swoją młodszą siostrą Pauliną. Dziewczyna po nocy spędzonej na balu studniówkowym budzi się w hotelowym pokoju i sądzi, że została zgwałcona. Czy tak było naprawdę? Tego zdradzać nie powinnam.
Najwięcej radości sprawiły mi momenty, w których to Aldona postanawia zarobić trochę pieniędzy (póki co, jej studentką bez pracy) i wciela się w rolę pilota wycieczek. Okazuje się, że niestworzone pomysły to nie tylko zasługa młodocianych uczniów. Także dorośli potrafią wpadać w tarapaty lub nieodpowiednio się ubierać. Wyobraźmy sobie kilkudniową wycieczkę, podczas której zwiedzamy wiele pięknych, ale niekoniecznie wygodnych miejsc, a tutaj do autokaru wsiada kobieta w niebotycznych szpilkach, bo przecież nie może wyglądać byle jak...
W książce pojawia się też wątek miłosny. Aldona poznaje bowiem bardzo przystojnego Kamila, który prosi ją o cztery randki, podczas których udowodni, że miłość od pierwszego wejrzenia naprawdę istnieje. W bardzo melancholijny nastrój wprowadziły mnie opowieści o dzieciństwie Kamila, ale nie chcę ich przytaczać- sami przeczytajcie.
Książka nie jest wybitna, ale nie odradzam lektury.

„Mów mi Katastrofa!” to zabawna historia o dziewczynie z małej wsi i jej rodzince. Poznajemy młodą studentkę - Aldonę Żuber, której można by śmiało dać drugie imię - Katastrofa. Pomimo, iż ciagle pakuje się w tarapaty, to jest osobą odpowiedzialną i bardzo dobrze zorganizowaną. Przypadek (czy raczej przeznaczenie?) sprawia, że w trzech różnych miastach, w krótkim odstępie czasu, spotyka wysokiego, miłego i tajemniczego Kamila, który za każdym razem w momencie pożegnania pozostawia dla niej pewien urzekający prezent...
Ponadto Aldona wraz z całą damską częścią rodu Żubrów , czyli mamą, trzema siostrami i głową rodziny - Babcią, uczestniczy w rodzinnym śledztwie, które ma na celu rozwikłania zagadki pewnej nocy spędzonej w hotelu przez jedną z jej sióstr- Paulinę. Biedna osiemnastolatka nie pamięta jak znalazła się w tym hotelu po studniówce i czy, o zgrozo, nie została wykorzystana przez jakiegoś mężczyznę...

Miła, przyjemna lektura na dwa-trzy wieczory. Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką i na pewno nie ostatnie😉 Polecam. Ocena 7/10.

"Zabawna i romantyczna." Szukałam czegoś na poprawę humoru, odprężającego i to dostałam. Lekko i przyjemnie.
Było to moje pierwsze spotkanie z autorką, ale na pewno nie ostatnie. Dobrze się bawiłam!

Nie moja bajka. Chwilami meczylam sie czytajac, ale koniec książki broni calość, wiec dodaje dwie gwiazdki z 5na 7.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

• 2017

Dodaj cytat z książki Mów mi Katastrofa!