Mów mi Katastrofa!

Okładka książki Mów mi Katastrofa!
Magdalena Wala Wydawnictwo: Czwarta Strona Seria: seria z babeczką literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans

więcej Więcej

Początkowo - komedia pomyłek, później robi się jeszcze ciekawiej :D
POLECAM!

1959

Liczyłam na zabawniejszą lekturę,to się przeliczyłam 😉 Troszkę dłużyła mi się,a tych tytułowych "katastrof" niewiele..😉

Nie moja bajka. Chwilami meczylam sie czytajac, ale koniec książki broni calość, wiec dodaje dwie gwiazdki z 5na 7.

Obietnica rzecz święta.

Bez odpowiedniego mężczyzny życie kobiety staje się ciężkie.

Życie to nie bajka. To nie film z zawsze szczęśliwym zakończeniem.

Dla zdrowia każdego związku szczera rozmowa jest niebywale istotna, lecz czasami lepiej poznajemy drugiego człowieka w działaniu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka ta nie była ani rewelacyjna, ani też beznadziejna. Ot, książka napisana po to, by móc przeczytać coś nieskomplikowanego, trochę się pośmiać, a także poznać gwarę śląską. Główna bohaterka, Aldona, tak naprawdę ciągle nie wpada w katastrofy, a tylko czasem coś jej nie wychodzi- jak jak każdemu z nas. Aldona bardziej zaaferowana jest swoją młodszą siostrą Pauliną....

"Zabawna i romantyczna." Szukałam czegoś na poprawę humoru, odprężającego i to dostałam. Lekko i przyjemnie.
Było to moje pierwsze spotkanie z autorką, ale na pewno nie ostatnie. Dobrze się bawiłam!

„Mów mi Katastrofa!” to zabawna historia o dziewczynie z małej wsi i jej rodzince. Poznajemy młodą studentkę - Aldonę Żuber, której można by śmiało dać drugie imię - Katastrofa. Pomimo, iż ciagle pakuje się w tarapaty, to jest osobą odpowiedzialną i bardzo dobrze zorganizowaną. Przypadek (czy raczej przeznaczenie?) sprawia, że w trzech różnych miastach, w krótkim odstępie...

Przeczytałam, chociaż trochę to trwało. Wymiennie sięgałam po inne książki... Książka obyczajowa, w której najciekawsza moim zdaniem jest rodzina głównej bohaterki. Najbardziej podoba mi się babcia i pies Muffin. Przepraszam, że porównuję człowieka i zwierzę ale naprawdę oboje dodają ikry tej powieści. Miłość Aldony i Kamila jest jakby w tle. Gdzieś brakuje mi tu takiej...

Lekko i zabawnie opowiedziana historia o perypetiach Aldony i jej nieco zwariowanej rodzinki. Czyta się szybko, z uśmiechem na twarzy. Lektura dobra na zrelaksowanie się. Polecam.

Lekka i przyjemna :) ot co :)

• 2018
  • 2017
  • 2020
  • Chcę w prezencie
  • Legimi

Dodaj cytat z książki Mów mi Katastrofa!