Krytyka i klinika

Critique et clinique
filozofia, etyka
Bogdan Banasiak, Paweł Pieniążek
Filozofia filozofia francuska estetyka filozofia języka

Nie jest to tekst literaturoznawczy, chociaż traktuje literaturę jako przedmiot refleksji filozoficznej. Książka nie jest napisana prostym i przejrzystym językiem, Deleuze wypowiadając się miesza styl filozofii akademickiej, z językiem poetyckim, silnie zmetaforyzowanym. Zbiór esejów stanowi próbę obalenia systematycznego języka i uczynienia go tworem bardziej chaotycznym,...

• Filozofia
  • Eseje
  • Studia kulturowe i nie tylko
  • 2020
  • Chcę w prezencie

Dodaj cytat z książki Krytyka i klinika