Niezłe ziółko

Okładka książki Niezłe ziółko
Emilia DziubakBarbara Kosmowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: Z parasolem literatura dziecięca
literatura dziecięca
babcia
Inne

Okładka książki Dzień czekolady Emilia Dziubak, Anna Onichimowska
Ocena 6,7
Dzień czekolady Emilia Dziubak, Ann...
Okładka książki Drzewo życzeń Katherine Alice Applegate, Sara Olszewska
Ocena 8,0
Drzewo życzeń Katherine Alice App...
Okładka książki Tru Emilia Dziubak, Barbara Kosmowska
Ocena 6,5
Tru Emilia Dziubak, Bar...

Wysłuchana w audiobooku. Początkowo słuchałyśmy razem z moją ośmiolatką ale ją po 4-5 rozdziałach książka znudziła więc zrobiła DNF-a ;) Ja wysłuchałam do końca i nie żałuję. Chociaż faktycznie w pierwszych rozdziałach książka rzeczywiście nie jest zbyt porywająca. Potem się jednak rozkręca. Nabiera i tempa i emocji. Polecam ale raczej w wersji książkowej niż audiobooka. Głos lektora słabo nadaje się do imitowania dziecięcych głosów.

Przepiękne ilustracje, ale historia mnie nie wciągnęła. W połowie przerzuciłam się na audio, bo nie mogłam się totalnie wgryźć.

Wartościowa, piękna opowieść dla młodszego czytelnika. Wzruszająca traktująca o stracie, o radzeniu sobie z własnymi słabościami i ucząca współżycia z innymi ludźmi. Bardzo polecam! Pięknie wydana, świetna na prezent!

„Niezłe ziółko” Barbary Kosmowskiej to naprawdę piękna i poruszająca książka o dziecięcym przeżywaniu odchodzenia ukochanej babci. Babci dość nietypowej, bo znawczyni ziół wszelakich i obieżyświatki.

Gdy choroba dopada Babcię Malutką i zamieszkuje ona w domu Eryka, letnie miesiące chłopca zaczynają obfitować w różnorakie emocje, z którymi, z pomocą starszej pani, próbuje sobie poradzić. W tym samym czasie pod jej wpływem odnajduje swoje pasje, nabiera odwagi w kontaktach z rówieśnikami, którzy do tej pory nie traktowali go poważnie, i zaczyna wykazywać inicjatywę w rzeczach dla siebie ważnych. Przepiękne, niezwykle barwne ilustracje Emilii Dziubak dopełniają dzieła, przez co książkę tą czyta się z prawdziwą przyjemnością, choć porusza tak trudne tematy.

To naprawdę bardzo wartościowa książka. Bardzo ją wszystkim polecam – dzieciom młodszym i starszym, a także rodzicom, ponieważ pozwala wejrzeć trochę w świat dziecięcych przeżyć i kłopotów.

Na półkach: , , , ,

"Co jest najważniejsze?
- Życie, Eryku - odpowiedziała babcia i uśmiechnęła się z zachwytem."
"Dla Babci Malutkiej był "młodym człowiekiem", co jak najbardziej zgadzało się z Eryka myśleniem o sobie."
Doskonała w każdym calu książka dla dzieci i dorosłych. Działanie biblioterapeutyczne gwarantowane. Porusza bardzo ważne ludzkie kwestie: relacje dzieci z dziadkami, opieka i kontakt ze zwierzętami, śmierć bliskiej osoby, żałoba i wartość życia.
"Będziesz mnie widział. I to nie raz. Ale nadejdzie taka chwila, że mnie nie zobaczysz. Jak Śnieżka, stracisz z oczu mamę, tatę, mnie... Każdy musi kiedyś zanurkować, żeby przekonać się, że sam potrafi pięknie pływać po życiu."
Wszystko uzupełniają przepiękne ilustracje Emilii Dziubak.
Piękna i wzruszająca książka, doskonała na prezent.

"Co jest najważniejsze?
- Życie, Eryku - odpowiedziała babcia i uśmiechnęła się z zachwytem."

7,5
Wzrusz totalny! Urocza i ciepła, o relacji wnuka z babcią, cuuudo.

7,5
Wzrusz totalny! Urocza i ciepła, o relacji wnuka z babcią, cuuudo.

6,5 - Książka porusza ważne tematy, to na pewno. Ale mam wrażenie, że niektóre wypowiedzi i przemyślenia głównego bohatera są bardzo sztuczne. Podobało mi się to, że była naprawdę wzruszająca. Aczkolwiek były tam strasznie krzywdzące słowa "chłopaki nie płaczą", uważam, że uczenie tego dzieci jest po prostu dużym nietaktem. Mimo wszystko polecam, ale zanim da ktoś dziecku te książkę niech sam przeczyta, żeby mieć pewność.

Bardzo przyjemna książka. Słuchałam w formie audiobooka po odejściu mojego ukochanego psa, i bardzo polecam osobom, które znajdują sie właśnie w pozycji utraty kogoś. Pomaga przejść przez trudny czas. Nie raz przy niej zapłakałam
Sama książka jest niby kierowana do dzieci, ale wcale się z tym nie zgadzam. Uczucia jakie główny bohater przeżywa odnieść każdy może do swojego życia. „Male licho” jest poruszającą sercę pozycją, która potrafi je ogrzać, pozwalając również odczuć ból i wesołość z przytoczonych sytuacji.
O wiele lepsza niż „Dywan z wkładką”, który był drażniący przez humor ;)

Dobra ale chyba jedna z najgorszych tej autorki

Dobra ale chyba jedna z najgorszych tej autorki

Nie od razu mi się spodobała. Były lekkie zgrzyty jak np utrwalanie myślenia że "chłopaki nie płaczą" Na tym poziomie wiekowym jakim jest docelowy odbiorca takie prawdy podane w ten sposób siłą rzeczy wymagają komentarza rodzica. Generalnie jednak historia zmierza w dobrych torach we właściwą stronę. Mój ostateczny odbiór jest pozytywny. Opowiedziana z empatią i w sposób odpowiedni dla młodszego czytelnika. Porusza temat więzi z babcią, bólu i tęsknoty po Jej stracie, ale też walki z własnymi słabościami, walki o własne marzenia
Zdecydowanie bardziej podobała mi się Dziewczynka z parku, ale Niezłe ziółko to wartościowa pozycja. Polecam