Róża północy

2016-06-15
2016-06-15
Marzenna Rączkowska
Marzenna Rączkowska

Kolejna niesamowita powieść Lucindy. Historia wciąga od pierwszej do ostatniej kartki.

Lucindy Riley nie rozczarowała mnie w kolejnej swojej książce.
Łączenie dwóch czasów akcji, dwóch kultur i wielu losów bohaterów bardzo mi się podobało. Jestem ciekawa czym mnie zaskoczy w kolejnych swoich książkach.

Akcja książki dzieje się naprzemiennie, raz w Anglii, raz w Indiach. Oprócz wątków miłosnych bardzo ciekawie przedstawiona sprawa migracji Hindusów do Anglii i ich aklimatyzacja w kraju kolonizatora.

Kolejna książka Lucindy Riley - po "Domu Orchidei" i "Tajemnicach zamku", którą prawie pochłonęłam.
Nie jestem wielbicielką romansów, ale książki tej autorki czytało mi się bardzo dobrze. Chociaż moja córka nazwała je "brazylijskimi nowelami".
Maleńki spojler!
Wszystkie książki troszeczkę się łączą ze sobą - jedna lub dwie osoby występują w jednej części, a potem w drugiej...

Jestem pozytywnie zaskoczona. Przecudowna historia, która wciąga od pierwszej strony. A nie spodziewałam się. Polecam

niesamowita opowieść przenosi nas do indii oraz angli na początek wieku oraz współcześnie. wspomnienia kobiety opisane tak ciekawie że ciężko oderwać się od lektury.

Zachwycona sagą "Siedem sióstr" z ciekawością sięgnęłam po kolejną książkę Lucindy Riley. Nie zawiodłam się, mimo nieco nużącego początku. To niezwykła książka trzymająca w napięciu i niepewności, wielowątkowa i wielowymiarowa. Opowieść o różnych odcieniach miłości oraz skomplikowanych relacjach międzyludzkich.

Jest to druga książka tej autorki którą czytam i tak samo jak poprzednia niemal mnie pochłonęła.

Książka porwała mnie do końca. Zakończenie, jakiego czytelnik na pewno się nie spodziewa. Dziś skończyłam czytać i nie wiem co robić dalej!

Przepiękna i wzruszająca opowieść. Prawdziwa uczta dla wyobraźni.

1 315
    1 067