Róża północy

Albatros
The Midnight Rose
literatura piękna
Marzenna Rączkowska

Naprawdę wspaniała powieść! Tylko spodziewałam się innego zakończenia

Pierwsza książka tej autorki którą przeczytałam. Bardzo wciągająca akcja, ciekawie skonstruowane postacie. Polecam

Oooo! Ale bajecznie! Pięknie opisana historia. Autorka potrafi malować słowem. Dwie perspektywy czasowe i przestrzenne: początek XX w. i czasy współczesne, angielskie wrzosowiska i różnobarwne, pachnące przyprawami Indie. Zderzenie dwóch światów, dwóch kultur. Całość owiana bajeczną nutą tajemniczości. Opowieść o życiu jednej kobiety i jej uczuciu? To na pewno, ale ponadto...

Piękna wciągająca historia którą czyta się z przyjemnoscią. Fajny egzotyczny klimat i co ważne w żadnym momencie historii nie mamy poczucia że wiadomo jak to się skończy. Sama przyjemność. Polecam:)

Przyznam że książkę wchłonęłam bardzo szybko i bezboleśnie, ale to właśnie jest problemem tej książki i jej największą zaletą. Główną osią książki jest historia i życia i miłości hinduskiej arystokratki. Jeżeli ktoś tego właśnie oczekuje, to nie będzie zawiedziony. Ale wszystko co jest bardzo ciekawe, jak zetknięcie dwóch kultur i jego konsekwencje, rola kobiety na...

Lubię książki tej autorki, zwłaszcza dawne historie, które przeplatają się z aktualną akcją, jednak są bardzo przewidywalne.

Moim zdaniem najlepsza powieść Lucindy Riley - zakończenie mnie rozbroiło totalnie, była taką wisienką na torcie.
Mój klimat totalnie, historia wielowątkowa i zawiła, ale majstersztyk!

Bardzo dobra książka!

Porywająca opowieść, chyba zresztą jak wszystkie Pani Lucindy. Pełna wspaniałych opisów przyrody, krajobrazów, uczuć... Godna polecenia.

Zdecydowanie, jedna z piękniejszych powieści Riley.

Dyskusje

• 2019