Córka Królowej złodziei

Okładka książki Córka Królowej złodziei Elizabeth Haydon
Okładka książki Córka Królowej złodziei
Elizabeth Haydon Wydawnictwo: Rebis Cykl: Zaginione dzienniki Vena Polyphema (tom 2) Seria: Fantasy fantasy, science fiction
Zaginione dzienniki Vena Polyphema (tom 2)
Fantasy
The Thief Queen's Daughter
Rebis
2009-01-01
2009-01-01
Maria Smulewska-Dziadosz

Uważam że książka jest warta polecenia. Ja nie przeczytałam 1 tomu (ponieważ nie wiedziałam że to jest 2),co nie przeszkadzało w zrozumieniu tego 2 . Fabuła jest ciekawa , bardzo dobry styl pisania , książka wciąga i trzyma w napięciu do samego końca. Serdecznie polecam.

Bardzo fajna przygodówka z ciekawymi i barwnymi postaciami. Grupa przyjaciół - gdzie każdy z nich wyróżnia się na swój i zupełnie inny sposób - Pakują się w misje, a jednocześnie zapowiadającą się wielką przygodę, która zamienia się w poważne kłopoty...
Książkę czyta się z dużym zainteresowaniem.
Kupiłam ją z ciekawości na wyprzedaży i jest to drugi tom - Zaginionych dzienników Vena Polypheme'a. Teraz z chęcią wybiorę się po pierwszy tom, ponieważ bardzo ciekawi mnie jak ta cała historia się zaczęła. ;)

Książkę czyta się z dużym zainteresowaniem.
Kupiłam ją z ciekawości na wyprzedaży i jest to drugi tom - Zaginionych...

Przyjemna książeczka przygodowa:) Jest to ciąg dalszy przygód ciekawskiego Vena znanego już z "Pływającej wyspy". Jeśli komuś podobała się pierwsza część to obowiązkowo musi sięgnąć także po tą. Ven - dzieciak, tak samo jak jego przyjaciele którzy towarzyszą mu podczas wszystkich przygód. Jeśli masz dziecko w wieku powiedzmy podstawówki to poczytaj mu o przygodach sympatycznego Naina. Natomiast jeśli nie masz dziecka to możesz samemu sobie przeczytać aby oderwać się na chwilę od rzeczywistości:)

Jedna z lepszych 'pobocznych' powieści fantasy, które pomimo dość zagmatwanej i gęsto urozmaiconej fabuły zasługuje na większe zainteresowanie ze strony czytelników.

Lekturę "Córki królowej złodziei" odkładałem licząc na to, że polski wydawca doprowadzi serię do końca. Teraz straciłem już na to nadzieję i – jak to bywa z większością serii fantasy – dokończę ją w oryginale. Ciekawe czy główna seria Haydon też przestanie być w Polsce wydawana (kiedy piszę te słowa, najnowszy tom historii Rapsodii wciąż po polsku się nie ukazał).

Drugi tom "Zaginionych dzienników Vena Polypheme'a" to lektura dla młodszych czytelników, więc mi przeczytanie książki zajęło jeden, krótki wieczór. Opowieść jest dość prosta, ale napisana wartkim językiem, więc czyta się to przyjemnie. Na upalny wieczór, kiedy nic się nie chce robić, jest to książka wręcz idealna. I choć wszystko w niej podporządkowane jest młodemu odbiorcy, to nawet ja się przy niej nieźle bawiłem.

Ps. Fajny pomysł z tymi zadaniami dla czytelników. W mało inwazyjny sposób uczy czytania ze zrozumieniem i szukania szerszego kontekstu dla przeczytanej historii.

Drugi...

Elizabeth Hayden odkryłam w te wakacje i druga część przygód Vena podobała mi się tak samo, jak pierwsza. Akcja jest właściwie cały czas, bohaterowie nie mają chwili na odpoczynek czy nudę, wspólnie stawiają czoła coraz to nowym przygodom i stworom, bowiem w tej serii nie zabraknie już chyba żadnego magicznego (mniej lub bardziej) stworzenia.

Właściwie książkę czyta się szybko, ale tylko dlatego, że tak wciąga. Styl pisania autorki to chyba mój ulubiony: konkretny, ale ciekawy, bez zbędnych opisów, płynnie przechodzący do kolejnych wydarzeń.

Polecam tą serię, nie tylko dla najmłodszych, bo są to moim zdaniem książki warte przeczytania.

Właściwie książkę czyta się...

Ciekawa jestem, co będzie dalej...

Ciekawa jestem, co będzie dalej...

Książka ciekawa, chociaż momentami nieco ciężko się czytało. A fabuła bardzo oryginalna, postacie ciekawe.

Książka dość ciekawa, aczkolwiek bardzo fantastyczna. Polecam jak ktoś lubi literaturę mocno odbiegającą od rzeczywistości.

Może gdybym miała 15 lat mniej ta książka zrobiłaby na mnie wrażenie...Tak stała się jedynie umilaczem czasu w kolejce do lekarza.

• Smoki - BRAK (jeden tom, większość cyklu lub cały cykl)

Elizabeth Haydon Córka Królowej złodziei Zobacz więcej