CHWDP

Warszawska Firma Wydawnicza
policja policjant firma jp służba gliniarz glina
literatura faktu
policja policjant firma jp służba gliniarz glina

Marcin Erlin, jak sam o sobie mówi, cyt.:” Ponad dwadzieścia lat w Policji na tak zwanej „produkcji”. W jednostkach liniowych, na niskich grupach, bez znajomości czy wyśrubowanego dodatku służbowego. Obecny poziom frustracji zawodowej osiągnął stan alarmowy powyżej czoła. Rządzili mną różni przełożeni. Wysługiwały wszystkie możliwe opcje polityczne od lewej do prawej przez...

Dostałam do rąk sympatyczną i pisaną z lekkim humorem książkę o służbie w Policji. Po wstępnym zaskoczeniu wywiadem wstawionym na początek oraz co tu kryć dość zaskakującym dla mnie tytułem... Przeczytałam z przyjemnością chociaż koniec okazał się tragiczny i smutny. Ciężko opisać książkę w kilku zdaniach trzeba ją po prostu przeczytać.

Od dziewczyny dostałem cały pakiet książek Erlina. Po tytule CHWDP spodziewałem się czegoś MOCNEGO!
Żeby nie pisać za długo, książka zbyt krótka i zbyt słaba

Co tu dużo pisać - Marcin Erlin...
To nazwisko od razu powinno kojarzyć się czytelnikowi z potężną dawką czarnego humoru i cynicznego odnoszenia się do kuriozalnych sytuacji w Policji.
Wymowny tytuł "CHWDP" tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że czytając znowuż książkę tego autora, uśmiech z mordy mi nie zejdzie. Oczywiście to się potwierdziło, a nowy zasób nietuzinkowych...

• Literatura polska (1800-1990)
  • Czekam z niecierpliwością
  • POLICJA - napisane przez funkcjonariuszy