Miecz Lata

Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Magnus Chase i Bogowie Asgardu (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Sword of Summer
Data 1. wydania:
2015-10-06
Agnieszka Fulińska
Galeria Książki
Agnieszka Fulińska literatura amerykańska bogowie mitologia nordycka mitologia ratowanie świata
The Sword of Summer
Magnus Chase i Bogowie Asgardu (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Agnieszka Fulińska

Przyznaję się, za tę książkę bardzo długo nie mogłam się zabrać. Snułam się po pierwszych stronach, aż w końcu udało mi się wkręcić.
Mimo trudnego początku, gdy akcja się już zaczęła, wkręciłam się. Minusem zdecydowanie jest to, że wujek Rick przedstawia postaci, ale rzadko wspomina tu o ich wyglądzie, przez to czasem łapię się na tym, że design postaci nie pasuje do...

Kocham tę książkę.

Osobiście uważam, że poprzez poruszanie wielu poważniejszych wątków jest nawet ciut lepsza od Percy'ego.

Książkę przeczytałam z polecenia siostry. I powiem jedno. Nie żałuję. Choć książkę czytałam dłużej niż zwykle. Po jej zakończeniu nie mogłam pozbyć się jej z głowy. Wiele razy przy czytaniu wybuchłam śmiechem. Choć mam słabe poczucie humoru. Z wielką chęciom sięgnę po drugą część.

Cudowna i zabawna lektura z niesamowitymi bohaterami i szybką akcją. Po prostu majstersztyk <3

"Magnus Chase i miecz lata" jest to książka młodzieżowa oparta na mitologi nordyckiej.
Magnusa poznajemy gdy ma szesnaście lat, dwa lata wcześniej stracił matkę i od tego czasu mieszka pod mostem.
Z czasem dowiaduje się że jest synem Boga Freja i ma uratować świat.
Wyruszamy z naszym bohaterem i jego przyjaciółmi na niebezpieczną wyprawę w poszukiwaniu tytułowego miecza...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Największą zaletą książki są oczywiście bohaterowie- szczególnie, że każdy jest na swój sposób wyjątkowy- muzułmanka Sam, głuchoniemy Hearthstone, Blitz o nietypowej pasji projektowania ubrań i bezdomny Magnus. A jeśli w następnej częsci Hearthstone i Blitz nie będą razem, to zrobie się zła,,,,,,,

Ale dlaczego Loki musi być zły ?

Jest to książka, dzięki której możemy przenieść się do świata nordyckich bogów. Albo raczej sprowadzić ich do naszych czasów. Dzięki autorowi lepiej poznajemy tę mitologię.
Najbardziej uciążliwym bohaterem w historii był Magnus, któremu brak szacunku do niemal wszystkiego i wszystkich wokół niego. A jako że jest głównym bohaterem, to tylko sprawiał, że miałam ochotę odłożyć...

Niezawodny humor Ricka Riordana połączony z naprawdę dobrą fabułą i bohaterami — żyć nie umierać! Naprawdę, pokochałam całą trylogię o Magnusie i ubolewam nad tym, że tak szybko rozstałam się z Magnusem, Sam, Alex, Blitzem, Hearthem i innymi. Polecam ją wszystkim 💗

Dyskusje

2 388