Zmowa

Stuart Neville Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Jack Lennon (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Collusion
Jack Lennon (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
Tomasz Konatkowski
Tomasz Konatkowski literatura irlandzka Nowy Jork morderca

"Zmowa" może się wydać dość zagmatwaną książką. Relacje pomiędzy katolikami i protestantami w Irlandii, ogólny zarys sytuacji oraz wydarzenia "z farmy", które nie do końca były dla mnie zrozumiałe. Dopiero po przeczytaniu odkryłam, że Neville stworzył pierwszą część, bez której rzeczywiście może być trudno połapać się we wszystkich wątkach.
Nie mniej jednak, nie uważam, że...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Książkę "Zmowa" Stuarta Nevilla otrzymałem w prezencie od swojej ukochanej z okazji Walentynek 2017r. Jako że lubię klimaty płatnych zabójców i intrygi, szybko zabrałem się za czytanie. W trakcie zdarzyły się jednak takie sprawy jak remont mieszkania czy pisanie pracy magisterskiej wynikiem czego książkę czytałem aż 2 miesiące. Nie znaczy to jednak że jest ona słaba, po...

Niestety zaczęłam lekturę od drugiej części, po czym w trakcie dowiedziałam się, że lepiej w ogóle nie czytać, jeśli się nie czytało pierwszej. Zawiłe relacje pomiędzy katolikami i protestantami w Irlandii trochę nie na moją głowę, osobisty dramat Jacka Lennona już bardziej "strawny". Książka była dość męcząca, ale wzbudziła we mnie ciekawość względem dalszego ciągu.

W 2012 roku rozpływałam się w zachwytach nad pewną powieścią, którą wybrałam z czystej ciekawości z katalogu wydawnictwa W.A.B. Były to "Duchy Belfastu" nieznanego wtedy irlandzkiego pisarza. Gdy zobaczyłam, że W.A.B. wydaje kontynuację tej książki, bez wahania wpisałam ją na listę must have.

Jeśli ktoś z Was nie czytał "Duchów Belfastu", niech nawet nie próbuje zabierać...

• Kryminał zagraniczny
  • Przeczytane 2017