Cztery sekundy do stracenia

Okładka książki Cztery sekundy do stracenia K.A. Tucker
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2015
Okładka książki Cztery sekundy do stracenia
K.A. Tucker
2013-11-04
Katarzyna Agnieszka Dyrek
Young Adult
Inne

To było… całkiem okej. Nie wiem trochę co powiedzieć o książce gdzie główna bohaterka przemycała dla ojczyma narkotykowego czy pieniądze z nich i zakochała się w właścicielu klubu ze striptizem XD
Koniec mi się podobał najbardziej myślę 🫥

Koniec mi się podobał najbardziej myślę 🫥

Nasza bohaterkę poznajemy gdy już ma nową tożsamość i jej ojczym chce aby chwilowo zniknęła. Ma zacząć nową przygodę jednak na jego warunkach i cały czas ma być do jego dyspozycji w związku z biznesem. Dziewczyna chce szybko zdobyć własne pieniądze i zniknąć. Nie chce już robić tego co jej każe ojciec. W końcu zdaje sobie sprawę jak jest wykorzystywana i jak niebezpieczne jest to co robi. Zyskuje pewność, że ojczym nigdy jej nie kochał tylko trzymał aby potem właśnie wykorzystać do swoich celów. Charlie trafia do klubu ze striptizem gdzie szefem jest Cain, o którym wszyscy się dobrze wypowiadają nie jak to bywa w innych tego typu klubach. Gdy była w innym na rozmowie o prace chcieli ją od razu "dogłebnie" sprawdzić czy będzie dobra.

Cain próbuje odkupić swoje winy z przeszłości. Między innymi otworzył ten klub i robi wszystko by pomóc dziewczynom, które do niego trafiają. Nie zawsze mu się to udaje ale one wiedzą, że mogą się tutaj czuć bezpiecznie. Nie wprowadza tu syfu tylko po to by więcej zarobić. Gdy w jego biurze pojawia się Charlie mężczyzna traci głowę. Po sprawdzeniu jej przeszłości jak wszystkich przyszłych pracowników przyjmuje ją do załogi. Jednak co wieczór ściąga go na widownię aby patrzeć na jej występy. Z czasem fakty, które się pojawiają w opowieściach dziewczyny nie zgadzają się z tym co zostało znalezione przez detektywa. Cain doskonale zdaje sobie sprawę, że coś ukrywa jednak czeka, aż ona sama będzie gotowa na powiedzenie prawdy. Okoliczności doprowadzają do tego szybciej niż przypuszczał.

Wiele zawiłych zwrotów akcji i emocji. Mimo grubości czyta się bardzo szybko. Powieść jest napisana prostym językiem. Podzielona na rozdziały z perspektywy Charlie i Caina. Czytając opis myślałam, że będzie więcej erotycznych opisów jednak zostałam miło zaskoczona bo nie było ich zbyt wiele i nie były jakieś mocno erotyczne. Jest to 3 tom ale nie wydaje mi się by były jakoś połączone ze sobą bo nie miałam problemu z odnalezieniem się w całej akcji więc zakładam, że każda jest o czymś innym. Okładka świetnie zaprojektowana bo jednak wśród samych ciemnych i gołych klat mężczyzn ta wyróżnia się w tłumie. To moje pierwsze spotkanie z autorką jednak na pewno nie ostatnie.

Nie tego się spodziewałam i jestem miło zaskoczona. Myślałam, że będzie to gorący romans a tymczasem była to całkiem znośna obyczajówka. Nie będę ukrywać, że wątek kryminalny stanowiący bazę dla poczynań głównej bohaterki był dość płytko pomyślany ale ogólnie mi się podobało więc nie będę się czepiać. Polubiłam głównego bohatera i całość ogólnie ok.

Całą serie dobrze sie czyta, autorka ma łatwość pisania przyjemnego czytadła, ale... zrobiłam źle i pożyczylam całą serie na raz, czytam jedna po drugiej. Niestety to jest błąd, bo nie da rady bez mdłości przyjać tylu idealnych ludzi, z perfekcyjnymi cialami i absolutnie w kazdej książce jest ktoś z dołeczkami w policzkach (wielokrotnie podkreślone, nie da sie tego przegapić). Polecam czytac w rozsadnych odstępach czasowych, wtedy dostaniecie przyjemne historie pokazujace jak to człowiek jest całkiem inny, niz wydaje się na pierwszy rzut oka.

Chyba jednak czuję przesyt tymi amerykańskimi dramatami, gdzie oboje są cudowni, piękni, z trudną przeszłością i świetlaną przyszłością.
Jak dla mnie to słodko pierdzące, nic nie wnoszące czytadło. Co kto lubi...

Jak dla mnie to słodko pierdzące, nic nie wnoszące czytadło. Co kto lubi...

Być może moja opinia nie jest zbyt obiektywna, ponieważ mam ogromną słabość do tego typu książek, ale - O MATKO JAK JA SIĘ W TEJ KSIĄŻCE ZAKOCHAŁAM!!! Zdecydowanie trafia do jednych z moich ulubionych. Fabuła przewidywalna, ale o to w tym gatunku chodzi. Wykreowane postacie jak dla mnie były niesamwicie. Ogromnie mie ta książka poruszyła i napewno zostanie za mną na baaardzo długo.

🦓 Za mną 3 część, mimo, że książka ma ponad 550 stron i przeczytałam ją w jedno popołudnie to zmęczyła mnie. Była taka nijaka. Przykro mi to napisać, ale rozczarowałam się.

🦓 W tym tomie poznajemy Charlie, która próbuje uciec od swojego dotychczasowego życia. Od pieniędzy ojczyma, drogich gadżetów, markowych ubrań i zadań, które powierza jej.
Postanawia zatrudnić się w klubie ze striptizem, którego właścicielem jest Cain, którego poznaliśmy w poprzednich częściach.
On próbuje ratować świat, ma swoje zasady, ale oczywiście, one wszystkie znikają, gdy pojawia się ona.
Cain próbuje rozgryźć co ukrywa Charlie, a ona zaczyna gubić się w tym wszystkim..

🦓 Niestety znowu mamy bardzo przewidującą historię, niby nie mamy tutaj studentów, a coś dojrzalszego, ale i tak uważam, że to najsłabsza część. Mam jeszcze czwartą część przed sobą i zastanawiam się czy zacząć...

Oczywiście przyznam się, kto mnie zna to już się zapewne domyślił, że i tak przeczytam 😅 Muszę wiedzieć jak zakończyła autorka tę serię ❤️

🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓

Postanawia zatrudnić się w...

Typowe romansidło. Autorka pięknie pisze o uczuciach, ale jak to bywa w tej tematyce, dość przewidywalna. Dobra książka, porusza delikatne struny w człowieku, ale nie ma co oczekiwać czegoś górnolotnego

Dziś parę słów o książce"Cztery sekundy do stracenia"- z serii "Dziesięć płytkich oddechów". W moim odczuciu jest to zdecydowanie najlepszy tom 😍😍 Główną bohaterką jest Charlie-dziewczyna bez przeszłości, która pojawia się nagle w życiu Caina. Mężczyznę znamy z poprzednich tomów gdzie był dość tajemniczym właścicielem klubu ze striptizem. W tym tomie poznajemy jego przeszłość, wydarzenia które go ukształtowały. Traumatyczne przeżycia i błędy które popełnił sprawiają że pomaga swoim pracownicom wyjść na prostą. Tak samo stara się postąpić z Charlie, która bardzo mu przypomina dawną miłość. Wszystko się komplikuje gdy wychodzą kryminalne powiązania kobiety z mafia, przez które znika aby chronić Caina.
Serio ten tom to petarda! W końcu coś bardziej dojrzałego w tej serii a nie studenckie życie. Masa uczuć-ogromny ładunek emocjonalny. Postacie wyraźnie wykreowane-ich charakter, przeszłość. Rodzące się pomiędzy tą dwójką uczucie.😍 Do tego kryminalne wątki. Może i brzmi to nieco tandetnie ale od tej historii nie mogłam się oderwać

Niestety nie podobała mi się ta historia.

Niestety nie podobała mi się ta historia.

• 2015