Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela. Liczby kultury

Okładka książki Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela. Liczby kultury Grzegorz Kasdepke, Ryszard Petru
Okładka książki Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela. Liczby kultury
Grzegorz KasdepkeRyszard Petru Wydawnictwo: Narodowe Centrum Kultury popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Narodowe Centrum Kultury
2014-01-01
2014-01-01
9788379820474
ekonomia dzieci

Okładka książki Bajki mają moc. Wspierające opowiadania dla dzieci i rodziców Sylwia Chutnik, Marta Iwanowska-Polkowska, Joanna Jagiełło, Grzegorz Kasdepke, Barbara Kosmowska, Aneta Krasińska, Urszula Młodnicka, Ewa Nowak, Joanna Olech, Ewa Świerżewska, Joanna Szulc, Jarosław Żyliński
Bajki mają moc... Sylwia Chutnik, Mar...
Okładka książki A ja nie chcę być księżniczką Emilia Dziubak, Grzegorz Kasdepke
A ja nie chcę ... Emilia Dziubak, Grz...
Utopay. Przysz... Wojciech Chamier-Gl...

Znakomita. Z humorem swadą i lekkością wyjaśnione ekonomiczne pojęcia. Bardzo przyjemne w odbiorze mimo że temat nie jest łatwy. Bardzo polecam

Chyba najdłużej czytana książka czy - raczej - podręcznik...?
Ekonomia dla dzieci to świetny pomysł. Uważam, że dziecko powinno uczyć się podstaw tej dziedziny wiedzy, żeby lepiej orientować się w aktualnej rzeczywistości.
Książka dzieli się na dwie części. Osobiście uważam, że część druga - cyrkowa - jest lepsza. Całość ratują piękne ilustracje i fachowy komentarz. Podobają mi się odniesienia do codzienności.

Więcej:

Chyba najdłużej czytana książka czy - raczej - podręcznik...?

Pan Kasdepke to marka sama w sobie. Chyba nie trzeba polecać, chyba że ktoś nie zna. Świetna książka dla młodych czytelników ale i do czytania z rodzicami. Dorośli też mogą się trochę poduczyć a przy okazji uśmiechnąć. :)

Dzień dobry.
Czy Wasze dzieci dojrzały już do wyprawy w krainę…pieniędzy, portfela, oszczędzania?💰💰💰 Macie obawy, jak wytłumaczyć niektóre gotówkowe zagadnienia? Polecam książkę „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela”.
Świetna, fachowa, wręcz profesjonalna lektura, która pomoże wytłumaczyć dzieciom zagadnienia związane z ekonomią, funduszami, inwestycjami. Bohaterowie – przedstawieni jak w teatrze- prowadzą w zabawny sposób czytelników po świecie gospodarczo- płatniczym, przybliżają terminy, pojęcia dotyczące zasobów finansowych. Zobaczcie, wygląda to tak:
💰📖„Inwestycja- inwestujemy wtedy, gdy chcemy coś zmienić na lepsze. Wyremontować łazienkę, nauczyć się języka obcego czy kupić urządzenie do szybkiej produkcji pączków na sprzedaż. Raz nam się taka inwestycja uda, raz nie. Ale żeby się rozwijać i aby żyło nam się lepiej w przyszłości , musimy inwestować.”
💰💰💰
Dzieciaki doskonale zrozumieją sens wyrazów: manko, fiskus, ustawa, marża, kredyt, procent i wiele innych magiczno- finansowych słów.
Do tego mnóstwo ciekawych, barwnych i humorystycznych ilustracji zachęca młodych czytelników do wnikliwej analizy lektury.
Książka jest przepięknie wydana: twarda okładka, grube, półbłyszczące kartki, duże litery, większy formant(21.5 x 21.5 cm) - każdy detal dopracowany.
Warto dodać, że opisywany wolumen uzyskał w 2014 roku tytuł Najpiękniejszej Książki Roku, a 2015 Nagrodę Beta za wybitne osiągnięcia w dziedzinie zarządzania finansami.
Książka powstała w ramach kampanii: Kultura się liczy! oraz Patrz, jak czytasz. Ilustracje.
Tę książkę naprawdę warto mieć na swojej półce. Polecam.
💪💴💵💶💷

Dzień dobry.

Kiedy ktoś nam mówi: książka pana Kasdepke, to od razu wiemy, że będzie dużo śmiechu, dużo komentarzy i przemyśleń i całe morze świetnej zabawy jednocześnie. Książkę bierzemy bez wahania i nie zawodzimy się, chociaż akurat ta pozycja jest trochę inna, niż dotychczasowe. Inna, ponieważ oprócz świetnych, dydaktycznych historyjek poznajemy także nowe, trudne słowa. Nie tylko dla przedszkolaków i małych dzieci, ale także dla starszych…i zupełnie dorosłych jako pożyteczny finansowy słownik, w którym w przystępny sposób przedstawione i wyjaśnione zostały trudniejsze wyrazy z dziedziny ekonomii. Nie dość, że możemy je zrozumieć, to jeszcze możemy wytłumaczyć dzieciom. Cudowna sprawa!
Moją córkę zauroczyły główni bohaterowie „Zaskórniaków”, którymi są stwory-dziwadła takie jak Manko, Fiskus, Popyt, Podaż, Przelew, Polisa i wiele, wiele innych; po przeczytaniu książki z niezrozumiałych i skomplikowanych stają się nam bliskie i sympatyczne. Mieszkają sobie w „Ogrodzie Dziwnych Stworów”, takim zoo, którego właścicielem jest pan Rysio, a pracownikami chudy Bileter, grubiutki Dozorca i piękna Praktykantka. To właśnie oni oprowadzają Czytelnika po tym nieszablonowym ogrodzie i zapoznają po kolei z zamieszkującymi go dziwadłami. Zarówno ludzie jak i stwory mają całe mnóstwo śmiesznych, ciekawych, rozbrajających, trochę strasznych przygód. Całe pięćdziesiąt jeden, ponieważ tyle właśnie opowiastek znajduje się w książce i ich autorem jest G. Kasdepke. Współautorem natomiast jest Ryszard Petru, ekonomista, i właśnie on zajmuje się wyjaśnianiem poszczególnych pojęć które znajdują się obok każdej historii. Część drugą stanowią historyjki stworków zamieszkujących cyrk pana Rysia i tu poznajemy Barter, Cło, Kredyt, Dług i inne cudaki. Niewiadomo kiedy, podczas luźnego czytania właściwie, bo sama lektura nie wymaga głębszych przemyśleń przyswajamy spontanicznie mnóstwo przydatnych informacji i trudnych słów z zakresu ekonomii. To właśnie najlepsza według nas zaleta Autora: uczy poprzez zabawę w taki sposób, że zabawne, niedługie opowiastki tłumaczą zawiłe przecież i trudne problemy ekonomii. A kolorowe ilustracje równie znanego i lubianego przez dzieciaki Daniela de Latour (już je rozpoznajemy, bo są baaardzo charakterystyczne!!) wpasowały się w tekst wprost idealnie: nadają dynamizmu i ma się wrażenie, że bohaterowie ci ludzcy i ci zwierzakowi wprost śmigają po książce. A my razem z nimi!
Sama książka wydana przez Wydawnictwo Literatura
jest piękna: twarda okładka, grube, półbłyszczące kartki, ciekawe, dopracowane ilustracje i wspaniałe opowiadania z dużą dozą humoru. Wszystko tu przyciąga uwagę i jeśli szukacie jakiejś książki traktującej o ekonomii dla dzieciaków 7+ - to strzał w dziesiątkę. Tak powinny wyglądać szkolne podręczniki, nie uważacie? Polecamy ogromnie!

Bardzo fajna, śmieszna, ciekawa i przydatna książka :)

Bardzo fajna, śmieszna, ciekawa i przydatna książka :)

Świetna książka, która pomoże wytłumaczyć dzieciom zagadnienia związane z ekonomią, o których często słyszą w naszych rozmowach czy telewizji. Ciekawe ilustracje i dawka humoru. Tę książkę także warto mieć na półce.

Świetna książka o tematyce edukacji finansowej dla najmłodszych.
Uczy dzieci w przystępny sposób i nie pozwala się im nudzić. Nietuzinkowe ilustracje i pomysłowość w przedstawianiu pojęć związanych z rynkiem spowodowały, że córce "Zaskórniaki" bardzo przypadły do gustu. Ja z kolei cieszę się, że udało się znaleźć kolejną fajną pozycję w tej tematyce, która nie powoduje ziewania mojej latorośli :)

Świetna książka o tematyce edukacji finansowej dla najmłodszych.

Kolejna książka o ekonomii, którą czytałem z dziećmi (poprzednio Bogusia Janiszewskiego, adresowaną jednak do trochę starszy dzieci). Zaciekawiło mnie w tutaj nazwisko Petru jako współautora. Jednak koncepcja nie została moim zdaniem zrealizowana w pełni satysfakcjonująco. Idea była taka, że Grzegorz Kasdepke pisze historyjkę o jakimś pojęciu ekonomicznym, a Ryszard Petru je objaśnia. Niestety historyjki wprowadzające w tematykę podchodzą do problemów trochę zbyt pobieżnie (raczej na zasadzie, że pojawia się jakiś nowy zwierz o dziwnej nazwie w ich ogrodzie stworzeń ekonomicznych i jednym-dwoma zdaniami sugerowana jest jego rola w ekonomii),a następujące po nich omówienia Petru chyba jednak nieświadomie wykorzystują pewne słowa z nauk ekonomicznych, które mogą nie być zrozumiałe dla dzieci.
Z drugiej strony książka podobała się bardzo mojej starszej córce, która ją sama przeczytała i nawet opowiadała potem co to popyt i podaż, deficyt, parabanki czy inne takie. Więc może jednak trafia do dzieci. Ja w każdym razie jeszcze będę dalej próbował szukać książek o ekonomii dla dzieci.

Pełne humoru I pomysłowości opowiadania o ekonomii. Dla dużych i małych. Najbardziej podobało mi się to o fiskusie - to połączenie wściekłego psa z rekinem było bezbłędne;)

• Dla dzieci
  • Dzieci
  • Literatura dziecięca
  • Razem z Tymkiem

Dodaj cytat z książki Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela. Liczby kultury