Grobowiec cesarza

Okładka książki Grobowiec cesarza Steve Berry
Okładka książki Grobowiec cesarza
Steve Berry Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Cotton Malone (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Cotton Malone (tom 6)
The Emperor's Tomb
Sonia Draga
2016-09-27
2016-09-27
Adam Olesiejuk

Dobrze się czyta, jest akcja, jest przygoda, jest tajemnica do rozwiązania... Pierwsze spotkanie z tym autorem i... nie żałuję - warto :) Po tej lekturze sięgnę niewątpliwie także po inne książki tego autora. Polecam! :)

Dla mnie jest to książka z dobrym pomysłem i zmarnowanym potencjałem. Akcja niby szybko się toczy, ale nie wciąga i po przeczytaniu mam wrażenie, że było to 500 stron o niczym.
Bohaterami są Cotton Malone, były agent służb specjalnych USA, a aktualnie księgarz z Danii i Kasjopeja Vitt, dziedziczka wielkiej fortuny. Kobieta udaje się do Chin, aby pomóc przyjacielowi w odzyskaniu porwanego syna i oczywiście wpada w tarapaty, a na ratunek rusza jej dzielny Cotton. Na miejscu para musi zmierzyć się z tajemniczym bractwem eunuchów, które poszukuje potwierdzenia o istnieniu nieograniczonych złożach ropy znajdującego się w Chinach. Na deser krótka historia o powstawaniu armii terakotowej.
Slaba 🥴

Uwielbiam książki z Cottonem Malone. Ale moim grzechem jest to, że nie czytam ich w odpowiedniej kolejności, tylko tak, jak mi wpadną w ręce. Tym razem trasa Cottona wiedzie z Danii, poprzez Belgię, Wietnam, do Chin. Tam się okazuje, że od początku był pionkiem w grze o władzę. I to, bardzo brutalnej. A że nie lubi być manipulowany... Ten tom utrzymuje poziom poprzednich części. Zgrabne intrygi, zdrady, pościgu, zagadki. No i tajemne stowarzyszenie...No a do tego Steve Berry skłonił mnie ponownie do poszukania informacji o starożytnych Chinach. A te są bardzo interesujące. Bo patrzymy obecnie na ten kraj przez pryzmat tanich tandetnych rzeczy zalewających nasz kraj. A przecież kiedyś był potęgą kulturalną. Bardzo dobra książka, którą połyka się w mgnieniu oka.

Jeśli ktoś lubi Indiana Jonesa oraz książki Dana Browna to na pewno spodoba mu się cykl o Cottonie Malone. Ja od pierwszego tomu jestem zachwycona przygodami byłego agenta specjalnego amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości. To taki drugi Robert Langdon ale bardziej wyćwiczony i potrafi posługiwać się bronią niż u Browna zwykły historyk.

Jest to już 6 tom i miałam długą przerwę od poprzedniego, ale nadal nie da się nie lubić tej zawrotnej akcji, która tam się dzieje jak w poprzednich częściach. Można przeczytać bez wcześniejszych książek, ale uważam, że jednak są pewne sytuacje i wspomnienia co się wydarzyło wcześniej, że najlepiej będzie aby przeczytać te co już są i dopiero ten tom.

Można wiele się dowiedzieć z historii dzięki dobremu researchowi przez Berryego, chociaż muszę przyznać, że historia Chin jakoś nigdy mnie za bardzo nie interesowała i nadal tak jest, więc pewne rzeczy trochę mi się dłużyły tutaj, choć z przyjemnością mi się czytało w jakie znów “bagno” został wplątany Cotton.

Moja ocena to 6.5 - wcześniejsze bardziej do mnie przemawiały, choć nie powiem, że ta książka jest zła, bo dla fanów takich jak ja, którzy uwielbiają Indiana Jonesa, książki Dana Browna czy filmy typu Skarb Narodów to znajdzie dużo w tej książce dla siebie. Bo akcja jest świetnie poprowadzona i jak zwykle tak zagmatwana, że nie wiadomo do końca jak to wszystko się skończy. Polecam cały cykl!

Jest to już 6 tom i miałam...

Berry tym razem przenosi nas do Chin . Zagadka ropy i pierwszego cesarza Chin . Ktoś pomyśli absurd ? U Berrego wszystko jest możliwe . Były agent Cotton Malone , który od dwóch lat jest na emeryturze znów zostaje wplątany w gry polityczne . Wartka , trochę absurdalna akcja , ale czyta się dobrze . Nie jest to arcydzieło , ale nie o to w tym gatunku chodzi .

Czasem po tygodniu pełnym
wrażeń mam ochotę,
by przenieść się gdzieś bardzo daleko.
Wtedy właśnie sięgam po książkę.
Tak trochę anonimowo,
ale dzięki talentowi autora
uczestniczę w cudzych kłopotach.
Tym razem jednak trochę przesadziłam.
Nie dosyć że Chiny,
to jeszcze 2000 lat wstecz.
Oj nie nie wiem czy chciałabym wtedy tam być.
A może byłam?

Dobra książka.
Jak to Steve Berry.

Czasem po tygodniu pełnym
wrażeń mam ochotę,
by przenieść się gdzieś bardzo daleko.
Wtedy właśnie sięgam po książkę.
Tak trochę anonimowo,
ale dzięki talentowi autora
uczestniczę w cudzych kłopotach.
Tym razem jednak trochę przesadziłam.
Nie dosyć że Chiny,
to jeszcze 2000 lat wstecz.
Oj nie nie wiem czy chciałabym wtedy tam być.
A może byłam?

Dobra książka.
Jak to Steve...

Popełniłam błąd biorąc się za audiobooka, książkę czyta Pan Krzysztof Tyniec i musiałam słuchać na przyśpieszeniu, bo inaczej się nie dało, tak to się czyta bajkę dziecku do snu. A książka tak ogólnie średnia, jak dla mnie to strasznie przegadana, zdecydowanie za mało się dzieje, a mogło być tak ciekawie, bo pomysł super

Książka, która najciężej mi się czytało, ale to z powodu tego, ze dotyczy Chin, ich historii, kultury. Sama w sobie książka ciekawa, głowni bohaterowie świetnie wykreowani

Jakoś nie wciągnęła mnie ta przygoda....

Jakoś nie wciągnęła mnie ta przygoda....

Książka pisana na zasadzie „łatwo, szybko i przyjemnie” na leniwy dzień gdy nie wiemy co czytać albo nie chcemy brać czegoś poważniejszego. Momentami autor mógł mniej lać wody.

• Steve Berry
  • Audiobooki