Okładka książki Scenariusz na miarę XXI wieku. Obszerny przewodnik po technikach pisania nowoczesnych scenariuszy filmowych Linda Aronson
Linda Aronson Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog Seria: Biblioteka Warszawskiej Szkoły Filmowej poradniki
poradniki
Biblioteka Warszawskiej Szkoły Filmowej
The 21st-Century Screenplay: A Comprehensive Guide to Writing Tomorrow's Films
Wydawnictwo Akademickie Dialog
2014-01-01
2014-01-01
Agnieszka Kruk
film kino telewizja Oskary szkoła filmowa Warszawska Szkoła Filmowa scenariusz scenarzysta

Rzetelna, choć rozdziały o narracji równoległej bardziej wnikliwe i rozbudowane, niż opisy o narracji klasycznej/trzyaktowej.

Książka jest wspaniałą pigułką na temat prowadzenia historii, podejścia do pomysłu i jego rozwijania. Również dla osób piszących inne formy niż jedynie scenariusze.

W nowym wydaniu zdarzają się literówki i inne błędy (zamiana słów, niekonsekwentność nazw itd., sklejanie się akapitów).

Udaje się opisać to co nie jest do opisania. W tę książkę raczej trzeba się wielokrotnie wczytywać niż pochłaniać od deski do deski, natomiast jest to podręcznik niebywale fachowy i poszerzający horyzonty każdego kto pisaniem się zajmuje. Im więcej na koncie czytelnika praktyki, tym lektura staje się dłuższa, ale i bardziej wartościowa. Serdecznie polecam! WARTO ta książka nie nauczy pisania, ale uważnie przeczytana może zaowocować bezcennymi inspiracjami.

Książka merytorycznie jest świetna (naprawdę wiele mi dała),ale redakcyjnie zostawia sporo do życzenia. Literówki, brakujące lub poprzestawiane słowa, niepotrzebne spacje, pojawiające się ni stąd ni zowąd fragmenty zupełnie innych zdań, czasem brak konsekwencji w tłumaczeniu (np. w jednym akapicie postać ma na imię Piotr, a dwie linijki dalej Peter. Gdzieś po drodze pojawił się też... "Karter", istny ponglish). Widać, że redakcja mocno się spieszyła z drugim wydaniem.

Książka zakupiona na festiwalu. Przeczytana.
Podziękowania dla Wydawnictwa za znakomitą obsługę przy stoisku.

Dariusz

Książka zakupiona na festiwalu. Przeczytana.
Podziękowania dla Wydawnictwa za znakomitą obsługę przy stoisku.

Dariusz

Dla mnie tematyka nowa, ale doskonale przetłumaczona. Udawadnia, że przy wszystkim trzeba myśleć. Partnerem wydania jest Warszawska Szkoła Filmowa, a tłumaczem zawodowa polska scenarzystka.Dla profesjonalistów i pasjonatów kina- lektura obowiązkowa.

Znakomity przewodnik. Polecam

Znakomity przewodnik. Polecam