Jak napisać scenariusz filmowy

William Missouri DownsRobin U. Russin Wydawnictwo: Wojciech Marzec film, kino, telewizja
Screenplay: writing the picture
Ewa Spirydowicz
Wojciech Marzec
Ewa Spirydowicz scenariusz film
Screenplay: writing the picture
film, kino, telewizja
Ewa Spirydowicz
Ewa Spirydowicz scenariusz film

Dlaczego tak nisko oceniam tak wychwalane dzieło? Po pierwsze nie zachęca do pisania scenariuszy. Autor jakby specjalnie próbuje nas do tego zniechęcić pokazując swoją wyższość. Co więcej, ma się za kogoś lepszego niż wszyscy. Przepraszam bardzo, ale moim zdaniem książka jest chwalona trochę na siłę. Owszem, można zasięgnąć tam nieco praktycznej wiedzy i wskazówek - które...

Skarb dla koneserów kina. Ale sztuki pisania scenariuszy, nie da nauczyć się z książek. Mimo to, obowiązkowa pozycja dla przyszłych scenarzystów.

Dla początkujących i koneserów kina 10/10.

Dla profesjonalistów 8/10.

Wiele się dowiedziałem ciekawych rzeczy. Polecam :)

Świetna książka dla piszących scenariusze. Podsumowująca w sposób praktyczny teorie z Poetyki i Podróży bohatera. W książce znajdują się też ćwiczenia polegające np. na przeredagowaniu scen, stworzeniu konfliktu, opisaniu pragnień i skaz naszych bohaterów. Zarówno początkujący jak i zaawansowani znajdą tam coś dla siebie.

Ciekawa pozycja. Szkoda że bez dodatku o sprzedaży scenariusza w Polsce czy w Europie.

To co najważniejsze dla początkujących scenarzystów

Bardzo dobre kompendium i wiele ciekawostek. Idealna, żeby zacząć z nią przygodę z filmem na etapie scenariusza.

Będąc po lekturze książki "Pisanie scenariusza filmowego" nie liczyłem na coś co będzie napisane ciekawiej. Kupując "Jak napisać scenariusz filmowy" byłem przygotowany na książkę napisaną trudnym językiem, którą czyta się trochę jak encyklopedię. Książka zaskoczyła pozytywnie. Nawet dział formatowania, który mógłby być mega nudny jest wyłożony w przystępny sposób. Po za tym...

Biblia scenopisarstwa. Tę książkę da się dobrze przyswoić, dopiero po kilku razach, bowiem ilość informacji jest w niej ogromna. Prócz czystej teorii, zawiera mnóstwo przykładów, analiz i anegdot, które są bardzo pomocne i świetnie się je czyta. Polecam ludziom wiążącym się z pisaniem scenariuszy, czytanie dla samej ciekawości raczej odpada.

Świetna na sam początek drogi do napisania scenariusza, dobra również, gdy chce się po prostu wzbogacić swoją wiedzą filmową. Zawiera sporo przydatnych informacji oraz tych mniej przydatnych (szczególnie jeśli chodzi o pisanie w Hollywood). Te pierwsze mówią same za siebie, te drugie można traktować jak ciekawostki. Książkę gorąco polecam :)

• Chcę w prezencie
  • Film
  • Niedokończone
  • Film
  • Kat.: Film, kino, teatr
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Jak napisać scenariusz filmowy