Jak napisać scenariusz filmowy

Okładka książki Jak napisać scenariusz filmowy
William Missouri DownsRobin U. Russin Wydawnictwo: Wojciech Marzec film, kino, telewizja
film, kino, telewizja
Screenplay: writing the picture
Wojciech Marzec
Ewa Spirydowicz
Ewa Spirydowicz scenariusz film

więcej Więcej

Mega!!! Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy. Książka była bardzo ciekawa, i czytało się ją z pasją. Można np. dogłębnie dowiedzieć się o formatowaniu scenariusza, jak i wielu innych. No i najważniejsze - musi być konflikt!

Może i klasyk, ale sam nie wiem czy to jakaś wow rzecz którą warto czytać tworzac współcześnie scenariusze, wydaje mi się że przez ten czas opowiadanie historii dość się zmieniło.

Znalazłem karton z książkami w piwnicy, a tam kolejne książki które przeczytałem.
Przeczytałem trochę książek w młodości :) .

To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek...

Najważniejszy w fabule jest konflikt!

Dlaczego tak nisko oceniam tak wychwalane dzieło? Po pierwsze nie zachęca do pisania scenariuszy. Autor jakby specjalnie próbuje nas do tego zniechęcić pokazując swoją wyższość. Co więcej, ma się za kogoś lepszego niż wszyscy. Przepraszam bardzo, ale moim zdaniem książka jest chwalona trochę na siłę. Owszem, można zasięgnąć tam nieco praktycznej wiedzy i wskazówek - które...

Skarb dla koneserów kina. Ale sztuki pisania scenariuszy, nie da nauczyć się z książek. Mimo to, obowiązkowa pozycja dla przyszłych scenarzystów.

Dla początkujących i koneserów kina 10/10.

Dla profesjonalistów 8/10.

Wiele się dowiedziałem ciekawych rzeczy. Polecam :)

Świetna książka dla piszących scenariusze. Podsumowująca w sposób praktyczny teorie z Poetyki i Podróży bohatera. W książce znajdują się też ćwiczenia polegające np. na przeredagowaniu scen, stworzeniu konfliktu, opisaniu pragnień i skaz naszych bohaterów. Zarówno początkujący jak i zaawansowani znajdą tam coś dla siebie.

Ciekawa pozycja. Szkoda że bez dodatku o sprzedaży scenariusza w Polsce czy w Europie.

To co najważniejsze dla początkujących scenarzystów

Bardzo dobre kompendium i wiele ciekawostek. Idealna, żeby zacząć z nią przygodę z filmem na etapie scenariusza.

• Chcę w prezencie
  • Film
  • Niedokończone
  • Film
  • Kat.: Film, kino, teatr

Dodaj cytat z książki Jak napisać scenariusz filmowy