Płynę, jadę, biegnę. Autobiografia mistrzów triathlonu.

Okładka książki Płynę, jadę, biegnę. Autobiografia mistrzów triathlonu. Alistair Brownlee, Jonathan Brownlee
Okładka książki Płynę, jadę, biegnę. Autobiografia mistrzów triathlonu.
Alistair BrownleeJonathan Brownlee Wydawnictwo: Olé biografia, autobiografia, pamiętnik
Swim, Bike, Run: Our Triathlon Story
Olé
2014-08-13
2014-08-13
praca zbiorowa
Ludzie sportu

Ciekawa biografia 2 sportowców, 2 mistrzów i 2 braci mających ta samą pasje ambicje i marzenia.

Przedstawia ciekawe i niełatwe życie wielkich sportowców.

Przedstawia ciekawe i niełatwe życie wielkich sportowców.

Chociaż nie za bardzo lubię biografię, tę książkę czyta się dobrze. Nie traktowałbym tej książki jednak jako poradnika do ćwiczeń. Jest to ciekawa opowieść o braciach sportowcach.

Dobry motywator w chwilach słabości, ksiązka opisuje dobre i trudne chwile w dążeniu do sukcesu dwóch braci. Polecam

Książka "Płynę, jadę biegnę" to autobiografia prawdziwych mistrzów triathlonu, która pokazuje drogę od dzieciństwa, po ukoronowanie kariery, czyli Olimpiadę w Londynie. Każda strona, od początku do końca odkrywa historię, która zaprowadziła młodych sportowców na sam szczyt. Konstrukcja treści jest równie ciekawa. Jest to pewnego rodzaju wywiad rzeka, tylko, że bez pytań. Bohaterowie opowiadają na zmianę. Raz mówi Alistair, a raz Jonathan. Czytając możemy obserwować ten sam trening z dwóch perspektyw. Książkę bardzo dobrze się czyta. Naprawdę wciąga. Opowieści przesiąknięte są emocjami i dużą dawką humoru. W książce widać rozterki, które nimi targają - z jednej strony są zawodowcami, rywalizują, a z drugiej braćmi. Bitwa ambicji przeplata się tutaj z braterską troską i miłością.

Książka trafiona przypadkiem za przysłowiowego "piątaka" na jednej z marketowych wyprzedaży. Miłe zaskoczenie - ciekawa, sporo wyciągną z niej zwłaszcza ludzie, którzy sami uprawiają jakiś sport (niekoniecznie triathlon). Odbiór psuje nieco przeciętne tłumaczenie (odniosłem wrażenie, że tłumacz niezbyt orientował się w sporcie, o którym opowiada książka),ale większości czytelników nie powinno to jakoś szczególnie przeszkadzać.

O dwóch braciach, co "ukradli"...triathlon. Fanom triathlonu, tych dwóch panów nie trzeba przedstawiać. Książka autobiograficzna o chłopakach z Zachodniego Yorkshire. Fajna historia, fajna wzajemna motywacja chłopaków, fajna motywacja dla czytelnika do treningu.

Książka, która jest bardzo dobrym motywatorem nie tylko do treningów triathlonowych, ale sportu w ogóle. Dwugłos braci, którzy w triathlonie osiągnęli dużo, często pokonując bariery trudne do pokonania. Fajnie, że poza opowieściami i historyjkami z zawodów dzielą się również swoimi radami nt treningów.

Jeżeli szukasz książki o triathlonie i poradach to to nie jest najlepsza pozycja. Jednak jeśli chcesz poznać mindset najlepszych zawodników tej trudnej dyscypliny, to w jaki sposób myślą i w jaki sposób postrzegają świat to zdecydowanie warto. Warto także dla ostatnich 20 stron które pokazują co się dzieje po wygraniu medali na olimpiadzie.

PS. książka ma jeden denerwujący błąd tłumacza, podejrzewam że w oryginale było słowo "track" co zostało przetłumaczone jako "tor" zamiast "bieżnia"

PS. książka ma jeden denerwujący...

Książka pisana przez zawodowców, których percepcja znacznie różni się od amatorskiego uprawiania sportu. Opinię taką wyrażają w książce sami autorzy, pisząc o braku zrozumienia dla treningu amatorskiego, którego celem nie jest zwycięstwo w zawodach, a jedynie osobista satysfakcja z uprawiania sportu.

• Sport
  • Biografie
  • Zaginione
  • Do przeczytania
  • Czytam w weekend 2021

Dodaj cytat z książki Płynę, jadę, biegnę. Autobiografia mistrzów triathlonu.