Bieg po życie

Okładka książki Bieg po życie Lopez Lomong, Mark Tabb
Nominacja w plebiscycie 2015
Okładka książki Bieg po życie
Lopez LomongMark Tabb Wydawnictwo: Sine Qua Non biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Running for my Life
Sine Qua Non
2015-06-17
2015-06-17
Regina Kołek
sport bieganie olimpiada USA lekkoatletyka igrzyska olimpijskie
Inne

więcej Więcej

Mimo, że uwielbiam bieganie ta książka nie wywarła na mnie wrażenie. Napisana bardzo prosto, bez polotu. Gdyby nie autentyczna historia, powiedziałbym bajeczka.

W warstwie technicznej, to kolejna amerykańska, nieco pewnie podkręcona "succes story". W pewnym ujęciu, gatunek wręcz szkodliwy, rozpowszechniający nieprawdziwy mit, mówiąc wprost, kłamstwo, pozwalające uważań niektórym USA za najwspanialszy kraj świata. (Jeśli ktoś nie wie, czemu tak nie jest, odsyłam chociażby do opiniowanego ostatnio głodu:)
Pewnie głownie taki byłby...

"Marzenia zazwyczaj brzmią nierealnie dla wszystkich oprócz tego, kto je snuje. Potrzeba jedynie chociaż jednej osoby, która w nie uwierzy i pomoże ci je zrealizować."

Niezwykle pasjonująca i wzruszająca autobiografia. Wprost nie można się od niej oderwać, tak mocno wciąga swoim dramatyzmem, ale jednocześnie daje nadzieję, że nawet w najgorszym scenariuszu, jaki napisał...

Najlepsza jak dotąd przeczytana biografia. Wciągająca, ciekawa i prawdziwa.

Mały Lopez jako sześcioletek został zabrany od rodziców. Razem z innymi dziećmi przewieziono go do obozu sudańskich imigrantów, a dokładnie do małej chaty bez okien. Musiał jeść pożywienie zmieszane z piaskiem i patrzeć jak umierają jego towarzysze. Razem z swoimi "Aniołami Stróżami", czyli...

Zaczęłam czytać bo myślałam, że będzie to historia biegacza, który został Mistrzem Świata. Po przeczytaniu kilku stron zdałam sobie sprawę, że będzie to nietylko opowieść o utalenowanym sportowcu ale także o tym jak usiec przed śmiercią.Jest to opowieść o wytrwałości, dążeniu do celu jakim jest życie, o miłości do siebie i bliźniego, o niesieniu pomocy. O tym jak spełniają...

Niesamowita opowieść! Czytałam ją jednym tchem! Dała mi wiele motywacji :)

Książka, która powinna być inspiracją dla wszystkich, którzy nie wierzą w swoje możliwości.
Historia dziecka porwanego przez sudańskich rebeliantów. W tym momencie wszystko wydawało się beznadziejne, ale upór i wiara pozwoliły temu chłopcu, a później młodemu człowiekowi osiągnąć niemożliwe.
Dobrzy ludzie, którzy stanęli na jego drodze pomogli w realizacji marzeń.
Chylę...

Wspaniała książka, czyta się jednym tchem. Niesamowita historia biegacza olimpijskiego, porwanego w wieku 6 lat przez rebeliantów z biednej wioski w Sudanie Południowym. Czytam ją jeszcze raz, tym razem moim dzieciom. Rewelacja.

Bardzo ciekawa i inspirująca historia chłopca, który osiągnął sukces, mimo niesamowicie niesprzyjających warunków. Polecam nie tylko biegaczom, ale chyba tylko biegacze zrozumieją, jaką siłę dawało bieganie bohaterowi tej książki.

1905

Mimo trudnego tematu i średniej formy.. przeganialnie się czyta.

• Sport
  • Afryka