Koszmarny Karolek. Nieznośne gacie

literatura dziecięca
Znak emotikon
2014-09-08
2014-09-08

Komu poleciłabym książkę „Koszmarny Karolek. Nieznośne Gacie”? Chwilę się nad tym zastanawiałam i szczerze przyznaje, że świetne się czytało Karolka moim maluchom, było przy tym sporo śmiechu 😀 Poza tym, wydaje mi się że Koszmarny Karolek byłby idealną lekturą dla starszych dzieci, które nie lubią czytać i uważają, że czytanie jest nudne!

Recenzja: http://mamao.pl/koszmarny-karolek-nieznosne-gacie-ksiazka-ktora-rozbawila-lez/

Recenzja:...

Diabeł wcielony, ale kochany
Pozycja która mnie rozłożyła na łopatki. Może nie fabułą, bo jest dla naszych milusińskich, ale gdy poznajemy po trosze tytułowego bohatera i jego punkt widzenia świata, uśmiech pojawia się automatycznie. Proste, język przystępny, pokazane klasyczne sytuacje, z którymi zmagały się nasze mamy jak np. niechęć do warzyw. Miły powrót do dzieciństwa. Warto włączyć do zestawu lektur dla straszych obuziaków, by miały z kim się utożsamić. A nam dorosłym tak chciało by się wrócić do tych łobuzerskich lat.

Diabeł wcielony, ale kochany

Francesca Simon to autorka serii o Koszmarnym Karolku. Obecnie na Matrasie trwa promocja do 17.02. lub do wyczerpania zapasów - każda parzysta opowieść o Karolku kosztuje 1 gr, dzięki temu kupując 2 tomy zapłacimy po niecałe 10 zł za jeden. Ja chyba skuszę się na pozostałe 16 nowych tomików.

Książka składa się z dwóch części, w każdej z nich są po cztery opowiadania. Możemy poczytać o tym, jak to Karolek nagle zaczął jeść warzywa, by udać się do lokalu z hamburgerami, frytkami i innymi fast foodami w nagrodę za jedzenie jarzyn. Poczytamy także o prezencie dla bohatera od Gertrudy, jego starszej krewnej, która uważa, że jest dziewczynką. Karolek będzie chciał też zachorować, żeby nie iść do szkoły. Czy jednak jego plan się powiedzie? Na koniec części pierwszej chłopiec rozpocznie działalność pisania listów dziękujących za prezent.

W części drugiej poczytamy o tym, jak bohater spędzał Halloween i czy był zadowolony z kary, którą musiał odbyć. Spotkamy się także z Rebeką, postrachem dzieci, którymi zajmowała się jako niania. Jako jedyna chciała opiekować się braćmi podczas wyjścia rodziców. Trzecie opowiadania jest o dwóch klubach - Koszmarnego Karolka i Wrednej Wandzi oraz o tym, jak ze sobą rywalizowali. Ostatnia historia to wyjazd rodziny na chrzest Wery. Czy wszystko poszło zgodnie z planem?

Koszmarny Karolek towarzyszy mi już przez przeszło połowę życia. Nie zrażam się tym, że większość opowiadań znam niemal na pamięć. Jest ich tak wiele, że na pewno jeszcze wszystkich nie poznałam. Poza tym, zawsze mogę czytać je kolejny raz, gdy mam gorszy dzień, gdyż momentalnie poprawiają humor. Seria niewątpliwie należy do jednej z moich ulubionych. Najbardziej podobają mi się te książeczki z opowiadaniami, choć te z kawałami też bywają śmieszne.

Całość została napisana w bardzo przystępny sposób. Prosty, zwyczajny język zdecydowanie przemawia na korzyść tej publikacji. Niejednokrotnie podczas czytania tej serii mam uśmiech na ustach. Nowe pomysły Karolka wprawiają mnie czasami w osłupienie. Myślę, że dzieci młodsze od nas nie są w stanie wymyślić tak wiele. Tytułowy bohater zdecydowanie przoduje w tym temacie.

,,Koszmarny Karolek. Nieznośne gacie" to książka, która na pewno zachwyci miłośników Karolka. Myślę, że spodoba się także tym, którzy lubią straszne historie i nieco koszmarnych, ale zarazem zabawnych bohaterów. Ja na pewno jeszcze nie raz zapoznam się z opowieściami Francesci Simon.

Moja ocena: 5,5/6

Książka składa się z dwóch części, w każdej z nich są po cztery opowiadania....

Każdy wie jak to dzieciaki nie lubią jarzyn. Jak to wygląda od strony Koszmarnego Karolka - przekonajcie się sami. Na prawdę warto przeczytać. Jubileuszowe wydanie na 20-ste urodziny jest strzałem w dziesiątkę, wszystkie części są rewelacyjne, natomiast pomysły Karolka czasami tak zaskakują, że czasem ja, praktykująca mama jestem w szoku:)

Co tym razem wymyśli Koszmarny Karolek? plusem książek jest mnogość oryginalnych i szalonych pomysłów bohatera, którego zachowanie trudno przewidzieć. te bajki nie tylko śmieszą,ale też uczą i zachęcają do czytania od najmłodszych lat.

Kolejna książeczka z fantastycznej serii 20. książek na 20. urodziny. Nowe wydanie książeczek jest rewelacyjne. Czyta się niesamowicie szybko i przyjemnie no i co najważniejsze dzieciaki szaleją za Karolkiem, co motywuje do czytania kolejnych książek.

Zabawna książka dla dzieci ze starszych klas podstawówki, chociaż trochę nie wychowawcza.

• Filipa
  • Dziecięce, młodzieżowe