Korona w mroku

Sarah J. Maas Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Szklany Tron (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Crown of Midnight
Szklany Tron (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Marcin Mortka
zabójczyni Marcin Mortka literatura amerykańska magia high fantasy

Druga część jednej z najlepszych serii fantasy jakie przyszło mi czytać.
Swoją opinię mogłabym zakończyć na zwykłym "rewelacyjna".
Zakochałam się w twórczości Sarah niemal od pierwszych linijek i już wiem, że będzie to miłość wieczna i trwała.
Sarah w genialny, charakterystyczny dla siebie, sposób rozwija zapoczątkowaną w poprzednim tomie opowieść o Celaenie i jej nowym...

No więc... Tom 2. Lepszy niż 1 ... Dojrzalszy. Podoba mi się rozwój akcji... Nie taki oczywisty jak się spodziewałam. Sporo zaskoczenia. Polecam.

Nieco gorsza niż część 1. Momentami miałem wrażenie, że jest na siłę rozciągnięta, bo całość można by było zmieścić na mniejszej ilości stron. Drażniło mnie też, że całość akcji nadal dzieje się w tych samych lokacjach co poprzednio, przez co nie czuło się postępu jeśli chodzi o budowanie świata. Na szczęście zakończenie zwiastuje zmianę miejsca akcji w kolejnym tomie.

Celean Sardothien po zwycięstwie w zawodach o tytuł Królewskiej Obrończyni, stawia czoła wyzwaniom rzuconym przez Króla Adarlanu.

Zabójczo piękna, na powrót silna musi zmierzyć się z własnym przeznaczeniem, przed którym starała się uciec.

Przychodzi jej podjąć trudne decyzje, szczególnie w sytuacjach, gdzie historia zdaje się zataczać koła.

Czy nad życiem Zabójczyni...

Zastanawiam się zawsze, czy oceniając serię powinnam przydzielać gwiazdki względem ogółu przeczytanych książek czy względem poprzednich części. Dziś zdecydowałam się na tę drugą opcję. Pierwsza część podobała mi się nieco bardziej, w tej czasem czegoś mi brakowało. W przeciwieństwie do większości moich przedmówców uważam, że pierwsza połowa książki była lepsza. Potem trochę...

Muszę przyznać, że w tym tomie dostrzegłam wreszcie duży potencjał historii, polubiłam postacie (nawet główną bohaterkę) i całkiem dałam się wciągnąć. Fabuła znacząco się rozwinęła, nabrała szczegółów i głębi a pod powierzchnią dało się dostrzec sygnały, że to wszystko to dopiero początek, historia się rozkręca i stawka jest znacznie większa niż się wydaje. Ta książka to...

Książka trzyma poziom pierwszego tomu - mamy rozwinięcie praktycznie wszystkich niezamkniętych wątków. Zakończenia natomiast niemalże zmusza mnie do sięgnięcia po kolejną część!

Chwaliłam się w zeszłym roku, że w 2021 chciałabym przeczytać wszystkie książki wydane przez Maas w Polsce! Kiedy to piszę mamy kwiecień, a ja przeczytałam, uwaga, dwie! Wróżę sukces! Pierwszy tom wciągnął mnie tak mocno, że chodziłam z nim wszędzie i nie potrafiłam odłożyć. Z drugim miałam już problem, bo nie mogłam skończyć, ale to raczej wina mojego lenistwa i braku...

Po części spodziewałam się tego, a jednocześnie... nie spodziewałam. Pomimo dość przeciętnego pierwszego tomu, zdecydowałam, że będę czytać dalej. Zresztą nie lubię pozostawiać cykli po pierwszym tomie, bo a nóż widelec, będzie lepiej?

I jest, trochę lepiej. Zdecydowanie.

Zabójczyni nareszcie zasłużyła na swoje miano. Jest o wiele mniej zaabsorbowana królewskim dworem, za...

Czytało mi się przyjemnie. Książka jest pełna zwrotów akcji przez co nie spodziewałam się takiego zakończenia. Jestem mile zaskoczona.

Dyskusje

9 507